•  

Autor Wątek: Kolorowanki  (Przeczytany 447 razy)

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
Kolorowanki
« dnia: 06 Sty 2016, 12:17:22 »
Pewnie kojarzycie motyw "antystresowych kolorowanek dla dorosłych", który w ciągu ostatniego roku opanował księgarnie. Do czasu uważałam je za stratę czasu (w sumie nadal tak uważam XD), w każdym razie ze świadomością, że sama umiem coś narysować, nigdy nie weszłam głębiej w temat.
Traf chciał, że przez przypadek dostałam ostatnio książkę do kolorowania, a że miałam trochę wolnego, z nudów wyciągnęłam cienkopisy i zaczęłam kolorować. Co prawda na mnie nie działają "antystresowe" właściwości, jednak jestem w szoku, że potrafię tak po prostu usiąść przy biurku i zająć się konkretną czynnością na parę godzin, zamiast leżeć w łóżku i gapić się w sufit, chce mi się to robić. Typowo plastyczną zaletą na pewno jest myślenie kompozycyjne o kolorach, a wpatrywanie się w dziwne kształty robi mi przyjemną papkę z mózgu ^ ^
A co Wy sądzicie o takich kolorowankach?

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
Odp: Kolorowanki
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Sty 2016, 12:54:32 »
*dużo wnoszący post* Nie wiem, od dzieciństwa nic nie kolorowałam :D

(A propos dzieciństwa, czy Was też irytowało, kiedy obok kolorowanki umieszczali pokolorowany obrazek, na którym powinno się wzorować?!)

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Sty 2016, 13:12:34 »
O tak, ja byłam w sumie typem dziecka, które wolało dorysować wąsy czy krew postaci na kolorowance, zamiast trzymać się "zasad" XD

Offline Angelene

• Battered Rose
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Sty 2016, 14:13:28 »
Moje ostatnie doświadczenie z kolorowaniem to chyba mapy na lekcjach historii, najgorsze zadanie ever. xD Każde niedociągnięcie, wyjechanie za linię itd. bardzo mnie frustruje, więc nawet pomijając fakt, że to strata czasu, nie sądzę bym kiedykolwiek spróbowała tych kolorowanek (perfekcjonizm i trzęsące się ręce, meh).

(A propos dzieciństwa, czy Was też irytowało, kiedy obok kolorowanki umieszczali pokolorowany obrazek, na którym powinno się wzorować?!)
Tak :D

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Sty 2016, 16:35:30 »
Też mam skłonności do perfekcjonizmu, ale w sumie w takiej kolorowance mi wisi, czy wychodzę za linię czy nie XD

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Sty 2016, 16:39:45 »
Nie większa to strata czasu, niż oglądanie kotów w Internecie ^.^ strasznie chciałabym spróbować ale nie mam książki...jeszcze... Kusi mega.
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Sty 2016, 19:23:38 »
To chyba podobnie jak malowanie figurek a to dość popularne ostatnio ;)
Being insane is part of my charm :)

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Sty 2016, 11:45:06 »
Kolorowanki są świetne, pierwszy raz się z tym spotkałam na szpitalu. Moje harrypotterowe też są z tych antystresowych i serio przyjemnie się w to bawi :D
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Sty 2016, 19:22:41 »
fajne to jest. ja np rysje dużo i wszedzie :) np na spotkaniach :) kiedys wam pokaże :)
Only a few find the way; some don't recognize it when they do; some don't ever want to.

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Sty 2016, 19:01:59 »
Ja nie lubię kolorowanek, bo strasznie się denerwuję, gdy muszę wybierać kolory, a jak kolory są podane to się denerwuję, bo mi się nie podobają.
Antystresowe? Dla mnie wręcz przeciwnie :P

Offline Athoualia

• Opheliac In Me
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Lut 2016, 00:10:13 »
Fajny pomysł, też mnie zaintrygowało. Tak to zamiast rysować jakieś dziwne rzeczy w zeszycie podczas nudnych wykładów to mogłabym kolorować ładne rzeczy np. fantastyczne kwiatki! :3
Wake up... TIME TO DIE!

Offline Jazzmin

• Matcha Green Tea
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Maj 2016, 20:07:57 »
Hmm, ostatnio nienawidzę poczucia, że marnuję czas, jakie mam, gdy robię coś dla samego robienia czegoś :P . Więc raczej nie dla mnie.

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Maj 2016, 23:44:27 »
^A właśnie niedobrze! Bo takie "nie mogę marnowac czasu" prowadzi do strasznego zaszczucia (zmagam się z tym nie od dziś).

Mój ulubiony człowiek mnie obdarował kolorowankami, i choć rzadko do nich sięga, to je uwielbiam.
Zawsze możesz kupić taką wypaśną i zrobić sobie jako dekorację pokoju, albo dac komuś jako dodatek do prezentu ^^

To moja.planuję ją sobie zawiesić w pracy (a docelowo we własnym mieszkaniu, jak już będę mieć)

Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Jazzmin

• Matcha Green Tea
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Maj 2016, 20:08:17 »
^ Nie no spokojnie, nie zadręczam się, że nie mogę. Po prostu mnie to nudzi i wolałabym w tym czasie np. poczytać sobie coś ciekawego :) . Jakieś 2 lata spędziłam na niemyśleniu i nierobieniu kompletnie niczego (wtedy pewnie i coś tam bym sobie pokolorowała, żeby mi ten czas jakoś szybciej zleciał) i teraz naprawdę mam już tego serdecznie dość.

A kolorowanka śliczna ^^

Fakt, super pomysł na prezent, że też nigdy o tym nie pomyślałam :)

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Maj 2016, 21:08:00 »
^A no tak, po okresie nierobienia nic faktycznie ma się ochotę robić coś. Grunt, żeby nie wpaść w hiperrobienie, bo to też niefajne :)
jeśli ci się podoba ten wzór, to pochodzi on z książeczki "Inspirujące mandale" wydawnictwa Amber. Polecam, są epickie <3
Terry Pratchett