•  

Autor Wątek: Jaką książke aktualnie czytasz?  (Przeczytany 36787 razy)

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
Odp: Jaką książke aktualnie czytasz?
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Lut 2011, 17:43:43 »
Jeszcze nie przeczytałaś?
...okej  ;D

A ja powolutku sobie czytam to cudo:
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Lut 2011, 17:45:51 »
Choco. Kup sobie skaner i zeskanuj całą książkę i mi wyslij :P

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Lut 2011, 18:20:46 »
Ta i pójde za to siedzieć, świetny pomysł :D idź sobie porozdawaj ulotki z 40h i juz bedziesz mial kase na nia , szczegolnie ze w gim jestes to masz duzo czasu:) a możn ja sprzedam ta moja druga zbedna... pomysle :P
Being insane is part of my charm :)

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Lut 2011, 18:27:57 »
Chyba Ty mialas duzo czasu w gimnazjum. Ja wcale go tak duzo nie mam.
A ksiazke ustapilem Ankh jakbys sprzedawala...

Offline curt

• Anti-American Dream
  • .
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Lut 2011, 15:32:25 »
Orihime: Moja mama ma całą sagę :o

Ja też w gimnazjum mam mało czasu XD

Offline Closterte

• Matcha Green Tea
    • blog
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Lut 2011, 13:53:34 »
Skończyłam Historię Pana B.. Książka bardzo specyficzna, i nierówna - momentami czytało się świetnie i z zaciekawieniem, kiedy indziej miało się ochotę ją spalić... :P Zakończenie rozczarowuje, ale i tak daję 3/5... xD
Teraz czytam Nowe życie Orhana Pamuka i tak średnio na razie, nudzi i jakoś wolno mi się czyta... Zobaczymy co dalej. :P
Everything dies

Yavelynn

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Lut 2011, 20:49:23 »
Joanne Harris - Błękitnooki chłopiec

Bardzo lubię książki tej autorki i wypożyczyłam ją bez zastanowienia. Teraz jestem na 100 stronie i w sumie średnio interesująca.. Ale mam nadzieję, że przez kolejne ponad 400 się rozkręci:P.

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Mar 2011, 01:22:41 »
Ostatnio muszę się zmagać z czymś, czego bardzo nie lubię, czyli z czytaniem kilku książek naraz :/ no ale cóż, takie jest życie.

Edgar Allan Poe "opowieści miłosne, śmiertelne i tajemnicze"
Piękne, ilustrowane wydanie, najlepsze tłumaczenia oraz ciekawy wybór opowiadań przemawia zdecydowanie na korzyść. Problem leży w samej twórczości Poego, która jest...specyficzna. Mówiąc inaczej: niektóre opowiadania czytam przez tydzień, bo nie mogę ich znieść :P

Beata Kubiak Ho-Chi "Estetyka i sztuka japońska"
Również bardzo pięknie wydane dzieło, na dodatek o interesującej mnie tematyce. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie tragiczny momentami styl.

Donald Richie "Kumagai. Droga wojownika"
Wróciłam do tej książki po 4 miesiącach, muszę przyznać, że teraz czyta mi się ją dużo lepiej. Obeznanie w epoce jednak robi swoje (ah studia ^^).

A w ogóle dawno nikt tu nie pisał, aż wstyd...*to ten mól książkowy, który we mnie siedzi ;)*
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Closterte

• Matcha Green Tea
    • blog
« Odpowiedź #23 dnia: 13 Mar 2011, 14:53:30 »
A w ogóle dawno nikt tu nie pisał, aż wstyd...*to ten mól książkowy, który we mnie siedzi ;)*
Zgadzam się!

