•  

Autor Wątek: Domowe sposoby na: gardło, katar, zatoki  (Przeczytany 470 razy)

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
Domowe sposoby na: gardło, katar, zatoki
« dnia: 02 Wrz 2014, 10:14:50 »
Jakie znacie domowe sposoby na pozbycie się:
- bólu gardła
- zapchanego nosa
- zatkanych zatok
i innych dolegliwości przy chorobach? :)
Being insane is part of my charm :)

Offline Biedronka

• English Breakfast Tea
Odp: Domowe sposoby na: gardło, katar, zatoki
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Wrz 2014, 12:30:49 »
Jedyny sposób jaki znam to wygrzanie się pod ciepłą kołdrą. Na zatoki podobno pomagają parówki (nie takie do jedzenia, tylko wdychanie oparów z wrzątku, z wody lub jakiegoś naparu z ziół czy czegoś). Mi raz coś takiego lekarz kazał jak byłam przeziębiona, ale z tego co pamiętam to nic to nie dawało, poza tym, że było przyjemne ^^ Za to siostra czasem stosuje bo ma problemy z zatokami i chyba cośtam pomaga, skoro do tego wraca.

Na ból gardła chwilowo pomagają ciepłe napoje, a tak to jakieś tabletki do ssania. Kataru też nigdy nie udało mi się zwalczyć domowymi sposobami.
Codziennie niskie ceny

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Wrz 2014, 13:32:10 »
Na ból gardła (taki lekki, początkowy, nie na jakąś już pełną anginę czy coś ofc xD) dobry jest wywar/pasta/cokolwiek co zawiera dużo świeżego czosnku. Podobne działanie (i jak dla mnie - przyjemniejszy zapach, chociaż nie mówię, że czosnek pachnie jakoś mega źle, bo ogólnie to lubię czosnek) ma imbir. Na grypowe objawy, takie typowe po wyziębieniu się np pomaga mi bardzo mocna herbata z dużą ilością świeżego imbiru i miodu, jak również... wódka z tymi składnikami :P Od kiedy piję takie mikstury po zmarznięciu, dużo mniej ląduję u lekarza, więc chyba to nie jakiś wymysł, a nie mogę pić większości gotowych leków na grypę/osłabienie typu fervex bo zawierają paracetamol, na który jestem uczulona, więc to mój jedyny ratunek.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Wrz 2014, 13:48:57 »
dzbanek wody z miodem, syropem malinowym z dziką różą i 2 płaskie łyżki witaminy C ^_^
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black