•  

Autor Wątek: Jak poznaliście Emilie Autumn?  (Przeczytany 6397 razy)

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
Jak poznaliście Emilie Autumn?
« dnia: 07 Maj 2011, 21:46:31 »
Opowiadajcie!
Pierwsza piosenka jaką usłyszeliście?
Co myśleliście o EA na początku?

Offline Laiquendi

• Oat Biscuit
  • *
Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Maj 2011, 22:27:55 »
Ja może trochę śmiesznie, moje zainteresowanie skrzypcami przywiodło mnie na stronę wikipedii o skrzypcach elektrycznych, a ze było to pare lat temu, to jedyną wpisaną tam aktywną skrzypaczką była akurat Emilie ;D

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maj 2011, 00:28:47 »
[przenoszę temat do bardziej odpowiedniego działu, nie gniewaj się Adiee :)]

Hm. U mnie wszystko zaczęło się do przeczytania w "Co Jest Grane" zapowiedzi koncertu Emilie. O ile dobrze pamiętam, porównywali ją tam do NIN, a na dodatek dali ładne zdjęcie. Pomyślałam, że skrzypce + industrial to fajne połączenie i że warto będzie sprawdzić. W jakiś czas potem, poganiana przez znajomego sprawdziłam. Na początku był ciężki szok a potem już tylko miłość...chociaż nie bezwarunkowa :P
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Orihime

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Maj 2011, 08:03:23 »
Znudzona przeglądałam pewną stronę i trafiłam na link do Opheliaca :). A później to już klikanie w pokrewne i wasze forum ^^.

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Maj 2011, 09:23:54 »
Ankh nie szkodzi :D Miałam problem gdzie zacząć wątek :)

U mnie to było tak.
Spotkałam ją na zacnej stronie lastfm.pl lecz nie zainteresowała mnie zbytnio.
Pobrałam tylko kilka jej piosenek, których nie słuchałam.
Następnie znalazłam piosenkę Opheliac w czyimś profilu na zapytaj.com.pl
więc przesłuchałam i to była miłość od pierwszego... usłyszenia (?) xD
Wiedziałam, że Emilie będzie moim nr. 2 (zaraz po Michaelu Jacksonie. Przepraszam :P)
Pobrałam szybko jej płytę i jednego dnia miałam z ok. 100 odtworzeń EA w bibliotece.

Offline Danriz

• RaspBerry Muffin
  • **
  • What's That? You think I'm Mad?!
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Maj 2011, 10:22:17 »
Pierwszy raz usłyszałem o niej gdy wymyślałem ze znajomą działania wizerunkowe dla pewnej kapeli metalowej. Wokalistka strasznie zachwalała Emilie i jej image sceniczny. Usłyszałem najpierw 'Dead is the New Alive' i... nie porwało mnie. Jakoś nie chwyciłem klimatu.

Minęło kilka miesięcy. Tym razem jeszcze inna znajoma zaczęła mi zachwalać Emilkę i polecać niemal non stop. Tym razem dałem jej muzyce drugą szansę.
Początkowo znowu - średnio mi się podobało. Jednak z czasem coraz mocniej zaczynałem wsiąkać... i stało się. Emilie nosi miano mojej ulubionej artystki. :)

Faktem jest, że aby ją pokochać - warto poświęcić dłuższą sesję na zapoznanie się z jej muzyką. Przez to, że tworzy 'inaczej', niełatwo się do niej na początku przekonać. Widzę to po sobie i znajomych których namówiłem słuchania. :)
Buduj swoją podstawę systemu wierzeń z bogactwa własnych życiowych doświadczeń.

? Robert Bruce

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Maj 2011, 20:54:10 »
Ciekawe co on tam takiego słucha... - pomyślałem i wszedłem na profil znajomego na lastFM. Na pierwszej stronie sam rock i metal to pomyślałem, że dalej nie będę przeglądał, bo pewnie same takie zespoły będą. No ale postanowiłem, że jednak jeszcze 2 stronę w jego bibliotece przejrzę. Patrzę, a tam jakaś genialne wystylizowana kobieta. Emilie Autumn? A cóż to za ustrojstwo? No, ale przyciągnięty wizerunkiem wszedłem na jej stronę na lastFM i puściłem sobie Opheliaca. Przez tydzień nie słuchałem nic innego tylko tej jednej piosenki. Nawet nie patrzałem na inne jej utwory, bo bałem się że zepsuje sobie o niej opinię. Po tygodniu pochonałem wszystkie płyty i Emilie stała sie moją ulubioną artystką.
Jaki jest z tego morał? Wygląd ma znaczenie! ( jakby mnie Emilie nie przyciągneła wyglądalem, to bym jej nigdy nie usłyszał )

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Maj 2011, 21:54:46 »
Też mnie przyciągnął jej wygląd. Gdy tak przeglądasz czyjąś bibliotekę, a tu tylko czarno-białe zdjęcia rockowych artystów, a gdzieś tam ukazuje nam się kolorowa Emilie to aż cieplej na sercu :D Wizerunek jak i nazwisko EA są nie do pominięcia.

