•  

Autor Wątek: Oczyszczanie jelit xD- brzmi fatalnie, ale ciekawa sprawa(nie, to nie lewatywie)  (Przeczytany 1477 razy)

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
Wiem - tytuł masakra :) Ale temat BARDZO ciekawy. Natknęłam się na to przypadkiem edukując się ostatnio na temat błonnika. I po prostu zdębiałam. Nie miałam pojęcia, że w naszych jelitach może zalegać od 3 do 15kg fermentujących resztek pokarmowych, jeśli jemy za mało błonnika i nie jest to wszystko wydalane :O
I np kto nie sika na różowo po burakach? Zawsze to się wydawało normalne - pamiętam to nawet jak byłam dzieckiem - a wychodzi na to, że to jeden z kluczowych objawów tego, że jelita nie pracują jak powinny :/

Objawy zanieczyszczenia organizmu:
    wzdęcia brzucha
    zaparcia
    skórne egzemy
    wągry
    czarny nalot nazębny
    alergie
    szary nalot na języku
    nieprzyjemny zapach skóry i potu.

Profilaktyka
    pijmy 2 razy dziennie (rano i wieczorem) szklankę kefiru
    ograniczmy: jaja, krowie mleko, mięso ,czekoladę , słodycze, białe pieczywo
    nie należy popijać w trakcie jedzenia
    pijmy mniej kawy i herbaty
    dokładne żujmy pokarmy (każdy kęs 35-50 razy)

Ale jeśli już wystąpiły objawy to zaleca się kuracje oczyszczające:
Dokładnie opisane jest to tu:
http://jakschudlam50kg.blogspot.com/2013/09/oczyszczanie-jelit-szklanka-wody-na.html
http://uzdrowiciele.blogspot.com/2014/02/oczyszczanie-jelita-grubego-podstawa.html
i tu: http://www.naturalneoczyszczanie.pl/2011/06/oczyszczanie-jelita-grubego/
o, i tu też: http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_lewatywa_-_czym_ja_zastapic_cz4.html

A tak w skrócie to np.:
- jedzenie 2 łyżeczek otrębów popijanych szklaną wody 3 razy dziennie 15min przed posiłkiem (przez miesiąc)
- zmielenie suszonych owoców (200g daktyli, 200g fig, 200g morele, 400g śliwki), po zmieleniu do słoika i lodówki i jedzenie jednej łyżeczki przed snem. (aż do skończenia musu)
- jeden dzień o 2litrach kefiru - co godzinę szklanka kefiru - nic prócz tego (jeden dzień, do powtarzania raz w miesiącu)
są tez inne sposoby wypisane w linkach powyższych. Co o tym sądzicie? Temat dla mnie dość nowy ale właśnie jestem na etapie szukania opinii ludzi już tego próbujących, dodatkowo wprowadzę w swoją dietę więcej suszonych daktyli, fig, moreli i śliwek i przynajmniej 2 łyżki otrębów dziennie.

Do tego zapotrzebowanie na Błonnik na dzień dla dorosłych to około 20-40g, optymalnie jest 35g. Ale np w afryce przyjmują 60g i nie mają zupełnie problemów z trawieniem. Aczkolwiek za duże ilości błonnika też szkodzą.

A no i błonnik obniża działanie tabletek anty, więc dopiero 2g po przyjęciu posiłku wysoko błonnikowego można je brać nie osłabiając ich właściwości.

« Ostatnia zmiana: 01 Wrz 2014, 12:14:05 wysłana przez Chocoleech »
Being insane is part of my charm :)

Offline Savathus

• Pink & Covered in Glitter
  • Battered Rose
  • Sheriff of Emo Town
nieprzyjemny zapach skóry i potu
Z tego co wiem to pot zazwyczaj pachnie nieprzyjemnie? xD

Plus, nie obraź się, nie traktowałbym bloga który ma "uzdrowiciele - bioenergoterapia - egzorcyzmy" w tytule jako poważnego źródła informacji :P

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
Alergie to jest choroba autoimmunologoczna głównie o podłożu genetycznym. Serio wątpię by jelita miały na nią wpływ...
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline _Katie_

• Anti-American Dream
Z Ankh sie zgodzie co do alergii. Co prawda slyszalam ze ograniczenie bialka OSŁABIA reakcje alergiczne ale jej nie leczy.

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
Akurat przejżałam bardzo wiele stron i podałam linki do tych które skupiają informacje z większości ;) nie patrzyłam na to jaki profil ma strona xP Akurat zdrowiem może się uzdrowiciel też interesować, why not? ;)

A co do potu to wydaje mi się ze dla nas samych nasz powinien być możliwie neutralny i nie powinien nam się wydawać nieprzyjemny.

