•  

Autor Wątek: Jak poznaliście Emilie Autumn?  (Przeczytany 6385 razy)

Offline Sendrew

• TeaPot
  • *
Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Lut 2012, 12:48:29 »
Dawno, dawno temu bardzo bliska mi osoba wysłała mi link do "Art of Suicide". Reakcja? "Boże, to jest wspaniałe!". Byłam jak naćpana. xD Głos, melodia, klimat, tekst... Wszystko mi się w niej podobało. Potem trafiłam na "Marry Me". Słuchałam tych dwóch utworów w kółko. I słuchałam, i słuchałam i słuchałam... W końcu zaczęłam słuchać innych. Wszystkie jej piosenki mi się podobały, co jest u mnie rzadkie. Na dodatek jej styl, jej sposób bycia... A jak dowiedziałam się, że cierpi na depresję dwubiegunową, to zaciekawiła mnie jeszcze bardziej.
I oto jestem.  C:

Offline inhophetaminex

• Oat Biscuit
  • *
  • Victorie von Gothique
    • moja strona :)
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Lut 2012, 17:10:53 »
z kolei znajoma kiedyś zobaczyła jedno moje zdjęcie i stwierdziła, że jestem na nim podobna do Emilie (prawdopodobnie chodziło o stylizację). myślę sobie-kim ona jest? zaczęłam szukać w necie, słuchać, sprawdzać, oglądać...i się zakochałam. :D
photoblog.pl/inhophetaminex
facebook.com/inhophetaminex
lastfm.pl/user/inhophetaminex
vampirefreaks.com/inhophetaminex
maxmodels.pl/inhophetaminex.html
maxmodels.pl/phantomphetaminex.html

ZAPRASZAM TUTAJ:
FACEBOOK.COM/INHOPHETAMINEXART

Offline Czarnooczna

• BlueBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #32 dnia: 17 Mar 2012, 20:39:07 »
Byłam u kuzyna na urodzinach i przy okazji podrzucił mi on kilka piosenek różnych artystów. Wśród nich była właśnie Emilka, chociaż wtedy jakoś specjalnie nie przypadła mi do gustu. Owszem pierwsza piosenka jaką usłyszałam czyli "Misery Loves Company" spodobała mi się bardzo, ale nie była to jakaś miłość od pierwszego usłyszenia.
Jestem strrrasznie wdzięczna swojemu kuzynowi, bo teraz już nie wyobrażam sobie swojej biblioteki bez Emilie.

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #33 dnia: 31 Mar 2012, 16:59:12 »
Ja poznałam Emilkę tak, że kiedyś przypadkiem zobaczyłam jakieś jej zdjęcia w necie, i że strasznie spodobał mi się jej wygląd (włosy, makijaż, ciuchy, w ogóle styl) to zainteresowałam się, któż to taki jest. Potem poszukałam jej piosenek, i pierwszą którą usłyszałam było 'Misery loves company', ale nie spodobało mi się to jakoś szczególnie, ogólnie Opheliac mi nie podszedł. Potem jednak poznałam Enchanta i to spodobało mi się bardzo, no i jakoś tak się zaczęło, w późniejszym czasie przekonałam się do Opheliaca i teraz to moja ulubiona płyta ^^

Offline Arebell

• TeaCup
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: 05 Kwi 2012, 22:12:00 »
Mnie próbowała kiedyś zarazić koleżanka - przesłała mi ze cztery piosenki, bodajże "Shalott", "Gothic Lolita", "Rapunzel" i "Juliet". Podobało mi się, "Shalott" nawet bardzo, ale jakoś nie przesłuchałam niczego więcej. Dłuuugo później inna koleżanka zaczęła mnie namawiać, żebym pojechała z nią na koncert Emilie, przesłuchałam całego Opheliaca i zakochałam się na śmierć. Koleżanka w końcu mnie wystawiła, ale ja i tak pojechałam na koncert XD

Offline DeadlyCrow

• Kindest Demon
    • Photoblog
« Odpowiedź #35 dnia: 21 Lip 2012, 18:07:49 »
Na forum poświęconym Lady Gadze była pewna użytkowniczka która posiadała w podpisie i awatarze Emilie (Lady Pantera konkretniej XD). Początkowo oczywiście nie miałem zielonego pojęcia kto to, dopiero później natrafiłem na tym samym forum na temat o niej. Zainteresowanie jej postacią skierowało mnie na jej oficjalną stronę.. Gdzie znajdowały się fragmenty piosenek... Od razu w ucho wpadł mi utwór What If.. A reszta sama poszła  :P Dodam też że po przesłuchaniu utworów czytałem na temat Emilki na Wikipedii.
poprzedni nick: Haunted, HauntedParadise

