•  

Autor Wątek: Seriale  (Przeczytany 24139 razy)

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
Seriale
« dnia: 08 Kwi 2011, 23:01:34 »
Oglądacie? jeśli tak, to jakie: polskie, angielskie, amerykańskie...a może nawet koreańskie dramy? Podzielcie się swoimi ulubionymi seriami :)

Ja za dużo seriali nie oglądam...co jakiś czas obejrzę na TVN pojedyncze odcinki takich seriali jak NCSI czy Cold Case. Zdarzyło mi się również oglądać seriale medyczne: Ostry Dyżur, Bananowego Doktora (oryginalny tytuł Royal Pains) oraz chyba już kultowego dr. House'a.

Ale JEDYNYM serialem, który oglądam regularnie, jest True Blood.
Dlaczego?
Uwielbiam połączenie wampirzych klimatów z południem Stanów Zjednoczonych - świetnie ono sprzyja zarówno sarkastycznej wizji Ameryki, jak i samego wampiryzmu. Mam nieodparte wrażenie, że reżyserzy traktują swoje dzieło bardziej jak pastisz niż jako poważne, wampiryczne dzieło...

A poza tym cóż...mam słabość do niektórych bohaterów
A zwłaszcza jednego ^^

Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
Odp: Seriale
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Kwi 2011, 23:15:44 »
O MOJ BOŻE!!!!!! Metr dziewięćdziesiąt SEKSU!!!! Kocham go. sto dziewiećdziesiąt centymetrów dla mężczyzny to może marzenie TAT Nienawidzę być wielkoludem, ale tacy mężczyźni jak on sprawiają, że pragnę ich kiedys poznać i ponad głowami niższych dziewczyn krzyknąć "Hej, nie sądzisz, że jestem jedyną osobą na tej sali, która odpowiada ci wzrostem?". Wiem, że to paskudne, ale KOCHAM go.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Kwi 2011, 20:22:34 »
Cholera. Właśnie dlatego, ciężko być facetem na forum wypełnionym kobietami. Przecież nie powiem - TAAAK! Ale ten gość jest seksowny!!!!! :)

True Blood jakoś mnie nie ciągnie. Może niezbyt przepadam za wampirami.

Najlepszy serial to i tak Kompania Braci. Jest ładnie wyreżyserowany. A z takich nowszych seriali, to Californication ( wbrew powszechnej opinii, to nie jest serial o gołych cyckach )

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Kwi 2011, 21:28:25 »
Sorry, czasem po prostu ciężko coś poradzić na to, ze jest się nastolatką ;)
("chociaż już niedługo..."<-uwaga osobista xD)

Californication chwalili też moi rodzice, ale mnie jakoś nigdy nie ciągnęło...

A są jakieś POLSKIE seriale, które oglądacie? :D
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Kwi 2011, 08:06:12 »
Jak byłem mały to oglądałem Miodowe Lata xD

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Kwi 2011, 18:12:27 »
E, nie przepadam za polskimi, bo komedie mają na mój gust żałosny humor, a telenowele to.. no cóż, telenowele. Chociaż oglądałam brzydulę (*blush*).

Lubię bardzo Criminal minds (Reed- kolejny wysoki przystojniak), NCIS (ale te pierwsze, z Abby!), Skins (Cassie! Effy!), House (standard, ale kurczę, Trzynastka...). Jakoś więcej nie pamiętam teraz...

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Cze 2011, 16:43:15 »
Ja nie lubię tych wszystkich romantyczny polskich seriali. Czasami sobie obejrzę "Prosto w Serce" czy inne gówno, ale nie zostaję przy tym na długo. Jedyne co mnie wciągnęło to House.

