•  

Autor Wątek: Emilie FAQ  (Przeczytany 13748 razy)

Offline ciichosza

• Kindest Demon
  • Come it's nearly teatime.
Odp: Emilie FAQ
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Maj 2012, 23:45:51 »
Wie ktoś może, skąd u EA takie zainteresowanie akurat epoką wiktoriańską?

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Maj 2012, 11:43:50 »
Evi: I?d like to start with some pretty general questions. So the Victorian Age, that?s the whole thing really, isn?t it?

Emilie: The thing is, it hasn?t always been. Some years ago I was completely enamored and obsessed with all things Elizabethan, and the thing is just as my life progressed I seemed to be going through the various eras and finding what is relevant. The only reason I really care about that?I?m a big history geek and all of the rest of it?but the reason it?s interesting to me is that I find the things that are relevant to Now. What?s personally relevant and also just socially relevant. Not everybody might get exactly what I?m talking about at the time but a lot of people do. And the thing about Victorian is we?re actually not doing what some people might assume which is glorifying that age and saying ?Oh, how beautiful.? We?re not. We?re actually saying ?It was pretty damn awful. And especially if you?re a girl, good luck.? Suicide was pretty much the best option what you could do at that time because it was horrible. And in general it was also though the start of the industrial revolution which is also just kind of a nice joke if that?s the kind of music you make. So the whole start of things electric, of factories, of mass produce, which definitely has an effect on our entire life it?s not individual handmade anymore. And also in particular interest to me is that it was virtually the start of all sorts of medicine as we know it now. Away from the folk remedies, all the more natural things towards the psych wards, as you know like that?s what the show is about. Basically the whole point to me is that it started then. It?s the comparison, almost the social criticism?to sound like ridiculously pompous?between the situations at the time, the psych wards especially for girls and the ones now which I had my personal experience in. I?m kind of balancing them and saying ?Not a lot has changed and that?s not OK.? So that?s really what it?s about. It?s a bit of the horror story between then and now and how it?s really not that far apart. It wasn?t that long ago and that?s the fascination, it?s the relevance?to Now.

Źródło: [klik!]
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Maj 2012, 12:24:58 »
właśnie o ten wywiad mi chodziło :D
Only a few find the way; some don't recognize it when they do; some don't ever want to.

Offline Lionel

• BlackBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Maj 2012, 20:11:28 »
No coś ty? Miała aborcję?!  ??? Pełne zaskoczenie. To powoduje zupełnie inne spojrzenie u mnie na jej osobę.

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Maj 2012, 20:24:46 »
Dlaczego? Skoro cierpi na tokofobię (z tego co zrozumiałam, dlatego, że nie chce dalej przekazać swoich genów z uwagi na kłopoty z psychiką), to dość logiczne, że w przypadku ciąży wybrałaby tą opcję.

Offline ciichosza

• Kindest Demon
  • Come it's nearly teatime.
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Maj 2012, 20:28:05 »
o, dzięki. Zawsze mnie to zastanawiało.. : >

Offline Lionel

• BlackBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Maj 2012, 23:02:39 »
Dlaczego? Skoro cierpi na tokofobię (z tego co zrozumiałam, dlatego, że nie chce dalej przekazać swoich genów z uwagi na kłopoty z psychiką), to dość logiczne, że w przypadku ciąży wybrałaby tą opcję.

Ale nie chodziło mi o negatywne. Po prostu inne spojrzenie. Nie oceniam w tym wypadku, bo sam nie planuję dzieci. Najzwyczajniej takie bardziej lub mniej ważne info po prostu klaruje mi jej obraz, charakter piosenek i ich kontekst. ;)

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Maj 2012, 23:04:26 »
^ Nie miałam na myśli negatywnego spojrzenia, po prostu zastanawiałam się dlaczego Cię to zdziwiło, skoro jej fobia w sumie to tłumaczy. :P

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Maj 2012, 15:33:00 »
ja mam pytanie
czy ona kogoś ma teraz?
Only a few find the way; some don't recognize it when they do; some don't ever want to.

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Maj 2012, 18:28:53 »
Mi się wydaje, że nie... Gdyby miała to na pewno na naszym forum jak i zagranicznych byłoby o tym głośno. Chyba, że się ukrywa ;p

Offline Audrey

• BlueBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Maj 2012, 13:37:28 »
Może nie będzie to nowina, ale wyszukałam, że prawdziwe imię i nazwisko Emilie to 'Emily Autumn Fritzges' ; ) (które potem zmieniła na Emilie Autumn Liddell..)

« Ostatnia zmiana: 19 Maj 2012, 13:49:40 wysłana przez Audrey »

Offline Miya

• Stocking And Curl
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Maj 2012, 15:22:47 »
ja mam pytanie
czy ona kogoś ma teraz?

A Emilka nie ma przypadkiem jakiegoś urazu do związków? Gdzieś coś mi się o uszy obiło i w sumie podpisuję się pod pytaniem.  ???

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Maj 2012, 15:37:42 »
no ja wiem ,ale wiecie, z tym nigdy nie wiadomo.

zastanawiam się też ile ona była w psych ward. czytam książkę i jakoś mi się to dłuży.
Ankh czy jakoś czasowo da się to wyczuć po przeczytaniu?

Offline Miya

• Stocking And Curl
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Maj 2012, 16:10:00 »
Wiadomo, w jakich latach Emilie tam była?

I o co chodzi z utworem Dr.Stockill? (pomijam fakt, że prawie dostałam zawalu, gdy włączył mi się po "Miss Lucy..." na Opheliacu :D )

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Maj 2012, 16:15:06 »
frea: na wszelkie pytania typu "czy jesteś w związku" Emilie odpowiada "tak, z Bloody Crumpets" :P

Audrey: wrzucałam to na shoutboxa kilka dni temu :P

Miya: wg przyjaciółki Emilie fLee, EA znalazła się w psychiatryku na początku 2006 roku tuż przed wydaniem Opheliac. Długo tam nie była z tego co kojarzę, ale w książce jest to opisane, jakby to trwało latami i latami.
A co do Dra Stockhilla, to taka reklamówka Asylum :P
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett