•  

Autor Wątek: Kanały do śledzenia  (Przeczytany 377 razy)

Offline hentaj

• Tea Spoon
  • *
Kanały do śledzenia
« dnia: 01 Mar 2017, 13:29:51 »
Hejka. Macie sprawdzone kanały, dzięki którym możecie śledzić poczynania Emilie? Nie mam na myśli fb i insta :) Hejooo...
Multikonto, kryptoreklama - ban :* Moderacja

Offline SatuOpheliac

• TeaCup
  • *
Odp: Kanały do śledzenia
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Cze 2017, 21:33:03 »
Emilka jest na twitterze bardzo aktywna :)https://twitter.com/emilieautumn

Offline Violii

• Tea Spoon
  • *
  • Trzeba dojrzeć, żeby dojrzeć.
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Wrz 2018, 18:51:44 »
Raczej inne media społ jak insta nie są w jej stylu :D
Poczytaj o HIFU https://www.cosmopolitan.pl/milosc-seks/18248/na-czym-polega-technologia-hifu - znanej metodzie od niedawna wykorzystywanej w kosmetologii.

Offline Sukkub

• Tea Spoon
  • *
  • Banana
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Wrz 2018, 10:48:16 »
A szkoda, pośledziłabym sobie jej insta :D

Offline QueenOfDecay

• TeaCup
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Wrz 2018, 13:38:44 »
Ale przecież ona ma Insta  ???  I to od dawna. Ostatnio wstawiała tam fragmenty piosenek z musicalu, które ponoć dzisiaj mają być w sprzedaży. Ale to drobny wyjątek, reszta to zdjęcia Emilie albo tragicznego merchu z Asylum Emporium. No i Marca. Jak chcesz napawać się milionem takich samych selfie z wydętymi ustami, to klikaj tutaj:

https://www.instagram.com/emilieautumnofficial

:P

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • insta :P
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Wrz 2018, 13:44:51 »
Queen, nie zwracaj uwagi, to jakiś bot, ma tu już chyba sześć kont (ale już kolejnych mieć nie będzie, bo IP zbanowane).
Nie do końca rozumiem, po co zakładać miliard kont i z każdego pisać 3-4 posty, nawet nic nie reklamując. Ludzie mają dziwne rozrywki.
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline lered

• Tea Spoon
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Paź 2018, 12:55:42 »
Ja często zaglądam na Tumblra pod ten tag https://www.tumblr.com/search/emilie+autumn . Z tego co wiem, to Emilie sama Tumblra nie ma, ale jednak sporo można się stamtąd dowiedzieć.
https://www.miastokobiet.pl/vialise-na-cellulit/ - dobry początek w walce z cellulitem.

Offline QueenOfDecay

• TeaCup
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Paź 2018, 02:49:14 »
Queen, nie zwracaj uwagi, to jakiś bot, ma tu już chyba sześć kont

No też mi się tak zdawało  ??? Ale jaki sens jest spamować na forum E. Autumn? I tak mało tu dzisiaj ludzi, nie znajdzie się za dużo potencjalnych "klientów"   :P

Lered, ja rzadko przeszukuję tumblra pod tym kątem. Wydaje mi się, że o samej Emilie nie ma tam za dużo informacji, kiedyś było więcej tych blogów. Nie wiem, czy jesteś nowym/nową fanką Emilie, jeśli tak i szukasz informacji o Emilie i wydarzeniach z jej kariery (dobrych i niedobrych, niestety prędzej czy później trzeba się dowiedzieć o wszystkich dramach z przeszłości...), to mogę polecić kilka dobrych blogów na tumblrze.

asylumplaguedoctor.tumblr.com - blog, na którym autor stara się w miarę obiektywny sposób opisać historię Emilie, fakty z jej życia, o których Emilie albo nie mówi, albo je zataja albo całkowicie zmienia wersję wydarzeń. Ciekawy blog na początek, nie jest przeznaczony dla stricte antyfanów czy tzw. rebel rats, każdy może znaleźć tam przydatne informacje.

