•  

Autor Wątek: Jak zrobić skrzydła?  (Przeczytany 6022 razy)

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
Jak zrobić skrzydła?
« dnia: 25 Sty 2011, 13:32:30 »
Cytat: Emilie Autumn
Z powodu licznych próśb, przedstawiam schemat skrzydeł "Green Tea Party" które zrobiłam dla strony HGTV. Miłej zabawy i pamiętajcie, że to bardzo proste i absolutnie każdy może je zrobić jak chce ? cała magia kryje się w dekoracjach!

Skrzydła ?Green Tea Party?

MATERIAŁY:
Drut o grubym przekroju
dwie pary nylonowych pończoch (długość do kolan)
mieszane [?] farby akrylowe
kryształy płaskie z tyłu
mieszany brokat [chodzi o świecącą posypkę, nie o materiał :)]
sztuczne kwiaty i liście
motyle dekoracyjne
mieszane wstążki i paciorki
klej fabryczny
taśma izolacyjna
mydełko krawieckie [uwaga ? oryginalny tutorial mówił o ?Invisible fabric pen?, ale mydełko krawieckie sprawdzi się równie dobrze]
nitka, igła
nitka i igła do paciorków (dużo cieńsze, niż normalnie)
hot glue gun [pistolet na klej?]
różne pędzle do malowania artystycznego
pinceta
cążki do drutu

KROK PO KROKU:
1. Utnij kawałek drutu o długości 4 stóp (1,22m). Weź za koniec i uformuj w kształt górnego skrzydła, zostawiając trzy cale (7,5 cm) wolnego drutu na początku i na końcu kształtu.
2. Owiń wolne końce drutu taśmą izolacyjną by zamknąć kształt.
3. Powtórz kroki 1 i 2 dla drugiego górnego skrzydła oraz dla dwóch dolnych skrzydeł. Pamiętaj, by dolne skrzydła były odrobinę mniejsze.
4. Używając jednej pończochy na jedno skrzydło, naciągnij pończochy na ramę skrzydeł i, owijając koniec pończoch przyklej je klejem fabrycznym przy końcach. [?]
5. Gdy już wszystkie 4 ramy skrzydeł są ?zapończochowane?, za pomocą igły i nitki w odpowiednim kolorze przyszyj materiał do drutu, wszędzie gdzie odstaje on od ramy. Dzięki temu twoje skrzydła uzyskają dokładnie taki kształt jaki chcesz.
6. Narysuj wzór na każdym skrzydle za pomocą mydełka krawieckiego.
7. Zapal pałeczkę kadzidełka i użyj jej do zrobienia małych dziurek tam, gdzie być chciała uzyskać dekoracyjny motyw ?zjedzone przez mole?.
8. Zacznij malować narysowany wcześniej wzór farbami akrylowymi.
9. Gdy malunek jest jeszcze wilgotny, posyp wybrane miejsca brokatem i strzaśnij nadmiar na gazetę
10. Użyj pincety, by wziąć kryształy, następnie przyklej je na kroplę kleju fabrycznego, by twoje skrzydła uzyskały dodatkowy błysk.
11. Owiń taśmę izolacyjną wokół trzycalowych środków skrzydeł łącząc je w podwójną parę skrzydeł. Możesz je teraz wygiąć w bardziej naturalny kształt, jeśli chcesz.
12. Owiń szeroką wstążką wokół środka by go schludnie zakryć, zabezpiecz końce z pomocą pistoletu na klej.
13. Utnij cztery kawałki wstążki, po dwie stopy (61cm) każdy. Przyszyj dwa z nich do podstawy górnych skrzydeł [nie jestem pewna akurat tego?] potem przyszyj dwie pozostałe wstążki na dole niższych skrzydeł, pozwalając im zwisać swobodnie.
14. Przyklej za pomocą pistoletu sztuczne kwiaty i liście do podstawy.
15. Używając igły i nitki do paciorków, nawlecz kilka cali (cm :P) paciorków i przywiedź je do dołu dolnych skrzydeł, tworząc drapowane pasmo paciorków. Powtórz to dwa razy, jeśli chcesz.
16. Na koniec przyklej za pomocą pistoletu motyle dekoracyjne do podstawy skrzydeł.
17. Używając wstążek, przywiąż skrzydła na plecach owijając wstążki na ramionach i zawiązując z przodu na kokardę.

