•  

Autor Wątek: Kółko Pomocy Międzyludzkiej  (Przeczytany 3462 razy)

Offline Scav

• Paranoid Angel
  • Unicorn
Kółko Pomocy Międzyludzkiej
« dnia: 22 Cze 2014, 22:48:41 »
A więc to taki temat na pomaganie sobie w różnych sytuacjach, doradzanie itp. :3

To ja mam pytanie, które być może też innym się przyda: znacie jakieś dobre sposoby na przeziębienie? W sensie leki, jakieś sprawdzone mieszanki, grzybki, ziółka? Bo muszę jak najszybciej wyzdrowieć, a w tym tygodniu nie mogę sobie pozwolić na zostanie w domu. ;_;
"Maybe it is all a test
Cause I feel like I'm the worst
So I always act like I'm the best"

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
Odp: Kółko Pomocy Międzyludzkiej
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Cze 2014, 22:57:01 »
Na noc nasmaruj stopy spirytusem (albo wódką, jak nie ma), skarpetki i tak śpij, ja sie zawsze reanimuję w ten sposób.
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Cze 2014, 22:57:58 »
grzybki
;D

ja sie szprycuje polopiryną s i zawijam się na glizdę i pocę :)
Only a few find the way; some don't recognize it when they do; some don't ever want to.

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Cze 2014, 22:58:26 »
50tka i kołderka :) <dżołk>
Ankh, mmam zawsze jak byłam mała nacierała mi plecy i to jest też fajne :)

Nie wiem, jakie jest podłoże tego przeziębienia, nie mniej jak mnie spotyka coś takiego, to biorę gorącą kąpiel, zaszywam się pod kołderkę i dosłownie się "wypacam". Zawsze wtedy robię sobie kisiel (lool, nie wiem czemu) i piję fervex/coldrex.I tak jak nie pijam herbaty, to piję czarną z miodem i cytryną.
U mnie bardzo dobrze działa też syrop z dziewanny gdy mam suchy kaszel, na gardło u mnie super działają pastylki Isla (po strepsils i tym podobnych tracę głos o.O)
Zaznaczam, że opisane przeze mnie metody sprawdzają się na mnie (choć są popularne i sądzę, że nie są szkodliwe) i nie biorę odpowiedzialności za ewentualne efekty uboczne u Ciebie.

Ibuprom, Aspiryna u mnie ok, natomiast mój brat ma uczuenie na Gripex o.O dostaje po nim wysypki...

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Cze 2014, 22:59:53 »
Ja mam uczulenie na Aspirynę, smutek maksymalny...
Zgadzam się, że herbata z cytryną pomaga. Możesz tez spróbowac hibiskusa, bo rozgrzewa i ma dużo witaminy C.
A propos witaminy C, polecam tez kiwi.
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Scav

• Paranoid Angel
  • Unicorn
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Cze 2014, 23:15:01 »
Ankh, na co Ty NIE jesteś uczulona? :P Bo cały czas czytam o jakichś Twoich alergiach.

Mam maść kamforową, chyba będzie lepsza niż wódka. ;_;

Zgadzam się, że herbata z cytryną pomaga. Możesz tez spróbowac hibiskusa, bo rozgrzewa i ma dużo witaminy C.

O, akurat zostało mi trochę zielonej herbaty z dodatkiem cytryny +jakiejś z grapefruitem. :3 Jak się trochę jeszcze cytryny dokropi to będzie idealna (chociaż nie lubię zbytnio dodawać różnych rzeczy do zielonej). Grzeje mi się też zupa ogórkowa, będę się nią kurować.

Zastosuję się do waszych rad, poszukam dodatkowego koca i pójdę spać wcześniej. Jutro może wstąpię też do apteki po jakieś leki, bo na razie tylko Paracetamol mam.
"Maybe it is all a test
Cause I feel like I'm the worst
So I always act like I'm the best"

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Cze 2014, 23:19:01 »
Ankh, na co Ty NIE jesteś uczulona? :P
Dobre pytanie, słyszę je cały czas :D
Terry Pratchett

Offline _Katie_

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Cze 2014, 00:22:32 »
Podwojna tabletka aspiryny do rozpuszczania plus witamina c 1000mg rozpuszczone razem w polowie szklanki. I pod koldre. I do tego jeszcze wapno popijane. sie tak ostatnio w dwa dni wykurowalam. Ale wygrzac sie to podstawa :). A jesli musisz sie lepiej poczuc i jakos funkcjonowac to fervex/coldrex/febrisan. To lagodzi objawy ale nie leczy za bardzo samo w sobie.

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Cze 2014, 01:29:02 »
Dygresja: jacy my wszyscy zgodni, hah! Daj znać Scav czy Ci lepiej

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Cze 2014, 12:00:31 »
To ja dodam tylko od siebie, że jeżeli podłoże nie jest wirusowe tylko bakteryjne to zrobić sobie kanapkę z czosnkiem. Takie 2 ząbki po prostu pokroić na kanapkę, zasypać czymś co pozwoli Ci to zjeść jeśli go nie lubisz i tyle ;) Antybiotyk pierwsza klasa. Tylko coś osłonowego na żołądek by się przydało przy kilkudniowej kuracji.
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Cze 2014, 12:44:34 »
^ a jak kogoś obrzydza zapach czosnku, to imbir ma identyczne działanie, a (jak dla mnie XD) pachnie dużo przyjemniej :)

Offline SillyWyrm

• Hibiscus Tea
  • Generalnie
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Cze 2014, 12:57:23 »
^ a jak kogoś obrzydza zapach czosnku, to imbir ma identyczne działanie, a (jak dla mnie XD) pachnie dużo przyjemniej :)

Nie ukrywam, że trochę nie ufam ludziom nielubiącym czosnku. Bo czosnek smakuje jak ambrozja.
I co ja robię tu?

Ostatni Smok Rzeczpospolitej Polskiej

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Cze 2014, 12:59:31 »
Lubię czosnek, ale w konkretnych potrawach, niekoniecznie sam z siebie xD

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Cze 2014, 15:49:10 »
No to prawda, że imbir ma podobne działanie :D Ale czosnek ma najmocniejsze.
Żeby był skuteczny trzeba go zjeść w ciągu 2 minut po ukrojeniu, bez podgrzewania ani nic.
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Athoualia

• Opheliac In Me
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Cze 2014, 15:56:37 »
1 ząbek czosnku z mlekiem na noc. U mnie się sprawdza. Dodatkowo herbata z lipy, jeśli kaszel mokry to do 17-ej wykrztuśne syropy np. z bluszczu, albo coś sama sklecę. Na noc thiocodin (albo jak jest suchy kaszel). Coś tam mam na blogu o przeziębieniu.
Witamina C też pomoże :)
Wake up... TIME TO DIE!