•  

Autor Wątek: Skrzypce. Wasze opinie.  (Przeczytany 7808 razy)

Offline Laiquendi

• Oat Biscuit
  • *
Odp: Skrzypce. Wasze opinie.
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Maj 2011, 16:20:24 »
To nie łatwość powinna być twoją zachęta a miłośc do dźwięku, mnie zniechęcali bardzo długo znajomi, że w tym wieku i w ogóle to w żyyyciuuuu gościu, i co? I olałem ich i poszedłem za głosem serca i oto gram sobie i nie jestem kiepskim uczniem wg. mojej wspaniałej nauczycielki ;)
To, czy się nauczysz nie zależy od trudności, a od Ciebie.

Bardzo nie lubię pytań o czas, bo nic Ci to nie powie a ludzie uwielbiają po tym oceniać ;)
Mozart nauczył się pierwszego utworu w 2 tygodnie po pierwszym dosięgnięciu instrumentu a miał wtedy 4 lata i była to pełna kompozycja :P Każdy ma inaczej ;D
Na początku będziesz fałszować bo taka jest ta materia, ale jeśli będziesz się uczyć najpierw grania a dopiero potem "zapieprzania" po gryfie, to nauka idzie sprawnie.
Zależy też, co nazywasz "prostą melodią" :P

Czy nauczysz się szybciej na gitarze/harmonijce? Tak.
Czy ma to znaczenie? Nieeeee ;)))

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Maj 2011, 17:22:48 »
Dzięki :D Moja nauczycielka powiedziała mi, że większość uczniów zawsze pyta o czas : d
Dlaczego wybrałeś akurat skrzypce? :P
Ktoś cię zainspirował?

Offline Laiquendi

• Oat Biscuit
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Maj 2011, 22:20:09 »
A co ja jakiś wzór, że tak mnie pytasz? ;) Nie przeszkadza mi to ale nie uważam się za osobę godną udzielania takich rad ;D
Do skrzypiec zainspirował mnie ich dźwięk, który słyszałem w wielu miejscach, głównie w muzyce gotyckiej różnego rodzaju (gotyk, nie elektro-transowy-shit) i po prostu chciałem wydobywać podobne piękne jęki wręcz, z instrumentu ^^

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Maj 2011, 17:14:46 »
Pytam, ponieważ .... W sumie nie mam konkretnego celu :D
Już koniec pytań. Dzięki :)

Delasecente

• Gość
« Odpowiedź #19 dnia: 16 Cze 2011, 19:27:21 »
Dla mnie fortepian i gitara są o wiele trudniejsze od skrzypiec XD Skrzypce nie są trudne, ale jest strasznie dużo rzeczy do nauczenia się, już samo trzymanie smyczka i skrzypiec na początku wydaje się skomplikowane.

A na samym poczatku to mozna grać na byleczym. Mniejsza strata gdy ci sie "odwidzi", a na początku nauki to i tak wiekszej różnicy w brzmieniu nie będzie niezależnie od tego czy zagrasz na jakimś badziewiu za stówę czy dobrych, starych skrzypcach. Najlepiej kupić takie tanie badziewie i jak się gra spodoba to zacząc zbierac kase na porządne skrzypce (bo takie kosztują) :3
Ja zaczynalam na skrzypcah za 300 zł i nie było źle.

U mnie w szkole za wypozyczanie instrumentu płaci się 30 zł za miesiąc.

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Cze 2011, 20:02:39 »
Ja mam też gitarę i niby najprostszy instrument, ale ja jednak nie umiem grać xD
Pianino, fortepian i keyboard jeszcze nie próbowałam. :)

