•  

Autor Wątek: Jaką książke aktualnie czytasz?  (Przeczytany 36774 razy)

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
Jaką książke aktualnie czytasz?
« dnia: 02 Lut 2011, 10:25:47 »
Hej. Jest już temat "Czego słuchacie w tej chwili?", to czemu by nie utworzyć książkowego odpowiednika?
Tu możecie pisać jaką książkę aktualnie pochłaniacie. Możecie też oczywiście zamieścić jakiś opisik, wasza ocenę i np. dlaczego właśnie tą książkę kupiliście/wypożyczyliście/pożyczyliście.

To ja zacznę.
Aktualnie czytam... Smok Jego Królewskiej Mości Naomi Novik.
To nie jest jakaś ambitna lektura,  ale po prostu przedwczoraj obudziłem się z nie wytłumaczalną chęcią przeczytania czegoś o smokach :D Co dziwne, bo nie jestem jakimś fanem smoków, nie mam jakiś grubych tomiszcz o nich itp.
Ale powiem, że jak na taką lekką lekturkę to mi się nawet spodobała ;D Takie połączenie świta fantasy z okresem napoleońskim.
Nie napisałem jeszcze o czym jest ta książka. O Kapitanie Laurencie i smoku Temeraire! :P. Kapitan po zdobyciu statku francuzów odkrył że znajduje się na niej jajo smoka. Okazało się również, że smok wykluje się w baaaardzo nieodległej przyszłości. Laurence zmuszony jest oswoić smoka i porzucić życie kapitana na rzecz życia awiatora. I tak to się tam dalej toooczy. Brzmi dziecinnie, ale ostrzegałem że to nic ambitnego ;)

Delasecente

• Gość
Odp: Jaką książke aktualnie czytasz?
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Lut 2011, 17:02:32 »
Ja obecnie czytam książkę "Ja, inkwizytor Dotyk zła" Piekary i jestem mocno zawiedziona... :-(

Takie to... nijakie... (I ten brzydal spoglądający z okładki xD )

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Lut 2011, 17:07:46 »
Ostatnia część sagi Millenium
"Zamek z piasku, który runął"

Saga Millenium jest reklamowana jako najlepszy polityczno-ekonomiczny thriller ostatnich lat. Faktycznie, jest to wciągający wątek. Ale dużo bardziej poruszył mnie drugi wątek - przemocy wobec kobiet, ignorowania ich praw a także nadużyć psychiatrycznych (nieraz w trakcie lektury przypominały mi się wypowiedzi EA). I właśnie za ten drugi aspekt ta saga już znalazła się w panteonie najlepszych i najważniejszych książek jakie przeczytałam w życiu.
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline curt

• Anti-American Dream
  • .
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Lut 2011, 17:08:31 »
Ja aktualnie poczytuję "Krew Elfów " Sapkowskiego ;)
Opisywać nie będę bo widziałem komentarze, że znacie ;)

Ankh: Może przeczytam :P, tak jakoś zaintrygowało mnie, ale musiałbym znaleźć w mojej małej miejscowości ..
« Ostatnia zmiana: 02 Lut 2011, 17:10:40 wysłana przez curtains-of-blackness »

Offline Closterte

• Matcha Green Tea
    • blog
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Lut 2011, 17:16:17 »
Historię pana B. Clive'a Barkera.
Kupiłam, bo kosztowała tylko 8 zł, a wydanie bardzo mi się spodobało. No i znajoma powiedziała, że nie jest złe.
Jak na razie mam bardzo mieszane uczucia, ale coś więcej napiszę, jak dokończę.
Everything dies

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Lut 2011, 17:22:28 »
"matka joanna od aniołów" iwaszkiewicza. No, wiadomo. Super.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline krzywa

• TeaCup
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Lut 2011, 17:26:41 »
"Zbrodnia i kara"

Czytam, bo postanowiłam coś zmienić w swoim nastawieniu do lekcji polskiego. No a że w sumie lubię czytać to zacznę od lektur. A ta będzie pierwszą, jaką przeczytam w LO  :P

Offline athis

• TeaPot
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Lut 2011, 20:59:08 »
Atul Gawande - "Komplikacje"

Taka sobie ksiazka o chirurgii. O problemach z nia zwiazanych, dylematach i pytaniach jakie sobie chirurg zadaje, np jak powiedziec rodzinie o smierci bliskiego albo czy powinien pytac o pozwolenie na sekcje.
Ogolem bardzo ciekawa jesli tylko ktos sie interesuje ta dziedzina. Z poczatku trudna poniewaz autor pisze w nużący sposob ale jak sie ktos pryzwyczai to leci szybko :D

Orihime

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Lut 2011, 16:17:29 »
Margit Sandemo - "Kobieta na brzegu" czyli 34 tom Sagi o Ludziach Lodu :p
A konkretnie stoję w miejscu, nie mam czasu kontynuować czytania. Kocham te książki, mimo że takie długie to jest ich to pewnego rodzaju zaletą :p

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Lut 2011, 19:48:43 »
Ori - ile stron ma przeciętnie jeden tom tej sagi?

------------------------------
Ja ukończyłem już tego Smoka Jego Królewskiej Mości i teraz będę czytać Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe. Jacka Dukaja. Kolega polecał, to warto zobaczyć cóż Dukaj naskrobał.

Orihime

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Lut 2011, 19:57:19 »
200-250 stron.
Sagi norweskie (czy jakieś tam) zwykle tyle mają, przynajmniej te co widziałam ^^. I skoro cała saga ma dużo tomów to stron w jednym nie może być zbyt wiele.

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Lut 2011, 19:58:29 »
I jaki jest tam właściwie główny wątek? Motyw przewodni?

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Lut 2011, 19:59:39 »
haha, moja mama i siostra to czytają xD Toż o zwykłe romansidła xDDD Takie malutkie książeczki.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Orihime

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Lut 2011, 22:21:15 »
U mnie też rodzinne...
Cóż, zgodzę się z wypowiedzią wyżej :p. W SoLL jest jeszcze troszkę fantastyki, bo bohaterowie jak nie romansują i wzdychają do siebie to starają się ocalić swój ród od przekleństwa itd.

Chociaż jak ktoś szuka czegoś ambitnego to oczywiście nie w książce z kiosku za dychę ^^. Mimo wszystko polecam tym, co szukają czegoś hmm... "lżejszego", tak to określę chociaż czy słusznie to nie wiem.

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Lut 2011, 17:37:14 »
Asylum ale wolno mi idzie bo druczek za mały :)) Ach ta emilie, gadać to ona moze wiecznie :P
Being insane is part of my charm :)