Co do alergii to nie jestem przekonana żeby podłoże genetyczne odgrywało jakąś większą rolę. Sama jestem zdania, że na alergie większy wpływ ma to co się robi za młodu(od urodzenia a nawet jeszcze w brzuchu) i co robili rodzice - czym karmili, czy pozwalali na babranie się w błocie, czy miało się kontakt ze zwierzętami. Na wsiach praktycznie nie ma alergii bo dzieciaki są brudne od małego, mają kontakt z prawie wszystkimi zwierzętami non stop, z trawami, sianem, pyłkami, roztoczami, kurzem, piją i jedzą produkty prostu z drzew, krzaków, bez mycia, piją mleko od krów bez gotowania itd. Nie znam ani jednej osoby ze wsi - a mieszkałam tam 18 lat - która miałaby jakąś alergię. Za to jak poszłam do gimnazjum i liceum w mieście - nagle większość miała na coś uczulenie. Wiadomo, że może są przypadki gdzie jest to na podłożu genetycznym. Ale większość myślę, że bierze się z tego, że:
- nie ma się styku ze wszystkimi alergenami za młodu
- je się za dużo danego produktu
- zje się coś nieświeżego/przeterminowanego/sfermentowanego
- źle się odżywia
- nie uprawia się sportu

Offline rainbow

• The Bloody Crumpet
- nie uprawia się sportu

Ja rozumiem, że sport jest zdrowy, ale w jaki sposób ALERGIA ma powstać z takiego powodu? xD Nie widzę żadnego logicznego powiązania.

A co do zapachu potu, to nie wiem, może coś w tym jest, w końcu np pot na kacu pachnie inaczej (bo wydalają się przez skórę alkoholowe produkty przemiany materii), więc nie powiedziałabym, że zawsze ma taki sam zapach, i nie zależy od tego, co jemy ; )

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
może nie sprecyzowałam - chodziło mi o sport na świeżym powietrzu ;) dzięki temu też ma się kontakt z alergenami :)

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
Chocoleech, wybacz ale GŁUPOTY PISZESZ.

Alergia często JEST dziedziczna, przy czym prawdopodobieństwo wystąpienia alergii u dziecka obojga alergików jest wyższe, niż gdyby tylko jeden rodzic nim był. Potwierdzenie: http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105912,38433.html

Alergie występują już u niemowląt - powiedz mi, jak złe odżywianie i brak sportu może wpłynąć na roczne dziecko? A to był wiek kiedy np. ja dostałam alergii po raz pierwszy. ba, niektóre dzieci uczulają się na mleko własnych matek.

Alergie występowały już w starożytności (poszukam potem odpowiednich cytatów, teraz pisze na szybko) więc tzw. "świeże powietrze" nie ma tu nic do rzeczy. Aczkolwiek fakt, że alergie częściej rozwijają się w środowiskach sterylnych/. Ale częściej =/= tylko.

Alergia najczęściej ujawnia sie przy DRUGIM KONTAKCIE z alergenem: za pierwszym razem organizm uczy się "wrogich" składników, za drugim razem już daje popalić. Czasem organizm uczy sie "krzyżowo", np. owoc jest posypany jakimś odkażaczem/modyfikowany genetycznie a organizm się uczy, ze to nie ten odkażacz/modyfikacja jest zła tylko cały owoc. Przypuszczalnie dlatego przestałam móc jeśc truskawki :/ dlatego nieświeże produkty czasami tez powodują alergię ale z tym się spotkałam tylko przy kosmetykach.

Istnieje teoria, ze każdy ma swój "alergen", tylko nie każdy sie na niego natknął i z moich doświadczeń wynika, że coś w tym jest. Dlatego dzieci ze wsi są "nieuczulone" - mogły jeszcze nie mieć kontaktu z alergenem występującym głównie na terenach miejskich (albo z jakimś co bardziej egzotycznym żarciem).

Prosze cię, educate yourself, bo jako alergik chroniczny czuję się lekko obrażona.
« Ostatnia zmiana: 01 Wrz 2014, 12:16:03 wysłana przez Ankh »
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
Nie będę się z Tobą spierać. Każdy ma własne zdanie. Ale to 'educate yourself' mogłabyś sobie darować. Bo nie biorę moich poglądów znikąd.

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
EDIT: To ze się zdarzają alergie bardzo różne, to chyba możemy przyjąć za pewnik. Z całej wiedzy, jaką zdołałam na ten temat uzbierać wynika, ze czynnik genetyczny jest ważny, aczkolwiek nie występuje w 100%.