Offline Jazzmin

• Matcha Green Tea
« Odpowiedź #36 dnia: 22 Lip 2012, 18:19:48 »
Szukałam tekstu do "Moi... Lolity" Alizée i na liście wyników oprócz szukanej piosenki były także inne, które miały w tytule "lolita", jak łatwo się domyślić: była tam "Gothic Lolita" Emilki ;) . Z ciekawości postanowiłam sprawdzić tę piosenkę, przeczytałam najpierw tekst, zrobił na mnie wrażenie, a potem przesłuchałam utwór i się przestraszyłam. Nie podobał mi się, ale tak zainteresowałam się Emilką i zaczęłam szperać o niej w Internecie, słuchać innych piosenek itd. :)

Offline Athoualia

• Opheliac In Me
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Sie 2012, 11:13:01 »
Koleżanka mi wysłała utwór "Marry Me" 2 lata temu, gdy byłam smutna. Zaczynałam się poznawać z utworami i oto jestem. Następnie zaraziłam nauczyciela z angielskiego, paroma utworami byłą przyjaciółkę, chłopak stwierdził, że ładnie, ale to nie jego typ muzyki.
Wake up... TIME TO DIE!

tim_shagg

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Kwi 2014, 13:57:09 »
ja znałem ją że istnieje taka od dawna, ale nie znałem jej muzyki, myślałem że ona gra.. pop :D

ale potem przełamałem, posłuchałem kilku utworów i kurde totalne zakochanie :D

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
« Odpowiedź #39 dnia: 06 Kwi 2014, 14:24:44 »
^ pop to bardzo szerokie pojęcie, imo sporo piosenek Emilie się do niego spokojnie zalicza. Napisałeś to słowo jak to by była jakaś obelga, co jest dość dziwne. :P'

A w temacie, to zauważyłam, że się jeszcze tu nie wypowiadałam, więc: w 2010 poszłam zupełnie przypadkowo na jej koncert (z tego co pamiętam, podobał mi się jej image, więc przesłuchałam jakieś randomowe nagrania na youtube i stwierdziłam "okej, pójdę"). Spodobało mi się, ale aż do 2012 słuchałam jej tylko sporadycznie. No i w 2012 przed kolejną jej wizytą w Polsce stwierdziłam, że tym razem fajnie byłoby pójść na kolejny nie-sama, więc znalazłam to forum i chyba głównie przez aspekt integracyjny bardziej wkręciłam się w EA. ^ ^ Teraz znów słucham jej dość rzadko, ale sentyment został.

tim_shagg

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: 06 Kwi 2014, 16:30:51 »
takie typowe pop myślałem, żadna obelga po prostu miałem taką opinię, ale ta opinia mi się już zmieniła ;)

Offline Sangrin

• BlueBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Kwi 2014, 20:58:15 »
Opheliac.
Bardzo mi się spodobało, zmajstrowałem sobie dyskografię i... nic, "średnie". Odstawiłem.
Jakieś 2-3 miesiące po tym brakowało mi miejsca na dysku i przesłuchiwałem sobie co mam na komputerze i po drugim podejściu stwierdziłem, że bardzo spoko. Postanowiłem pojechać na koncert(akurat wtedy od razu dziewczynę odwiedziłem) no i cóż, wtedy się bardzo spodobało.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Kwi 2014, 13:38:42 »
Wow, jest jeszcze temat, którego nie przestalkowałam.

Moje 2 przyjaciółki słuchały EA dawno temu (jakoś w 1-2 klasie liceum) i wtedy ja ze swoim hipsterstwem miałam takie "nie, ja nie będę tego słuchać i nie zainteresuję się co to jest", a potem 2 lata później przypomniałam sobie o jej istnieniu i na youtube znalazłam misery loves company. Spodobało mi się mega, potem wygooglałam Shalott (ówczesna ulubiona piosenka jednej z nich) i już mi się mniej podobało, ale potem jak ogarnęłam opheliac i resztę z tej ery to się zupełnie zakochałam i po słuchaniu jej 2 tygodnie non stop z wyjątkiem snu postanowiłam rozpocząć poszukiwania TAFWVG :D I tak w końcu trafiłam na to forum też. Przyszłam po książkę, zostałam na dłużej ^_^
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Ofelia.

• TeaCup
  • *
« Odpowiedź #43 dnia: 04 Cze 2014, 22:49:44 »
O EA usłyszałam pierwszy raz w zeszłym roku. Koleżanka miała jej zdjęcia na telefonie. Zaintrygował mnie jej wygląd, więc  postanowiłam przekonać się, kim Emilie jest. Posłuchałam paru utworów i stwierdziłam, że to nie to. Potem, za jakieś ponad pół roku przez przypadek natknęłam się na "Gothic Lolita" i doszłam do wniosku, że to całkiem niezły utwór, ale pamiętając pierwsze spotkanie z panią Autumn, nie zgłębiałam się dalej w jej twórczość. Dopiero po dwóch czy trzech miesiącach postanowiłam postanowiłam dać jej trzecią szansę. Jednak tym razem Emilie zauroczyła mnie sobą do reszty. Wtedy trafiłam też na to forum.