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #21 dnia: 16 Cze 2011, 21:14:06 »
Może nie masz ręki do strunowych? Bo gitara to juz żeby przyswoić technikę jest baardzo prosta. Co innego grać z talentem, ale samo techniczne, to wszystko wyraźnie.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #22 dnia: 16 Cze 2011, 21:52:56 »
No to może i ja się wypowiem :P
Mam podpis Emilie na moich skrzypkach i jestem z niego dumna, zrobiony jest białym markerem do drewna :) I nie wpływa na dzwięk, mój nauczyciel nic nie zauważa a ma słuch absolutny :P Na dole fotka :P
Na skrzypcach gram 2 lata, pierwszy rok na klasykach a kolejny juz i na tych i na tych. Klasyczne kupiłam za 900zł z futerałem i 2 smyczkami, maja ladna karteczke z napisem kto wykonal i jakie drewno prawdopodobnie(nie wiem do konca bo jakas dziwna łaciną pisane)) a maja już grubo ponad 70 lat :P Bo chyba z 26 są z tego co pamietam a nie chce mi sie teraz tam zagladac bo ciemno jest :P Elektryki mam z Fendera model fv-1, z dobrym piecykiem to magia po prostu :D ale dobry piecyk to tylko w sklepie muzycznym jak dotad probowalam a sama pozyczony mam bardzo slaby :P wiec nie ma takiegu funa. Pomalowane jak te emilowe w paski lakierem do paznokci :D
No i generalnie kocham granie i się w tym lubuje całym serduchem i od razu zaczynałam od Emilie :P
A moje postepy można sobie na moim kanale youtube oglądać :P Ostatnio wrzuciłam update Face The Wall:P Wiem ze bledow masa, ale czego wymagac od osoby grajacej 2 lata :D no :D dziekuje za uwage, pod spodem linki :D
Mój Youtube: http://www.youtube.com/Chocoleech
Moje skrzypce klasyczne:
Moje elektryczne:

dziękuję za uwagę pozdrawiam :D

a no i zainspirowana jestem przez emilie, słucham ją od jakichś 4lat juz chyba, wcale mi sie nie nudzi, i po 2 latach bylam juz tak opetana ogladaniem wszstkich jej koncertowek gdzie grala face the wall i starszych nagran z enchnta na skrzypcach ze postanowilam, basta. Mam ludzi gdzies, chce zagrac kiedys face the wall tak pieknie jak ona i osiagne swoj cel, a razem z tym naucze sie calej plyty unlaced. No i zle mi nie idzie :P wolnym tepem moge zagrac unlaced nie mylac sie w dzwiekach, face tez ale co to za frajda grac wolna jak mozna szybciej xD wiem ze moze sobie szkodze, ale mam to gdzies, bo skrzypce to moja milosc i bede grac tak jak me serce chce :) dominant generalnie bardzo prosty ale potrzeba spokoju przy nim :P rose red instrumental tez fajne i latwe nawet jesli ze sluchu :) manic depression prawie caly umiem juz ze sluchu, syringe sie ucze, a cure tez prosty, organ grinder mam w polowie rozszyfrowany uszami, jeszcze do tego pare utworow klasycznych, np takie pachelbele, czy reidingi czy bach, a teraz sobei zaczynam sweet child o mine zagrana na skrzypcach przez Adama DeGraffa :) Genialne :) zakochalam sie :) no i generalnie moim celem jest zagrac na koniec studiow(jak juz bede magistrem inzynierem informatyki, technikiem organizacji reklamy i specjalista masazysta xD) maly koncercik w bielsku :) I bede w pelni spelniona kobieta :D no i zaczelam majac 18 teraz mam 20 :P
« Ostatnia zmiana: 16 Cze 2011, 22:00:12 wysłana przez Chocoleech »
Being insane is part of my charm :)

Delasecente

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Cze 2011, 13:01:36 »
Co ma słuch absolutny do tego jak brzmią skrzypce? ( w sensie, że do barwy ich dźwięku)

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Cze 2011, 19:57:21 »
No chodzi mi o to ze nie wyczuł różnicy :P i nadal brzmia ślicznie w jego rękach xD hihih :D zobaczylam na karteczke, sa z 1924 ;D czyli 87 lat, ach moje moje :)
Being insane is part of my charm :)

Offline Athoualia

• Opheliac In Me
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Sie 2012, 11:09:33 »
Gratuluję choco skrzypiec :)
Co do tego pierwszego posta to nie wiem czy to od 13 r.ż. są skrzypce 4/4.
Jak będę miała dziecko w przyszłości to chętnie zapiszę na jakieś zajęcia z instrumentami (bo jak się nauczę grać to sama przekażę wiedzę :))
Co od słuchu, to tak wewnętrznie czuć podczas zagrania nie tego dźwięku, że coś jest nie tak.
Wake up... TIME TO DIE!

