•  

Autor Wątek: Bajki naszego dzieciństwa ^^  (Przeczytany 709 razy)

Offline Biedronka

• English Breakfast Tea
Bajki naszego dzieciństwa ^^
« dnia: 18 Sty 2015, 21:11:35 »
Jest wątek o książkach naszego dzieciństwa, więc o bajkach też musi być =)

Jakie animowane bajki najbardziej kojarzą wam się z dzieciństwem? Ja jako małe dziecko oglądałam Sailor Moon i Krecika, a w późniejszych latach Atomówki i Odlotowe agentki =) O, i Scooby-Doo!

Disneya, niestety, jako dziecko nie oglądałam, nie mam pojęcia dlaczego. Nadrobiłam dopiero w gimnazjum i liceum.

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
Odp: Bajki naszego dzieciństwa ^^
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sty 2015, 22:10:41 »
LABORATORIUM DEXTERA FTW

Offline Biedronka

• English Breakfast Tea
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Sty 2015, 22:13:33 »
Haha, też to oglądałam, ale nie lubiłam tej bajki =D

Offline rainbow

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sty 2015, 00:09:22 »
Ja uwielbiałam najbardziej ever <333 A co Ci się w niej nie podobało?

Offline Savathus

• Battered Rose
  • Sheriff of Emo Town
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sty 2015, 00:34:40 »
Wszystko produkcji Disneya, w tym serial "Szmergiel" o którym chyba mało kto pamięta, a leciał w sobotnim bloku dla dzieci na Jedynce chyba XD

I jeszcze "Balto", to była wielka miłość <3 Film miałam na kasecie wyłącznie po angielsku i mama musiała mi na bieżąco tłumaczyć dialogi XD

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sty 2015, 00:41:08 »
Xiaolin pojedynek mistrzów, Atomówki, Laboratorium Dextera + większość innych schizowych kreskówek Cartoon Network jak Krowa i kurczak, a poza tymi to naturalnie Tom i Jerry, Trzy małe duszki, DIGIMONY (choć to raczej anime niż bajka), Inspektor Gadżet, Spiderman, Xmen, Silver Surfer (generalnie marvelowskie kreskówki), ŚWIAT WEDŁUG LUDWICZKA <3, Robomałpy, Looney Tunes, Krótkometrażowe nowsze bajki Disneya (np serial z Dalmatyńczykami)
Borze, generalnie to 3/4 dzieciństwa spędziłam na oglądaniu telewizji, więc teoretycznie pasowałaby tu większa część repertuaru programów FoxKids/Jetix/CN w latach 1999-2007 XDXDXD

BTW Pamięta ktoś kreskówkę o gangsterskich zmutowanych pomidorach? : D była tam taka laska, która zamieniała się w pomidora, kiedy ktoś obsypał ją solą (czy czymś) XD

Offline rainbow

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Sty 2015, 03:54:59 »
To ja jeszcze dodam najukochańszą bajkę mojego dzieciństwa (którą nawet oglądałam z Sav w te wakacje xD), czyli Wyspę Niedźwiedzi!

Baardzo lubiłam też bajkę Kimba - Biały Lew (z tym, że to właściwie anime) i jeszcze taką bajkę o panterze, w której openingu wszystko było czarne i widać było tylko oczy tej pantery xD ale nie pamiętam kompletnie tytułu tej bajki, Inspektora Gadżeta, iii jeszcze coś takiego o losach kilku zwierzątek, czego nazwy też nie pamiętam (chyba to było O czym szumią wierzby, nie jestem pewna, tzn uwielbiałam OCSW, ale nie wiem już, czy to jest ta sama bajka, czy była JESZCZE JAKAŚ). Lubiłam też bajkę, która nazywała się Przygody Johnnego Questa. W ogóle jak tak sobie patrzę na to, co lubiłam jako dziecko, to nie dziwię się, że jestem taka, jaka jestem (xD), bo 99% rzeczy, które najbardziej lubiłam, było całkowicie psychodeliczne.

Oo no i mój ulubiony film animowany z dzieciństwa to Złodziej z Bagdadu <3 Strasznie też podobało mi się Kirikou i czarownica.