shefightslikeagirl.tumblr.com - chyba jedyny prowadzony na bieżąco blog z newsami o Emilie

emilie-autumn-interviews.tumblr.com  - świetny blog z pokaźną kolekcją wywiadów z Emilie z różnych lat, naprawdę dużo można się z nich dowiedzieć, bo jak wiadomo, Emilie lubi dużo mówić w wywiadach  :P  Te z ery FLAG są raczej nudne, bo we wszystkich Em mówi dosłownie to samo, ale polecam w szczególności 2006-2007, czyli erę wczesnego i "środkowego" Opheliaca, dużo o koncepcie albumu, itp. Jest też kilka wywiadów z ery Enchant, bardzo ciekawe. Do tego transkrypcja z paru czatów z fanami, które Emilie przeprowadziła w 2006.

omistressmine.tumblr.com - wymarzona strona dla zagorzałych fanów Enchanta i m.in. "ubraniowej" działalności Emilie; dużo starych zdjęć, enchantowych grafik, recenzji/wywiadów z lat 2000-2003, a także takie rarytasy jak zdjęcia ubrań i gadżetów ze starej, nieistniejącej już linii ubrań Willow Tech House, którą Emilie prowadziła z koleżanką Flee gdzieś w latach 2004-2005. Warto pooglądać, bo niektóre rzeczy były ładne i pomysłowe. Nie to co dziś, że zwykła koszulka i nadruk Asylum. To były ręcznie robione i ozdabiane ubrania, biżuteria, a nawet perfumy. Ubrania były w takim stylu enchantowo-opheliakowym, taki dziwny miks elementów fairie i steampunkowo-wiktoriańsko-industrialowych, choć jeszcze bardziej z naciskiem na fairie. To odbicie stylu Emilki, przejście pomiędzy erą Enchant a tym, co miało później charakteryzować ją w latach Opheliaka i Unlaced. Emilie nazywała te ciuchy "punktorian", mi takie połączenie przypomina trochę filozofię projektów Vivienne Westwood, chociaż oczywiście Emilie daleko jest do Westwood.

bonnytymepyrate.tumblr.com - na koniec jeden z moich ulubionych blogów, autorka publikuje zdjęcia z różnych okresów muzycznych Emilie i posty z ciekawostkami dotyczącymi m.in. strojów i instrumentów Emilie, Crumpetek, itp. Ale najważniejsze jest to, że na tej stronie dostępne są STARE PAMIĘTNIKI EMILIE Z DAWNEGO FORUM. Przez dłuższy czas nie było dostępu do tych dzienników, bo Emilie usunęła forum i zablokowała posty z livejournal. Fani sądzą, że zamknęła forum właśnie z powodu tych dzienników, a ja też myślę, że jest w tym trochę racji. W tych dziennikach były zawarte różne informacje na temat dawnego życia Emilie, niektóre z nich są teraz dla niej bardzo niewygodne, dlatego być może wolała je pousuwać, żeby móc swobodnie manipulować swoją "oficjalną" historią. W poście z 2004 roku Emilie wspominała m.in. o śmierci ojca, o rodzinie też gdzieś coś tam było, a to kłóci się z podawaną od 2007/2008 roku przez Emilie wersją, że "cała jej rodzina zginęła w ogniu" (są jednak dowody, że cała jej rodzina poza ojcem żyje i ma się dobrze, matka nadal z powodzeniem szyje kostiumy, a któraś z sióstr jest bodajże sportsmenką). Autorka bloga zapisała ok. 300 starych postów i opublikowała na blogu. Te dzienniki są świetne, bo można poczytać o procesie powstawania piosenek i albumów, o występach z Courtney Love, o występie w HGTV, o opiniach Emilie na różne tematy, o wycieczkach w różne miejsca, choćby wypadach do klubu z jej dawnymi przyjaciółmi, o filmach, ubraniach. Można też czytać między wierszami i zobaczyć, że w dziennikach można znaleźć potwierdzenie pewnych fanowskich domysłów. Aha, no i są jeszcze zdjęcia, niektóre bardzo ładne. Najciekawsze posty to te z lat 2004-2006, późniejsze to w większości posty "promocyjne", o trasie, koncertach, itp. Widać, jak Emilka się zmieniała. Są tam zabawne przemyślenia, ale są też zdania skłaniające do refleksji. W większości postów Emilie pisze lekko, wesoło, ale jednak widać, że w pewnym momencie tylko stara się sprawiać wrażenie wesołej, wyluzowanej, że ma fajne życie, wszystko dobrze, itp. Ale czasami da się wyczuć, że coś jest nie tak. Emilie powoli traci przyjaciół, pozwala sobie na nieco bardziej gorzkie i smutne przemyślenia. Pisze, jak któryś już raz nie może spać w nocy i nagrywa piosenki o trzeciej nad ranem (moim zdaniem ewidentnie oznaka manii), potem nastrój spada. Da się czasem wyczuć pewien smutek w jej tekstach, chociaż wtedy raczej starała się to ukryć. W pewnym sensie te dzienniki są o wiele ciekawsze niż cała jej książka. Lubię czasem je ponownie czytać.