No więęc, Nowe życie teoretycznie nadal czytam.. Tzn. wygląda to tak, że książka ciągle leży koło łóżka i czeka na chwilę zainteresowania. :P Bo jest naprawdę męcząca jakaś taka...
W między czasie przeczytałam antologię Kochali się, że strach, która mi się mega podobało, szczególnie Imponderabilia Aleksandry Janusz, Cała prawda o PPM Martyny Raduchowskiej i Dożywocie Marty Kisiel. ^^
Teraz czytam Opowieść o złodzieju ciał Rice. Jak na razie bardzo fajnie, ogólnie to stwierdzam, że Kroniki Wampirów z tomu na tom są coraz lepsze. :P
Everything dies

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #24 dnia: 13 Mar 2011, 14:56:30 »
Teraz czytam Opowieść o złodzieju ciał Rice. Jak na razie bardzo fajnie, ogólnie to stwierdzam, że Kroniki Wampirów z tomu na tom są coraz lepsze. :P
A ja mam wrażenie wręcz przeciwne :P
Do "Opowieści o złodzieju ciał" miałam tylko okazję zajrzeć w Empiku wprawdzie, więc całości ocenić nie mogę, ale pamiętam, że po przeczytaniu wstępu  tym jaki to Lestat stał się potężny pomyślałam "kurczę, nowy bóg czy co?". Nie wiem jak to potem wygląda ;)
Terry Pratchett

Yavelynn

• Gość
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Mar 2011, 15:45:50 »
Edgar Allan Poe "opowieści miłosne, śmiertelne i tajemnicze"
Piękne, ilustrowane wydanie, najlepsze tłumaczenia oraz ciekawy wybór opowiadań przemawia zdecydowanie na korzyść. Problem leży w samej twórczości Poego, która jest...specyficzna. Mówiąc inaczej: niektóre opowiadania czytam przez tydzień, bo nie mogę ich znieść :P
Ja nie mogłam znieść końcowych opowiadań, szczególnie tego mega długiego o tym statku... Ale początkowe bardzo mi się podobały.

Teraz czytam "Memnoch Diabeł" A.Rice. Trochę za dużo tego rozwlekania, postać Memnocha nie podoba mi się w ogóle, Lestat też jakby stracił swój charakter.

Offline curt

• Anti-American Dream
  • .
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Mar 2011, 18:21:40 »
Właśnie kończę "Hotel Bertram" Agaty Christie i zaczynam "Czas Pogardy" Sapkowskiego.

Offline Fiolnir

• BlackBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Mar 2011, 00:16:47 »
A ja czytam wiele rzeczy jednocześnie jak zwykle ;)

Benedict Ruth - Chryzantema i miecz. Wzory kultury japońskiej
John Clements, Medieval Swordsmanship. Illustrated Illustrated Methods and Techniques
John Clements, Renaissance Swordsmanship. The Illustrated Use of Rapiers and Cut-and-Thrust Swords
Maria Miśkiewicz, Życie codzienne mieszkańców ziem polskich we wczesnym średniowieczu
Ewart Oakeshott, Records of the Medieval Swords
Ewart Oakeshott, Sword in Hand. A Brief Survey of the Knightly Sword
Christian Henry Tobler, Secrets of German Medieval Swordsmanship
Paul Varley, Kultura japońska
Paweł Żmudzki, Władca i wojownicy. Narracje o wodzach drużynie i wojnach w najdawniejszej historiografii Polski i Rusi
Zbigniew Żygulski jun., Broń w dawnej Polsce na tle uzbrojenia Europy i Bliskiego Wschodu

Do tego oglądam obrazki w starych manuskryptach :P

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Mar 2011, 16:48:33 »
Ankh: ja też sobie sprawilam te opowiadania Poe, ale jeszcze się nie zabrałam.
Jestem aktualnie w Iwaszkiewiczu (Polecam baaardzo Matkę Joannę od Aniołów!)
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #29 dnia: 17 Mar 2011, 15:41:39 »
Chciałabym miec tyle czasu zeby to wszystko czytac :( A tu brak ;((( No i ciagle siedze w Asylum :P Moze w koncu to skoncze xD chcialabym... :D
Being insane is part of my charm :)