•  

Autor Wątek: Jaką książke aktualnie czytasz?  (Przeczytany 36764 razy)

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
Odp: Jaką książke aktualnie czytasz?
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Mar 2011, 08:42:15 »
Ostatnio skończyłam dwie książki:

"Jestem kotem" (Natsume Souseki) - bardzo fajna, ciekawie przedstawia zupełnie nieznane ogółowi oblicze Japonii. Polecam!

"Żywot kobiety swawolnej" (Ihara Saikaku) - cóż...XVII wieczne powieścidło o kobiecie, która nad wszystko lubi miłość fizyczną...ciekawe fragmenty obyczajowe, ale całość zostawiła na mnie wrażenie jednego wielkiego WTF :P Ale nie żałuję, że kupiłam, zawsze ciekawe doświadczenie poznawcze :P
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline curt

• Anti-American Dream
  • .
« Odpowiedź #31 dnia: 26 Mar 2011, 16:10:58 »
Skończyłem jakoś w tygodniu " Czas pogardy" Sapkowskiego i biorę się za " Poczet królów i książąt polskich"

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #32 dnia: 26 Mar 2011, 18:14:42 »
Dziwne losy Jane Eyre. Sama nie mogę uwierzyć, ale cóż. Szalona pani Rochester nada się do matury ^^
To się dzieje teraz. Armageddon.

Yavelynn

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Kwi 2011, 18:46:12 »
Thomas Harris, Milczenie Owiec

mam nadzieję, że to się rozkręci, bo tyle dobrego słyszałam o tej książce, a tu jestem na setnej stronie i to się ciągnie jak flaki z olejem...

Offline Laiquendi

• Oat Biscuit
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Kwi 2011, 23:31:55 »
Często te sławne książki mają takie opisy, że tylko miłośnicy dłuuugiegoo czytania przez to potrafią przebrnąć, jak np. King - przeczytałem 3 książki i każda miała tak długie opisy, że zrezygnowałem z dalszego poznawania autora.

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Kwi 2011, 15:15:43 »
Przecież King to sama akcja, tylko mało dialogów po prostu.
A "Milczenie..." jest króciutkie, niemniej, w tym wyjątkowym wypadku wolę film.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Closterte

• Matcha Green Tea
    • blog
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Kwi 2011, 16:59:33 »
Kilka dni temu skończyłam Opowieść o Złodzieju Ciał Rice i lubię to! ^^ Dzieją się zupełnie nowe rzeczy, łatwo i przyjemnie się czyta, no i znowu mam ochotę na książki tej pani. :>
A teraz czytam Bożych Bojowników Sapkowskiego, ale powolutku - w ostatnich dniach więcej filmów oglądam. :P
Everything dies

Offline Laiquendi

• Oat Biscuit
  • *
« Odpowiedź #37 dnia: 05 Kwi 2011, 19:09:33 »
Co do pani Rice - niesamowite są pierwsze książki, przeczytałem 5 jej książek, ale każda kolejna jest coraz... coraz gorsza i choć z wielkim żalem - przerwałem czytanie.
Nikomu nie spalę a co najwyżej oszczędzę polowania - po złodzieju ciał jest tyle niesmacznego seksu w różne strony (nie jestem homofobem ale czytać opisy gejowskich orgii to przesada....) że staje się to zupełnie nie tym, czego szukałem i znalazłem w pierwszych jej książkach...
Ale mogę polecić jeszcze z dalszych Krew i Złoto :)

dodane:
Oczywiście nie tylko ta homoseksualność mnie poraziła potem tyle co tak zwany "overpower" wampirzy, spadek stylu, nie chce wyjść na uprzedzonego ^^

A aktualnie czytam - Mozart - Listy ^^ 334 listy Mistrza z dobrym komenatrzem, nigdy nie lubowałem się w biografiach i książkach "o kimś" ale Mozart jest wyjątkiem który złamał u mnie tę regułę :P
Książka trudna do zdobycia niestety, niewznawiana i przez to też wręcz nie do kupienia...
« Ostatnia zmiana: 05 Kwi 2011, 19:14:09 wysłana przez Laiquendi »

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Kwi 2011, 21:43:30 »
dodane:
Oczywiście nie tylko ta homoseksualność mnie poraziła potem tyle co tak zwany "overpower" wampirzy, spadek stylu, nie chce wyjść na uprzedzonego ^^
A z tym akurat się zgadzam. Jak dorwałam "Opowieść o złodzieju ciał" w empiku, to już na początku opis możliwości Lestata mnie rozwalił. Over 9000!
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Laiquendi

• Oat Biscuit
  • *
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Kwi 2011, 23:02:51 »
To mogę Ci tylko powiedzieć, że to nic w porównaniu z Memnoch Diabeł (tom kolejny). Eh...

