•  

Autor Wątek: Harry Potter  (Przeczytany 1684 razy)

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
Odp: Harry Potter
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Lip 2014, 16:48:56 »
ja czytałam bezczelną parodię i była śmieszna w prostacki sposób.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Lip 2014, 17:56:01 »
No ja żałowałam, że to kupiłam i miałam takie jedno wielkie WTF jak to przeczytałam XD Byłam mega zażenowana. Nawet mnie to nie śmieszyło w sumie, bo tak jak sama lubię wymyślać parodie i generalnie parodie są spoko to ta była po prostu mega perfidna zupełnie jakby napisał ją jakiś spocony gruby i sfrustrowany seksualnie 40-latek w podkoszulku.
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Lip 2014, 21:36:17 »
Do 4 części byłam totalnie zakręcona na punkcie HP, przeczytałam wszystkie książki po kilka-kilkanaście razy (2 część 12 razy, z tego co pamiętam), robiłam sobie listy zaklęć, potrafiłam cytować zdania z książki...

Od 5 części mi przeszło. Zaczęło mi strasznie przeszkadzać to, o czym pisze Rainbow - książki stały się jednocześnie "bardziej dorosłe", ale wciąż dziecinne, tak jakby Rowling nie do końca umiała określić targetowanych czytelników, przez co wyszła taka dziwna hybryda. Kolejne części wprawdzie kupowałam w dniu premiery i czytałam w kilka godzin, ale nie było to to samo. Zresztą z upływem czasu coraz bardziej zaczął mnie irytować ten schemat: Harry jedzie do szkoły, odkrywa coś niepokojącego, pod koniec roku wpada Voldi, Harry pokonuje Voldiego, miliard punktów dla Gryffindoru, hurra, puchar domów znów zdobyty, Harry bohaterem.

uważam, że jest w całej serii dużo braków, autorka momentami strasznie się plącze przez to, żeby całość była bardziej "dla dzieci" (DOBRO I MIŁOŚĆ ZAWSZE WYGRYWA!!!!!!) a postaci są niestety dość płasko narysowane, jak na serię o takiej łącznej ilości stron.
+1, zwłaszcza rozwaliła mnie scena walki z Voldemortem, to była kwintesencja tego, o czym piszesz: "ZŁY VOLDEMORCIE PODDAJ SIĘ BO NIE CHCĘ CIĘ ZABIĆ, BO ZŁA NIE MOŻNA POKONYWAĆ ZŁEM"

Nie zmienia to jednak faktu, że HP to spora część mojego dzieciństwa, więc mam do serii olbrzymi sentyment :)

Offline ItsTeaTime

• Oat Biscuit
  • *
  • It's tea time!
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Lip 2014, 12:42:26 »
lipa, wszyscy umierają. :(

klik

[edit]
i trochę przyjemniej
Rowling is currently penning the screenplay for ?Fantastic Beasts and Where to Find Them,? a film based on her 2001 novel of the same name. The film, currently scheduled for a November 2016 release, will predate Potter?s storyline by 70 years and feature ?magizoolist? Newt Scamander on his journey studying the wizarding world?s magical creatures.
źródło: klik
« Ostatnia zmiana: 13 Lip 2014, 12:45:59 wysłana przez ItsTeaTime »

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Sie 2014, 18:44:17 »

Offline Biedronka

• English Breakfast Tea
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Sie 2014, 22:56:30 »
Wychowałam się na książkach o Harrym Potterze. Dzięki nim przekonałam się do czytania. Obecnie cała historia Harrego nie podoba mi się tak bardzo jak kiedyś, ale te książki zawsze będę pozytywnie wspominać.

Książki o Barrym Trotterze próbowałam czytać (mam jakieś w domu), ale w ogóle mi się nie podobały. Lubię parodie, ale nie takie. Te są po prostu chamskie, odebrałam je jak takie głupawe przedrzeźnianie.

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Wrz 2014, 21:14:29 »

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Wrz 2014, 22:59:04 »
HAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHHAHA

What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Wrz 2014, 23:36:42 »
Ja też płaczę XDDD

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Wrz 2014, 02:23:56 »
Nie, ale bez kitu, ludzie biorą to mega na serio, ale mi się nie chce wierzyć. To jest zbyt obvious, nie? To musi być toczenie beki.

Offline Rain

• SnowStorm Burning
« Odpowiedź #25 dnia: 30 Wrz 2014, 13:38:09 »
http://wyborcza.pl/1,75477,16721894,Powstaje_chrzescijanska_wersja__Harry_apos_ego_Pottera__.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza

Nie wiem już co o tym myśleć, ale też nie mogę uwierzyć, że to na serio.

"Hagrid uśmiechnął się radośnie. Tak gorąco modlił się dziś o możliwość uratowania czyjejś duszy. Był bardzo szczęśliwy, że mógł ocalić duszę tak słodkiej i młodej osoby jak Harry. Dobrze, że zdążył na czas. W końcu za pięć lat Harry mógłby być już spółkującym, zażywającym narkotyki zwolennikiem teorii ewolucji."

To za bardzo obvious szydera jak dla mnie...

Offline Savathus

• Pink & Covered in Glitter
  • Battered Rose
  • Sheriff of Emo Town
« Odpowiedź #26 dnia: 30 Wrz 2014, 13:44:58 »
^ yep, ten fragment powinien rozwiać chyba wszystkie wątpliwości :P

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Gru 2014, 05:12:49 »
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Gru 2014, 18:43:14 »
Dla Kojot to będzie konkurs w styczeń/luty w mojej sieci;D
Only a few find the way; some don't recognize it when they do; some don't ever want to.

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Gru 2014, 22:14:54 »
Tak konkurs <3
Tak link od Ankh <3