•  

Autor Wątek: Audiobook - wrażenia  (Przeczytany 301 razy)

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
Audiobook - wrażenia
« dnia: 04 Lip 2016, 18:43:06 »
Jako, że audiobook jest już nagrany i dostepny, ciekawa jestem waszych wrażeń z...no właśnie nie z lektury :D tylko ze słuchania :D
Mieliście już okazję przesłuchać? jak wam sie podoba?
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
Odp: Audiobook - wrażenia
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lip 2016, 19:12:20 »
Ja przesłuchałam na razie pierwsze 11 plików (nie wiem, czy można je nazwać rozdziałami?) i mam już całą listę rzeczy, które mnie wkurzają xD:
  • manieryzm w tonie Emilie, który jest OKROPNY i słychać go już od pierwszego pliku (który zawiera tylko tytuł i autora x))
  • to, że w części dialogów Emilie informuje, kto aktualnie mówi: "me: ... nurse: .... me ...", zamiast różnicować wypowiedzi tonem
  • cały audiobook brzmi, jakby po. każdym. słowie. była. kropka. Emilie nie mówi słów jako zdań, tylko wyrzuca z siebie pojedyncze wyrazy -.-
Próbuję się nie zniechęcać i słucham dalej :)

Offline Jazzmin

• Matcha Green Tea
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Lip 2016, 20:56:22 »
^ This

(jednak postanowiłam spróbować, ale nie jestem taka wytrwała jak Patyczek, odpadłam po 3 pierwszych plikach i 1 z listem od Emily-with-a-y)

Nie wiem, w jaki sposób ostateczna wersja ma być lepsza od najwcześniejszych próbek, które EA opublikowała...

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Lip 2016, 22:34:18 »
Nieźle straszycie, aż boję się sama spróbować : o

Offline Jazzmin

• Matcha Green Tea
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Lip 2016, 23:02:56 »
Ja tam nie mam zamiaru straszyć, po prostu średnio się słucha dla samego słuchania, jak Emilka to czyta (co już zostało opisane), a mam już książkę (może tylko na zakończenie się skuszę, w sumie tak sobie teraz myślę, miało być inne, jeśli dobrze pamiętam?), więc wolę przeczytać ją sobie raz jeszcze w tradycyjny sposób niż słuchać dalej, skoro już sama posłuchałam, jak brzmi i mnie nie wciąga. Jeżeli ktoś chce sobie posłuchać dla treści, to pewnie inaczej na to spojrzy, aczkolwiek uważam, że wtedy lepszy jest e-book :) .

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Lip 2016, 23:09:29 »
Przesłuchałam prawie cały i jest sporo pomniejszych zmian po drodze, zwłaszcza w części Emily, a od Asylum Letter 50(?) jest w ogóle co innego. Więc hmmm można przeczytać ebooka ale to nie będzie to samo ^^". Nie skończyłam jeszcze, bo moja kopia ma uszkodzone jiektóre pliki i to mnie strasznie irytuje...ale za parę dni dotrę do końca ^^

PS. Ja nie odbieram głosu Emilki jakos źle, nie jest to co prawda idealny audiobook, ale w myślach traktuje go bardziej jako podcast i jako podcast jest bardzo spoko ^^
« Ostatnia zmiana: 10 Lip 2016, 23:11:49 wysłana przez Ankh »
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Jazzmin

• Matcha Green Tea
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Lip 2016, 23:12:32 »
Tak? Nie spodziewałam się. Hmm, w takim razie chyba ruszę dalej, starając się nie zwracać uwagi na manieryzm Emilki ^^

Edit: faktycznie to nie będzie to samo xD
« Ostatnia zmiana: 10 Lip 2016, 23:24:44 wysłana przez Jazzmin »

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lip 2016, 17:26:34 »
Jestem już prawie na końcu... Snifff. Powiem szczerze, że dużo bardziej podoba mi się końcówka "audiobook version".
SPOILERS!Chociaż szkoda mi Veronici. Ale Goodnight Sweet Ladies wynagradza dużo.
Terry Pratchett