•  

Autor Wątek: Emilie FAQ  (Przeczytany 13866 razy)

Offline Miya

• Stocking And Curl
Odp: Emilie FAQ
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Maj 2012, 18:45:55 »
ale w książce jest to opisane, jakby to trwało latami i latami.

Właśnie to mnie zmyliło. Dzięki :D

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Maj 2012, 19:34:08 »

Miya: wg przyjaciółki Emilie fLee, EA znalazła się w psychiatryku na początku 2006 roku tuż przed wydaniem Opheliac. Długo tam nie była z tego co kojarzę, ale w książce jest to opisane, jakby to trwało latami i latami.

ja wyczytałam że ona trafiła tam po trasie z Courtney, wtedy dowiedziała sie ze jest w ciąży. Trasa zaczęła się w 2004. Myślisz ze 2 lata trwała?? 
Only a few find the way; some don't recognize it when they do; some don't ever want to.

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #32 dnia: 20 Maj 2012, 01:04:40 »
Bardzo wątpię, ale w międzyczasie Emilie jeszcze współpracowała z Billym Corganem, nie? Więc bardzo wątpię...
Skądinąd (tzn z livejournala - obecnie skasowany, ale sama jeszcze widziałam te posty) wiadomo też, że w 2005 roku na pewno miała dostęp do internetu.
Tak wiec albo Wikipedia kłamie, albo Emilka trafiała do szpitala więcej niż raz (co bardzo możliwe) i w książce przedstawiła zlepek z tych doświadczeń...
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
« Odpowiedź #33 dnia: 20 Maj 2012, 01:57:13 »
Książki jeszcze nie czytałam, ale wydaje mi się, że wcale nie musiała być tam jakoś szczególnie długo - bardzo często w takich miejscach ludzie tracą rachubę czasu. Stąd więc historia, którą opisuje wcale nie musiała dziać się w czasie rzeczywistym. Albo to, albo tak jak napisała Ankh, EA trafiła tam kilka razy.

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #34 dnia: 20 Maj 2012, 12:00:20 »

Tak wiec albo Wikipedia kłamie,

to nie wikipedia ;]
Only a few find the way; some don't recognize it when they do; some don't ever want to.

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #35 dnia: 20 Maj 2012, 14:03:47 »
Wiem, to wywiad z Bizarre (oraz oparta na tym notka z Wikipedii).
Jednakże w samym wywiadzie nie ma aż tak ściśle opisanego następstwa czasowego, że "od razu po trasie z Courtney EA zaszła w ciążę", chociaż fakt, artykuł sprawia takie wrażenie, jakby jedno nastąpiło po drugim.

Ja bym się raczej przychylała do interpretacji "kilka pobytów scalonych w książce w jeden", zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę załączone fragmenty dzienników EA - część z nich odnosi się ewidentnie do 2007 roku, część z nich do 2005-6...a wszystkie mają ścisły związek z przeżyciami Emilki w szpitalu psychiatrycznym!
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #36 dnia: 03 Lip 2012, 15:20:52 »
Dlaczego Emilie się samookaleczała?

Offline Miya

• Stocking And Curl
« Odpowiedź #37 dnia: 03 Lip 2012, 15:26:09 »
Mi się zdaje, że to przez jej chorobę. W końcu miała depresję, no nie?

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #38 dnia: 03 Lip 2012, 15:34:36 »
To nie zaspokoiło mojej ciekawości :P Co czuła do siebie?

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #39 dnia: 03 Lip 2012, 15:51:20 »
Początek Cutting Diary (str79)

So, Doctor, what can I say about cutting?

It feels...good.
It feels like...release.
It feels like...relief

If I cannot breathe, and my heart, my soul is congested and suffocating, a small slice of my leg, a wee slit on the innner flesh of a thigh will give me that one more breath whith which i can catch the next breath, whith which i can cach the next one, until, soon, I'm breathing normally, or relatively so, and my focus is no longer on ME, or my pain, or my suffering, or even worse-my confusion, but insted on the beautiful, beautiful, BEAUTIFUL droplets of blood that are rising slowly to the surface of the wounds I have only just made.
It's kinf of like when i cry, but so much prettier."
« Ostatnia zmiana: 03 Lip 2012, 15:53:46 wysłana przez frea »

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #40 dnia: 03 Lip 2012, 15:52:14 »
Adiee, samookaleczanie się jest impulsem, odruchem. Czasem nawet uzależnia. I nie zawsze musi być powodowane wstrętem/złością.

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #41 dnia: 03 Lip 2012, 15:53:53 »
Wielkie dzięki :)
Czy Emilie nadal to robi?

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #42 dnia: 03 Lip 2012, 15:55:54 »
hmmm, wydaje mi się że nie choć nie jestem pewna.

Offline Lirazel

• RaspBerry Muffin
  • **
  • Heavenly Creature
« Odpowiedź #43 dnia: 03 Lip 2012, 16:20:06 »
To nie zaspokoiło mojej ciekawości :P Co czuła do siebie?

Wydaje mi się, że to tylko Emilie może wiedzieć... I jest to jedna z tych spraw, które albo rozumie się samo przez się, albo.. lepiej się nie wgłębiać w nią, gdyż
Kiedy wpatrujesz się w otchłań, ona wpatruję się w ciebie - i tak dalej.
Wątpię, by Emilie wróciła do swoich starych metod radzenia sobie z problemami - zwłaszcza, że (z tego co wiem) mało jest osób w wieku 30+, które nadal się samookaleczają.
Oby nie pojawiły się nowe przyczyny, które ją zmuszą do tego....
« Ostatnia zmiana: 03 Lip 2012, 16:24:05 wysłana przez Ashtrayu »

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Lip 2012, 16:29:45 »
no ale ona też się nie okaleczała jako nastolatka...