Bywa, zę obejrzę "Miodowe Lata", "Lokatorzy", "Ranczo", ale rzadko

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Cze 2011, 19:24:21 »
ja sobie czasem lubie jakąś fajną bajkę obejrzeć, tj "M jak Miłość" czy "Klan"  ;D
baaardzo lubie serial kryminalny "Święty" z Roger;em Moore'em. Chociaż, stary to jakże jary!
z nowszych czasem oglądam MisFits. Totalnie nie rozumiem fenomenu "Glee" oraz "Dr House'a". Po paru odcinkach mnie po prostu znudziły :(

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Cze 2011, 20:34:42 »
LadyPantera House czasami jest nudny, ale miło pooglądać :)
/Szczególnie nudne są te końcówki./

Offline Fiolnir

• BlackBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Cze 2011, 19:04:25 »
Gra o Tron - moja nowa miłość ;) Rzym, Spartakus. Ogólnie lubię kostiumówki w szerokim wydaniu ale preferuję filmy długometrażowe. Nienawidzę czekać na kolejne odcinki >:( No i komediowe animowanki - South Park, Futurama, Family Guy. Uwielbiam miłością dziką Miasteczko Twin Peaks  :P

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Cze 2011, 15:48:43 »
Może polecicie jeszcze jakieś dobre seriale? Bo ja teraz często będę przebywał w miejscu gdzie nie ma internetu i wieczorem dobrze by było obejrzeć jakiś fajny serial. Na razie zamierzam obejrzec do końca Califorication, How I Met Your Mother, Teorię Wielkiego, MisFits, Full Metal Alchemist ( taak, wiem ze to anime, a nie serial, ale whateva...), Hellsinga ( tak, to też anime... ), Simpsonów, Family Guya, Futurame i Dead Set. Ale to się może okazać za mało zwłaszcza że wieczorkiem pochłaniam z 3 odcinki zawsze jakiegoś serialu. Macie coś godnego uwagi?

Z tego co szukałem w internecie to "powinny mi się spodobąć" ( bo są ponoć w klimatach Skinsów ): "Gossip Girl", "Inbetweeners" i "Sugar Rush"? Oglądał może ktoś z Was te seriale ( chociaż parę odcinków? ), albo chociaż słyszeliście od nich od znajomych? Są godne uwagi? Zależy mi żeby nie był to taki serial młodzieżowy jak 90210 załóżmy ( nie to stare 90210, tylko to nowe. ).
« Ostatnia zmiana: 28 Cze 2011, 15:53:58 wysłana przez Gen.Erator »

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Cze 2011, 16:58:38 »
Gen w zasadzie to serie anime, więc seriale, tylko nie filmowe.

Nie przepadam za głupawymi amerykańskimi nastolatkami i ich dramami, dlatego na pewno nie polecę ci Plotkary.
Za to, jak już zauważyłeś, kocham True blood. Ostatnio widziałam parę odcinków Pamiętników wampirów... Ale to.. takie żałosne... Chociaż nie przeczę, że Damon jest hot. Ale ta główna lasie jest cofnięta w rozwoju chyba. Supernatural jest czadowe.
Z anime polecam Death Note, Guu, Haibane Renmei, Serial Experiments Lain, Ghost in the shell: stand alone complex... Tak mniejwięcej.

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Cze 2011, 23:25:22 »
Obejrzałam pierwszy odcinek czwartego sezonu True Blood, that was AMAZING! ^^
Terry Pratchett

Offline Fiolnir

• BlackBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Cze 2011, 10:34:01 »
Delasecente - ja też nie oglądam. Po to wymyślono Internet aby się nie wkurzać na telewizyjny syf  :P

A co do seriali - w zasadzie wszyscy pomysłowi scenarzyści uciekli do seriali bo tam nadal liczy się akcja i sama opowieść a nie tylko tona efektów specjalnych. Zauważ i ostatnio bardzo niewiele jest ambitniejszych produkcji które nie są adaptacjami książek... dlatego zdecydowanie się nie zgadzam, że seriale są głupie - fabularnie obecnie miażdżą kinówki. No chyba, że mówisz o polskim syfie i telenowelach  ;)

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Cze 2011, 11:12:05 »
Nikt z was nie ogląda kreskówek? To chyba też seriale co nie?