...w ogóle jakieś strasznie hipsterskie bajki oglądałam chyba.
« Ostatnia zmiana: 19 Sty 2015, 04:02:58 wysłana przez rainbow »

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Sty 2015, 09:09:26 »
Omg zapomniałam o Kubie Guziku ;_____;

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Sty 2015, 09:50:31 »
Ja już ledwo pamiętam co leciało gdzieś w latach 1995-2003, pamietam Himena czy cos takiego na tvn rankami leciało, w ogole tvn mial w weekendy ramówke ranna dla dzieci pol godziny rano, wlasnie z himenem, scooby doo itp, pamietam dobranocki z tvp1 czyli gumisie, pszczółkę maję, flinstonów, kacper, krecik, mała syrenka, porwanie baltazara gąbki, kot filemon, tabaluga, troskliwe misie, smerfy :) Na polsacie jakoś od podstawówki oglądałam namiętnie czarodziejkę z księżyca.
No a potem bajki disneya i tego drugiego czegoś na VHS'ach - Król Lew, Hercules, Księżniczka Łabędzi, Mulan itp :) No a shit typu telewizja satelitarna to dopiero w którejś dalszej podstawówce doszedł i był i jest to shit nad shitami. W życiu tego dziecku nie puszczę jeśli będę kiedyś miała.
Being insane is part of my charm :)

Offline Biedronka

• English Breakfast Tea
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Sty 2015, 10:17:07 »
Ja uwielbiałam najbardziej ever <333 A co Ci się w niej nie podobało?
Nie wiem, po prostu nie mój klimat.

O, oglądałam jeszcze Gumisie, Tabalugę i Pokemony xD

A z bajek Disneya to 2 część Małej syrenki chyba tylko. + pamiętam jak raz w przedszkolu chcieli nam puścić bajkę i przypadkiem puścili Mulan, ale wyłączyli bo stwierdzili, że to nie jest odpowiednia bajka dla dzieci i potem przez to jak pierwszy raz ją oglądałam kilka lat później to miałam takie silne wrażenie, że robię coś nielegalnego xD haha

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Sty 2015, 12:33:40 »
O, pokemony też,
z disneya(czy kogo tam) jeszcze uwielbiałam te pełnometrażowe bajki takie jak Anastasia, Książę Egiptu, Pocahontas <3, dzwonnik z Notre Dame, Piękna i Bestia, Tarzan, Dinozaur, Zakochany Kundel, 101 Dalmatyńczyków, Bernard i Bianka.
Being insane is part of my charm :)

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Sty 2015, 13:00:02 »
Przez całe lata poszukiwałam pewnej bajki. Pamiętałam z niej tyle, że był tam chłopak i czarodziej i mieli oni pieso-rybę. I nikt nie mógł mi pomóc, nikt tego nie kojarzył. Aż znalazł się śmiałek:

https://www.youtube.com/watch?v=pShE0GtdY2c Wypożyczałam kasetę z tym mnóstwo razy jeszcze przed przedszkolem, aż przepadła ):

Plus kochałam Ostatniego jednorożca i kucyponki, motomyszy z marsa (kojarzycie to? :D), a Księżniczka łabędzi to była chyba pierwsza bajka, na jakiej byłam w kinie, ale ledwo co ją pamietam, tylko jakieś sceny z przemianą...? A creepowały/fascynowały mnie bajki z anglojęzycznego wtedy jeszcze tylko cartoon network. Miałam takie na kablówce przed przedszkolem i nauczyliśmy się z rodzeństwem dzięki temu gadać po angielsku :D
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline rainbow

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Sty 2015, 14:09:21 »
Pokemony <3

Też oglądałam Cartoon Network po ang na początku, ucząc się właśnie języka za pomocą kreskówek XD

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Sty 2015, 07:00:07 »
Najwcześniej jak pamiętam to oglądałam Reksia i Pszczółkę Maję, potem trochę dojrzałam emocjonalnie i przyszedł czas na VHS!!! No więc oglądałam namiętnie Wilka i zająca po rosyjsku (zajac, wołk, zajac, wołk, zajac, wołk xD), Kacpera dobrego duszka, My little pony (to było GENIALNE, takie kolorowe i świecące i pastelowe i w ogóle @_@).
Potem weszłam w okres buntu i zaczął się CN i zakochałam się w Batmanie przyszłości. W oczekiwaniu na ukochanego Batmana, który chyba leciał koło 20:00 oglądałam Toma i Jerry'ego, potem jak już Batman umar były atomówki, laboratorium Dextera, Ed ed i eddie (jezu ale to było żenujące), potem jeszcze nowe kanały powprowadzali więc była 6 w pracy, Winx, Odlotowe Agentki i.... dochodzimy do wieku, który nie jest tak młody jak by się mogło wydawać na ten temat xD TEEN TITANS. HELL YES. Oglądam to do tej pory. Srsly. Ale tą starą wersję, jeszcze się nie przekonałam do nowej, póki co czytam komiksy.
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black