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Kwi 2011, 20:24:14 »
A. Pilipiuk - Czarownik Iwanow

Offline Minerva

• Chocolate Muffin
  • ?
    • Blog
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Kwi 2011, 20:44:33 »
Philip Reeve - Kosmiczny hotel Starcross
Jestem w polowie - nawet fajne ;>

Offline Closterte

• Matcha Green Tea
    • blog
« Odpowiedź #42 dnia: 20 Kwi 2011, 23:09:36 »
@Laiquendi, to rzeczywiście niefajnie, z tego co piszesz. ;) I szczerze mówiąc, oprócz Merrick - bo mam - Krew i Złoto właśnie, bo lubię Mariusa, nie zamierzałam raczej więcej czytać książek pani Rice - przynajmniej w najbliższym czasie. Jakoś tak nie liczyłam już na nic ciekawszego - i z czego widzę, miałam rację. Chociaż z drugiej strony zaintrygowałeś mnie trochę, bo jednak to wszystko rzeczywiście zupełnie coś nowego w przypadku Rice, głupio by było raczej nie sprawdzać... Ale to kieedyś. :P

A ja przeczytałam - w końcu! - Dziewczynę z perłą, na której podstawie powstał film, który mnie kompletnie zachwycił. Cóż, książka mi się naprawdę bardzo podobała; ciekawa, oryginalna, taka "przyjemna"... I łatwo się czytało. :P Ale imo filmowi nie dorównuje... Chyba pierwszy przypadek, kiedy ekranizacja bardziej mi się podoba.  ;D

Teraz czytam Zbaw mnie ode mnie samego - autobiografia byłego gitarzysty Korna, Heada, który się nawrócił... :> I My, dzieci z dworca Zoo, ale niestety na komputerze, więc powoli, bo czytanie na kompie strasznie mnie męczy. Bożych Bojowników też nadal czytam. :)
« Ostatnia zmiana: 01 Maj 2011, 18:05:10 wysłana przez Closterte »
Everything dies

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #43 dnia: 22 Kwi 2011, 21:05:05 »
Aktualnie czytam "Nawiedzony Dom" Joanny Chmielewskiej :p Tak jakoś mnie zaintrygowała :d

Offline curt

• Anti-American Dream
  • .
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Maj 2011, 22:40:27 »
Przez cały Poczet nie przebrnąłem, ale skończyłem " Chrzest ognia" Sapkowskiego i zaczynam czytać " Obszary nieświadomości: Raport z badań nad LSD " Stanislava Grofa. Tak długo się męczyłem, żeby dostać tą książkę i nareszcie ją mam !

Książka opisuje, ogólne badania, przemyślenia lekarzy i historię psychotropu LSD. Od początku gdy został wynaleziony przez Hoffmana przez czasy, gdy został wprowadzony na czarny rynek do nielegalności.
W tym czasie Stanislav Grof wraz z innymi lekarzami testował LSD na różnych pacjentach: ochotnikach- malarzach, muzykach, rzeźbiarzach potrzebujących inspiracji, zdrowych psychicznie, chorych psychicznie, chorych na raka i tych o wyższym ilorazie inteligencji.
Obserwacje z tych sesji są zawarte w tej książce. Książka jest bardzo intrygująca, ukazuje LSD jako nie tylko narkotyk, jakim uczynili go prozelici LSD ogłaszając nową religię z chemicznym mesjaszem. Teraz powinienem napisać " ale również jako.....", ale nie napiszę, nie będę zdradzał szczegółów, bo może ktoś chce przeczytać. Książkę bardzo polecam;).