Nico di Angelo

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Wrz 2012, 22:08:27 »

Co do tego pierwszego posta to nie wiem czy to od 13 r.ż. są skrzypce 4/4.

Rozmiar skrzypiec dobiera się do długości ręki, a nie wieku, chyba, że ktoś jest mały i ma krótkie ręce, a już nie rośnie, wtedy zwykle gra na całych, bo 4/4 to taki rozmiar "docelowy" ;)

Offline kejtuch

• English Breakfast Tea
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Wrz 2012, 22:43:16 »
To ja się też dołączę, o!
Wraz z początkiem września zaczął się 10. rok mojej przygody ze skrzypkami, poszłam do szkoły muzycznej za namową mojej madre. W 6. klasie chciałam się już wypisać mówiąc, że nie wyrabiam (cisnęłam jednocześnie szkoły muzyczną i podstawową, zajęcia codziennie, do domu wracałam dopiero koło godziny 20:00), ale matka dała mi kopa i dociągnęłam do końca. Wszyscy moi nauczyciele, czy to od teorii muzyki czy psor od skrzypiec, pchali mnie do drugiego stopnia (z egzaminu końcowego szóstoklasistów miałam drugi najlepszy wynik ;D) ale sie wyrwałam i nie dałam.
Dopiero jak w 2009 poznałam Emilie i zobaczyłam co wyczynia ze skrzypcami zaczęłam myśleć: a może by jednak pójść do tego drugiego stopnia?
Ostatecznie jednak nie wyszło i raczej nie wyjdzie, gram sobie sporadycznie Emilkowe i Jelonkowe twory, czasem przerabiam coś na skrzypce i jakoś leci.
Początki dla mnie były trochę trudne, największe problemy miałam z trzymaniem skrzypiec :D Pamiętam, że w wakacje między 2 a 3 klasą nie miałam skrzypiec w rękach ani razu i jak się zabrałam do tego z powrotem we wrześniu to teoretycznie zaczynałam od początku, bo zapomniałam z czym to się je xD
Na podstawie moich własnych doświadczeń twierdzę, że skrzypce są jednym z najbardziej wymagających instrumentów (sama potrafię grać jeszcze na fortepianie, gitarze, basie, perkusji i jeszcze do tego śpiewam). Trzeba mieć przede wszystkim dobry słuch i nieco wyczucia.

W domciu posiadam dwoje skrzypiec, w planach mam kupno elektrycznych (zabieram sie do tego 3 lata, autobeka.) Jedne piłuję, drugie (poświęcone) leżą sobie na półce razem z Biblią.

nieważne, że nie mają strun D i A :x

I tak jak Ems mi napisała - gamy to podstawa!! :)

A co do rozmiaru: Od skończenia szkoły muzycznej gram na 4/4, ale wydaje mi się, że są dla mnie za duże. Więc to zależy tylko i wyłącznie od gabarytów grajka.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrz 2012, 22:46:44 wysłana przez kejtuch »

Offline Athoualia

• Opheliac In Me
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Wrz 2012, 11:48:41 »
Znalazłam ciekawe nuty na skrzypce ;> Tak po prostu patrzyłam za czymś interesującym i znalazłam coś takiego (?):
http://www.sheetmusicplus.com/title/Rock-Riffs/19132137
http://www.sheetmusicplus.com/title/Easy-Rock-Instrumental-Solos-for-Strings-Level-1/19186666#
Ale nie chce mi się na to wydawać kasy. Ot co.
Wake up... TIME TO DIE!

Offline monisieja

• RaspBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Sty 2013, 12:14:11 »
Znalazłam całkiem fajne forum skrzypcowe smyczkowo.pl , tylko że trochę wymarłe. Pomyślałam sobie że może znajdą się osoby, które pomogą je rozruszać?
One Ring to rule them all
One Ring to find them
One ring to keep them all
And in the darkness bind then