•  

Autor Wątek: Kompleksy, które wywołali w was inni ludzie  (Przeczytany 1581 razy)

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
Kompleksy, które wywołali w was inni ludzie
« dnia: 13 Lip 2014, 17:37:02 »
Czy są rzeczy, których się wstydzi, ponieważ inni wam je wytknęli?

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
Odp: Kompleksy, które wywołali w was inni ludzie
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lip 2014, 18:10:16 »
Moderacja: post powyżej został usunięty przez autorkę

Nico, to normalne. Też się wstydziłam, że ktoś będzie słyszał :D

Mi mama miała okazję powiedzieć, że mam grube uda i przez to zaczęłam się restrykcyjnie odchudzać... Po powrocie do domu ze wsi też zwróciła uwagę na to, że przytyłam i zaczęła się śmiać, że jestem grubsza od niej...
« Ostatnia zmiana: 16 Sie 2014, 15:05:53 wysłana przez Ankh »

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lip 2014, 18:36:36 »

Haha, no jasne. Dlatego zawsze starałam się załatwić w domu przed szkołą, bo nie byłam w stanie iść do kibla w szkole :D
« Ostatnia zmiana: 16 Sie 2014, 15:06:03 wysłana przez Ankh »

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lip 2014, 18:38:23 »
Mój brat ma taką fazę (prawdopodobnie) przez swój Zespół Aspergera, że potrafi czasem wytykać różne aspekty w moim wyglądzie, nie zdając sobie sprawy z tego, że to jest dość, uhm, niemiłe. Dzięki temu nabawiłam się kilku absurdalnych kompleksów (absurdalnych w tym sensie, że wiem, że gdybym zobaczyła takie same rzeczy u kogoś innego, uznałabym je za zupełnie normalne/nie warte specjalnej uwagi), np. dotyczących tego, że mam ciemne włosy na rękach, totalnie czarne i grube brwi (teraz je lubię, ale jako dziecko cały czas ścinałam sobie grzywkę, żeby je zakryć) i widoczne cebulki włosów na łydkach nawet tuż po ich goleniu. Aktualnie staram się to wszystko ignorować z wyżej wymienionego powodu, ale co jakiś czas nadal mam uczucie takiego totalnego wstydu z powodu tych rzeczy.

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Lip 2014, 18:58:39 »

Aww, dziękuję. :3 Wiem, że te "kompleksy" nie mają większego sensu i dlatego za tym wstydem ukrywa się totalne poczucie hipokryzji, bo to wszystko kłóci się z moim światopoglądem (feministycznym body positivity, etc). No, ale wiadomo, że taki punkt widzenia zawsze trochę mniej zgrabnie funkcjonuje w odniesieniu do nas samych - tak, jak będę totalnie się kłócić na temat tego, że inni ludzie nie mają się po co wstydzić takich rzeczy jak np. cellulit/rozstępy (osobiście postrzegam pojawianie się ich jako zdobywanie tygrysich pasków :3), to potem patrzę w lustro i widzę głównie to, co mogłoby być lepsze, a nie jest. W każdym razie z tym także staram się mocno walczyć ostatnimi czasy i już widzę wielkie postępy - w zeszłym roku, ze względu na moje nogi nie założyłabym jeszcze sukienki częściej niż ~raz na kilka miesięcy i byłby to dla mnie ogromny effort. Teraz łażę w nich na okrągło, nie zdycham przy temperaturze >20 stopni i przy dobrych wiatrach mam totalnie gdzieś, że natura nie dała mi wrodzonego Photoshopa. A jak mam akurat gorszy dzień, wyciągam z szafy alladynki i staram się pamiętać o tym, że czasami trzeba uciec z pola bitwy, żeby zregenerować manę. :3
« Ostatnia zmiana: 16 Sie 2014, 15:06:10 wysłana przez Ankh »

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Lip 2014, 18:59:51 »
... Wszystkie :D

Wg społeczeństwa wszystko ze mna jest nie tak i powinnam sie zabic.
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Lip 2014, 19:05:51 »
Ja się nabawiłam przez znajomych z podstawówki i pierwszego chłopaka w gimnazjum ogromnego wstydu, ze jestem taka wysoka. Sądziłam, ze jestem gigantem i nagminnie się garbiłam i odchudzałam, zeby zajmować jak najmniej miejsca. I to też spowodowało kolejną falę krytyki, bo przecież jestem obrzydliwym szkieletem i widać mi kości. Po liceum trochę mi przeszło i znowu mam normalną wagę i godzę się z tym, że kupienie bluzy z metką L nie jest niczym złym, bo większość mniejszych jest na mnie po prostu za krótka.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Lip 2014, 19:36:19 »
Mnie w podstawówce przezywali "gruba" i w sumie do teraz się źle czuję ze swoim ciałem, kiedyś ktoś powiedział że mam małe piersi i też mam kompleksy na tym punkcie, tak samo odnośnie cellulitu, dużej pupy czy trądziku... Ogólnie mówiono, że jestem brzydka, wyrośnięta, gruba... szczególnie w podstawówce i gimnazjum i mnie to bardzo bolało. Dopiero jak poznałam mojego chłopaka i poszłam do liceum zmieniłam fryzurę, odchudziłam się, trenowałam kung fu, zafarbowałam włosy, zaczęłam się malować bo miałam fazę na 'gotyk' i w nigdy nie mówiłam o tym co mi się w sobie nie podoba i od liceum sytuacja zaczęła być o niebo lepsza, na studiach już w ogólę było dobrze i nawet większość uważała mnie za jedną z ładniejszych, do tego znajomi chłopaka też uważali mnie za ładną co mi trochę podniosło samoocenę i teraz jest dobrze. Jednak nie wyobrażam sobie wyjść bez pomalowanych oczu. Czarne kreski chyba zostaną mi do końca życia bo tylko w nich czuję się ładnie. No i w sumie od czasu gdy uprawiam pole dance też mi samoocena się podniosła bo i wygląd uległ zmianie na lepsze.
Being insane is part of my charm :)

