•  

Autor Wątek: Komiksy (i filmy na ich podstawie)  (Przeczytany 1418 razy)

Offline SillyWyrm

• Hibiscus Tea
  • Generalnie
Odp: Komiksy (i filmy na ich podstawie)
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Lip 2014, 23:19:47 »
NIE WSTYDŹ SIĘ CHOPIE!

NIE JESTEŚ TU SAM!
I co ja robię tu?

Ostatni Smok Rzeczpospolitej Polskiej

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
Odp: Komiksy (i filmy na ich podstawie)
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Lut 2015, 14:39:35 »
W tym wątku nie pisano od 120 dni! Ale ostatnio zaczęłam czytać więcej komiksopodobnych rzeczy, głównie dzięki Humble Bundle. Także ten, stwierdziłam, że się podzielę moimi odkryciami.

Po pierwsze! Jestem totalnie zauroczona The Wicked and the Divine.

Poza przepiękną kreską (szczególnie na tych okładkach) i cudownym designem postaci, mamy też tę historię:

Every ninety years, twelve gods incarnate as humans. They are loved. They are hated. In two years, they are dead.The team behind critically thermonuclear floor-fillers Young Avengers and PHONOGRAM reunite to start a new ongoing superhero fantasy. Welcome to THE WICKED + THE DIVINE, where gods are the ultimate pop stars. But remember: just because you?re immortal, doesn?t mean you?re going to live forever.

!!!!

Numer dwa! Alex + Ada. Jeśli kojarzycie film "Her", to jest to w dość podobnym klimacie. Jak dotąd przeczytałam tylko Volume 1, który dostałam z Bundla, ale zapowiada się całkiem nieźle.

ALEX + ADA, a sci-fi drama set in the near future. The last thing in the world Alex wanted was an X5, the latest in realistic androids. But when Ada is dropped into his life, will Alex keep her?

O numerze 3 już tutaj wspominałam, ale muszę się powtórzyć, bo wiem, ile mamy tutaj zwolenników Buffy. Także, um: jej komiksowa kontynuacja robi się coraz lepsza! Aktualnie jesteśmy w sezonie 10tym i ten, no...

...jest całkiem spoko.

Ponadto jest jeszcze Angel & Faith, którego 9ty sezon aktualnie uparcie kończę pomimo tego, że nadal nie obejrzałam większości Angela (nie, ja też tego nie rozumiem). Seria też jest aktualnie głęboko w 10tym sezonie, i całkiem fajnie się ją czyta.

Dodatkowo polecam też przeuroczy one-shot, Willow Wonderland i serię o Fray - slayerce z przyszłości, która jest w każdym calu tak badassowa, jak jej włosy:
.

I to by było chyba na razie na tyle, gdyby kogoś interesowały którekolwiek z podanych pozycji, możliwe że wiem, gdzie je znaleźć. ^ ^