Ok, to kto spróbuje zrobić coś takiego? ^^

Na wypadek, gdyby coś w opisie nie było w pełni jasne
~Link do oryginału~
« Ostatnia zmiana: 14 Sie 2011, 23:58:32 wysłana przez Ankh »
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
Odp: Jak zrobić skrzydła?
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Sty 2011, 14:20:03 »
z największą przyjemnością się podejmę! Hmm... sądzę, że przyszły weekend będę miała praktycznie wolny, więc spodziewajcie się wyników ^^ W końcu wykorzystam na coś słoiczek różowego brokatu, który kupiłam milion lat temu. Potem mama mnie zabije za drobinki w każdym możliwym miejscu, ale cóż! Czego się nie robi dla sztuki :3
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Sty 2011, 14:21:51 »
Koniecznie umieść zdjęcia jak zrobisz! ^^

Cóż,ja tez się do tego przymierzam...dlatego przetłumaczyłam instrukcje na polski :P ale będę mieć problem z miejscem (gdzie zrobić? gdzie przechowywać?) i z materiałami...gdzie u licha można zdobyć gruby drut? :D
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Minerva

• Chocolate Muffin
  • ?
    • Blog
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sty 2011, 14:30:21 »
Kiedyś już robiłam, ale kiepsko mi wyszły...  :-X

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Sty 2011, 10:00:34 »
W castoramie/węglobudzie(też jest sieciowy? w szczecinie mamy takie coś xDD)/leroy merlin Są sprzedawane w szpulach. Ale to chyba ma być nie za gruby, co nie? żeby dawał się giąć, ale nie giął się sam.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Yavelynn

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lut 2011, 19:18:36 »
Tutaj jest pokazane jak Emilka to robi:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=6YAUxeopgNw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=6YAUxeopgNw</a>
Patrząc na nią, wydaje się to takie łatwe:P.
« Ostatnia zmiana: 10 Lut 2011, 12:55:59 wysłana przez Ankh »

Offline Remedy

• RaspBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lut 2011, 14:38:08 »
Muszę kiedyś spróbować coś takiego zrobić. Mam nawet drut, ale że kupiłam go wieki temu do czegoś zupełnie innego, nie mam pojęcia skąd go mam. Za to z glue gunem będzie problem.
poprzedni nick: BatBite

Offline Fiolnir

• BlackBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Mar 2011, 14:47:46 »
z drutem nie ma problemu - starczy się przejść po sklepach ogrodniczych albo budowlanych, albo odwiedzić złom ;)

Offline Athoualia

• Opheliac In Me
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Sie 2012, 11:05:04 »
Ooo, widziałam ten odcinek :)
Emilie tam jeszcze sushi produkowała :P
Pomysł na skrzydła bardzo dobry
Wake up... TIME TO DIE!

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Sie 2014, 00:03:54 »
Kilka uwag do tutoriala na podstawie własnych obserwacji:
- drut musi być naprawdę GRUBY i mało plastyczny, inaczej rajstopy go odkształcą. Dlatego ja zdecydowałam się na rozcięcie ich i przyszycie materiału, co szczerze mówiąc zajmuje w cholerę czasu i kończy się nierównymi brzegami
- trzeba też kupić dobrą taśmę klejąca, moja była do kitu i częściowo przez to mam klapnięte jedno skrzydło :D

Oto efekt:

Myślę, że jeśli kiedyś zrobię kolejne, to będą lepsze ;) póki co, pierwsze koty za płoty
Terry Pratchett

Offline Jazzmin

• Matcha Green Tea
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Sie 2014, 23:25:51 »
Cudne skrzydła, Ankh :) . Aż pozazdrościłam i postanowiłam, że w końcu się wezmę za tę zabawę :P .