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Lip 2014, 19:39:11 »
Przez jakieś idiotyczne komentarze ludzi w podstawówce strasznie wstydziłam się swojego koloru włosów. Jestem naturalnie ruda (chociaż teraz przez lata farbowania odrastają mi już ciemniejsze włosy niż te, które miałam kiedyś) i byłam jedyną rudą osobą w całej szkole, co skutkowało tym, że wszyscy (łącznie często z nauczycielami) odnosili się do mnie per "ta ruda", aż w 4/5 klasie (nie pamiętam już dokładnie KIEDY to było ale w tych okolicach) przefarbowałam się na czarno i od tej pory farbuję włosy przez całe życie. Pewnie i tak bym farbowała, bo lubię zmieniać wygląd, ale wtedy było to w dużej mierze podytkowane chęcią pozbycia się tych komentarzy. Nie wiem w sumie, czy nawet to, że do dzisiaj nie znoszę tego koloru nie jest związane z przeżyciami z dzieciństwa. o.o

Drugą rzeczą (nie wiem, czy można nazwać ją kompleksem, bo nie dotyczy wyglądu ani w ogóle żadnej cechy, a nazwiska) jest to, że też przez całe dzieciństwo wszyscy przekręcali moje nazwisko, mówiąc na mnie "Cukier" albo śpiewając za mną jakieś piosenki/rapy gdzie w tekście było "suga suga" i to sprawiło, że w gimnazjum tak strasznie nienawidziłam mojego nazwiska, że czasami nawet zwrócenie się do mnie w ten sposób przez kogoś, kto zwracał się tak przez jakieś względy formalne, odbierałam jako atak na swoją osobę o.o Dzisiaj bardzo lubię moje nazwisko, ale przez wieeeeele lat miałam z tym problem przez właśnie takie teksty, nawet nie umiem w tym momencie wyjaśnić czemu wtedy mnie to tak bolało bo teraz przejmowanie się czymś takim wydaje mi się skrajnie idiotyczne.

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Lip 2014, 22:34:00 »
O rany, długo by wymieniać...

Kiedyś wstydziłam się kształtu swojego nosa - w dzieciństwie miałam nos na pół twarzy; tata mówił, że to u nas rodzinne, ale ja koszmarnie go nie lubiłam i miałam straszne kompleksy. Dopiero w liceum zdradziłam znajomym, że nienawidzę swojego nosa, i przez ich szczere zdumienie zrozumiałam trochę, że nie powinnam mieć aż takich kompleksów na jego punkcie (zresztą, z wiekiem stał się proporcjonalny do twarzy i zupełnie mi nie przeszkadza ^^)

Jeden chłopak, któremu podobałam się w podstawówce / gimnazjum, przedrzeźniał mój ówczesny sposób chodzenia - zawsze chodziłam jakoś dziwnie uginając nogi, przez co wyglądałam, jakbym podskakiwała, góra-dół-góra-dół. To sprawiło, że miałam wrażenie, że jestem totalną pokraką :P

Obecnie - małe cycki, duży tyłek :P Mam na szczęście dystans do siebie i często sama się z tego śmieję, ale kiedy mam gorszy humor, strasznie trudno nie brać mi tego do siebie.

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Lip 2014, 22:43:30 »
Obecnie - małe cycki, duży tyłek :P Mam na szczęście dystans do siebie i często sama się z tego śmieję, ale kiedy mam gorszy humor, strasznie trudno nie brać mi tego do siebie.
Co ciekawe, u mnie takie proporcje faceci zawsze oceniali na plus, i to dzięki nim nie mam kompleksu cycków...jakiegoś farta chyba miałam (przynajmniej pod tym względem).

U mnie kiedyś jeden znajomy przyczepił się do włosów pod pachami - zawsze miałam ich mało i zwyczajnie nie chciało mi się nic z nimi robić. Przez niego jakoś strasznie się tym przejęłam na jakiś czas.

Kiedyś jakiś random rzucił za mną tekstem "fajna dupa ale garbata". Kompleks do dziś.

I chyba na tyle...mnie bardziej bolą pojazdy po intelekcie niż wyglądzie w sumie...
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Lip 2014, 23:25:44 »
Jestem pasztetem. W podstawówce wołali na mój widok "góra mięsa", co chyba mówi samo za siebie.

+ Mniej bolesnym i krótszym kompleksem było moje imię. Przez pół życia hejtowano mnie za tę Orianę i marzyłam o zmianie imienia, ale teraz w sumie wszystko mi jedno jak się nazywam, chociaż smutam, bo nie da się do tego wymyślić rozsądnego zdrobnienia  ::)
« Ostatnia zmiana: 13 Lip 2014, 23:31:02 wysłana przez Serafina »

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Lip 2014, 23:46:53 »
Do mnie siostra zamiast Ola mówi Ora, możesz sobie to wziąć xD
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Lip 2014, 01:05:06 »
ORIANA TO NAJŚLICZNIEJSZE IMIĘ WSZECHŚWIATA ANI SIĘ WAŻ JE ZMIENIAĆ

Sama zawsze chciałam się jakoś oryginalnie nazywać, bardzo podobają mi się takie imiona, a nie moje zwyczajne :(

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Lip 2014, 01:15:47 »
^ Też mi się bardzo podoba imię Oriana ^^