Sorry za "głupoty piszesz", to było dośc agresywne :(

Back on topic: jeśli ta kuracja oczyszczeniowa miałaby mi pomóc na wągry, to chętnie przetestuję - z wyjątkiem jednego dnia o kefirze, bo w moim przypadku będzie więcej szkód niż korzyści. I boje się jeść daktyli, bo to palmowce... niby od daktyla do kokosa droga daleka ale strach D; są na to jakieś zamienniki?
« Ostatnia zmiana: 01 Wrz 2014, 13:10:47 wysłana przez Ankh »
Terry Pratchett

Offline Biedronka

• English Breakfast Tea
Pierwsze słyszę o sikaniu na różowo po burakach  :o

« Ostatnia zmiana: 12 Paź 2014, 18:37:10 wysłana przez Biedronka »
Codziennie niskie ceny

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
U mnie na uczelni powiedzieli, ze odkładanie sie złogów jelitowych to bujda, jelita sie ruszają przez cały czas. Dlatego tez jest takie a nie inne przygotowanie do kolonoskopii, jeśli sie przestrzega go to jelita sa perfekcyjnie czyste. Oznacza to dla mnie ni mniej ni wiecej, ze jeżeli ktoś dorobi sie złogów to znaczy, ze sie w ogole nie rusza a jego dieta to zawartość śmietnika. Duzo ludzi niestety tak ma, ale jednorazowy "detoks" raz na miesiąc nie naprawi lat błędów żywieniowych.

Błonnik jest substancja antyodzywcza, jego plusy:
- chłonie wodę, co pozwala rozcienczyc substancje toksyczne w jelitach
- "wymiata" resztki pokarmowe i mechanicznie drażni jelita poprawiając ich perystaltyke (jelita sie dostosowują do pożywienia)
- spowalnia wchłanianie cukru, co jest dobre dla cukrzyków szczegolnie
- spowalnia tez wchłanianie tłuszczów
- daje szybko uczucie sytosci (mozna sie napchac jedna kanapka z blonnikiem albo całym bochenkiem białego pieczywa bez blonnika)
- dzieki utrudnianiu wchłaniania wszystkiego pomaga schudnąć

Minusy:
- sciera powierzchnię jelit co skraca kosmki jelitowe i prowadzi do zaburzeń w postaci upośledzonego wchłaniania, problemów z wyproznianiem, głownie biegunkami
- utrudnia wchłanianie substancji odżywczych, dlatego osoby z problemami skórnymi, z nieodborami powinny go ograniczać, zeby jelita mogły w spokoju robic co do nich nalezy
- zmiany skórne, tezyczki, anemie, zaburzenia psychiczne wywołane przez niedobory wit rozpuszczalnych w tluszczach, cynku, wapnia, żelaza, magnezu.

Umiar najważniejszy, ja np. Mam wszystkie wymienione niedobory i musze z blonnikiem bardzo uwazac. :P

Za to stanę troche w obronie Choco jeśli chodzi o alergie - alergii mozna dostać nawet przez to, ze matka karmiąca/w ciąży jadła za duzo papryki. Mozna dostać alergii pokarmowej przez cesarskie cięcie, kiedy dziecko nie otrzyma flory bakteryjne z pochwy matki. Mozna dostać alergii zwyczajnie przez długotrwała ekspozycje na alergen - sama jestem przykładem. Kiedyś nie miałam alergii na psy, na koty,* na kurz, na nikiel, itp.

* od dziecka w domu miałam alergizujace psy, dopiero jak przeprowadziłam sie do Warszawy nagle dostałam uczulenia po paru latach nieobecnosci psów w moim otoczeniu.

Mozna tez za pomocą diety i ćwiczeń (+ "z czasem" czasem alergia mija, bo sie z niej wyrasta, u mnie tak było z kotami), generalnie jeśli organizm jest w dobrym stanie to potrafi sobie z alergia poradzić, u mnie np. przestały w tym roku dopiero występować objawy uczulenia na pyłki, co roku na wiosnę i lato cierpiałam katusze a w tym roku nic.

Ps. Osoby uprawiajace aktywnie sport powinny szczegolnie uwazac na to zeby nie popłynąć za bardzo z ilością blonnika, raz na jakis czas białe pieczywo ich nie zabije. ^^

Celiakia np. występuje głownie genetycznie, ale mozna ja nabyć/aktywować przez nadmierne spożycie blonnika.
« Ostatnia zmiana: 01 Wrz 2014, 14:14:37 wysłana przez Alice Liddell »
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline rainbow

• The Bloody Crumpet
Dlatego tez jest takie a nie inne przygotowanie do kolonoskopii, jeśli sie przestrzega go to jelita sa perfekcyjnie czyste.

Jaki to ma związek? przecież przygotowanie do kolonoskopii to konkretna dieta przez jakiś czas+totalny brak pewnych produktów przez ten czas+ i tak doba brania środków przeczyszczających o.o

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
No tak, ale generalnie to są 3 dni roboty, tyle wystarczy żeby wyczyścić jelita do zera, a przecież normalnie się je na co dzień kilkukrotnie i to, że ciągle coś jest w jelitach to jest normalne, skoro jedną treść wypróżniamy a następna już jest w kolejce, nie rozumiem koncepcji tego co Choco napisała o oczyszczaniu jelit xD
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline rainbow

• The Bloody Crumpet
No ale wiadomo że środki przeczyszczające działają trochę szybciej niż normalne trawienie xD