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Maj 2011, 22:16:10 »
Kolega mi podrzucił i pokochałam od pierwszej sekundy. Dokładniej - Misery Loves Company. Wizerunek, muzyka... wszystko.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Remedy

• RaspBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Maj 2011, 19:36:49 »
Znalazłam jakiś obrazek na deviantarcie, do którego był link do Castle Down. Tak się złożyło, że w niego kliknełam. Piosenka bardzo mi się spodobała, przez stosunkowo długi okres słuchałam jej na zmianę z Rose Red, innych utworów emilkowych nie znałam. A potem odkryłam Laced/Unlaced i pokochałam całą resztę twórczości. Dopiero wtedy zapoznałam się z profilem samej Emilki, jednocześnie trafiłam na oficjalne forum.
poprzedni nick: BatBite

Offline Sigyn_The_Rat

• Oat Biscuit
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Maj 2011, 21:54:32 »
Kiedy tylko nauczyłam się sięgać moich rodzinnych półek wypełnionych kompaktami, a także całkiem skutecznie kraść. Pierwszym świadomie wybranym łupem, aby zagłuszyć niekończący się potok muzyki The Cure i soundtracku z Arizony Dream (Chciałabym tu podziękować rodzicom), były koncerty Vivaldiego. W podstawówce męczyłam nauczycielkę z muzyki o Paganiniego, później przyszedł czas na Apocalyptice, Haggard, Cradle of Filth..aż w końcu w polecanych na last.fm trafiłam na Emilie Autumn. Opheliac był wtedy nowością. I tak naprawdę, podobał mi się tylko początkowy fragment tytułowego utworu (klawesyn), gdyż stwierdziłam,że kiedy Emilie zaczyna krzyczeć to po prostu nie można tego słuchać. Ba! Nawet ja potrafiłabym to lepiej zaśpiewać!
Minął jakiś czas i przy okazji Jelonka wróciłam do Emilie, to była dłuuuga droga, ale w końcu poczułam tą muzykę. Zmieniłam też oczekiwania co do jej utworów. Nie chciałam żeby była grzeczna,liryczna i harmonijna. Skrzypce doprowadziły mnie do Emilie, więc może i Emilie zaprowadzi mnie do skrzypiec..who knows.

Delasecente

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Cze 2011, 22:10:04 »
A ja łaziłam po YouTube i trafiłam na takiego chłopaka co nagrywa covery róznych piosenek i właśnie uslyszałam jedną z piosenek EA w jego wykonaniu. Piosenka mi sie spodobala... no i zaczęłam słuchac Emilki <3

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Cze 2011, 20:55:03 »
jak to było...
jestem dość "świeżą" fanką, ponieważ zgłębiam twórczość Emilie dopiero jakieś pół roku. Udało mi sie już zgromadzić wszystkie płyty i EPki a także trafiłam na to zacne forum.

A to było tak. Pewnego dnia siedziałyśmy z kumpelą i przeglądałyśmy foty na jej komórce. Wśród nich znalazło się boskie zdjęcie Emilie z muffinkami. Najpierw doznałam szoku i stwierdziłam, że tutaj cytat, "ta pani jest trochę Gagowata" (bo warto nadmienić, że jestem także Małym Potworkiem praktycznie od pierwszego singla Gagi). Nie zainteresowała mnie wtedy ani jej image, nawet nie pofatygowałam się aby przesłuchać choćby jedną piosenkę.
Za jakiś czas gadałyśmy, miałam doła... Puściła mi Opcheliac'a i... teraz jestem tutaj i próbuję być przykładnym Szczurem!

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Cze 2011, 20:57:50 »
Skoro masz wszystkie płyty, to jesteś bardzo przykładnym Szczurem
(bardziej niż większość z nas chyba...xD)
Witaj na forum tak w ogóle. ^^
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Cze 2011, 10:47:44 »
Ale ona nie napisała, że zgromadziła ORYGINALNE płyty i EPki :>