onceuponatimewasnow.tumblr.com  - blog głównie ze zdjęciami z czasów Enchant i poprzedzających Enchant, ze starymi zdjęciami bardzo jeszcze młodej Emilie, jeszcze z długimi, bujnymi lokami, koncentrującej się bardziej na klasyce, jazzie i skrzypcach. Są też niewydane piosenki Emilie z czasów Enchant, to znaczy teksty piosenek, które były kiedyś dostępne na stronie internetowej Emilie.

waywardvictorianconfessions.tumblr.com - blog do wylewania żali na Emilie  ;D A tak naprawdę, to jedyna juz ostoja malejącego fandomu. Blog w sumie zastępuje forum, z tą różnicą, że tu można mówić, co się chce, podczas gdy na forum, jeśli ośmieliłeś się skrytykować Emilie czy choćby powiedzieć, że nie otrzymałeś jeszcze paczki z zamówioną płytą czy coś w tym stylu, to wylatywałeś z hukiem z forum, a czasem jeszcze Emilie wściekała się i opluwała cię na do widzenia  :D  Jeśli coś się dzieje u Emilie, to tutaj na pewno o tym wspomną, więc dla wielu jest to jedyne źródło informacji o nowościach w niezbyt już nowatorskim i inspirującym świecie Emilie.

spreadingtheplagueoflulz.tumblr.com  - zabawne obrazki i teksty z Emilie, żarty, które rozumieją tylko fani Emilie.

To tyle, to są według mnie najlepsze blogi o Emilie na tumblrze  :D   Nie wiem, może już wszystko to znasz i niepotrzebnie się rozpisałam, jak tak, to sorry. Mam nadzieję, że to pasuje do tematu "kanały do śledzenia".

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • insta :P
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Paź 2018, 16:31:09 »
emilie-autumn-interviews.tumblr.com  - świetny blog z pokaźną kolekcją wywiadów z Emilie z różnych lat, naprawdę dużo można się z nich dowiedzieć, bo jak wiadomo, Emilie lubi dużo mówić w wywiadach  :P  Te z ery FLAG są raczej nudne, bo we wszystkich Em mówi dosłownie to samo, ale polecam w szczególności 2006-2007, czyli erę wczesnego i "środkowego" Opheliaca, dużo o koncepcie albumu, itp. Jest też kilka wywiadów z ery Enchant, bardzo ciekawe. Do tego transkrypcja z paru czatów z fanami, które Emilie przeprowadziła w 2006.
Mój, dzięki za uznanie :p

Jeszcze prowadzę takie coś ze zdjeciami:
https://theopheliacinher.tumblr.com
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett