•  

Autor Wątek: Fight Like A Girl  (Przeczytany 32560 razy)

Offline curt

• Anti-American Dream
  • .
Odp: Fight Like A Girl
« Odpowiedź #30 dnia: 06 Lip 2011, 16:54:45 »
Pokłony wybawczyni !

Nie mam Asylum :<

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Lip 2011, 16:59:25 »
Właśnie ja też nie T___T Może wakacyjna praca jakoś mi pomoże...

Adiee yup. No i poza tym, to nie jest tak, ze od Opheliaca nic nie robiła. Miała tak na prawdę mnóstwo pracy, czego narzekający na zwłokę nie dostrzegają.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline curt

• Anti-American Dream
  • .
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Lip 2011, 17:03:45 »
210 zł wychodzi +  przesyłka, auć :<

bloom

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: 07 Lip 2011, 23:08:48 »
"if you haven't read the "Asylum..." book at least three times, then you will have NO IDEA what is going on in "Fight Like A Girl." I haven't wanted to release an album that many won't yet understand (I know this all sounds a bit pompy, but it isn't meant to - I simply mean that "F.L.A.G." is the very dramatic continuation of a pretty hardcore story, and it helps to have read the first chapters)."

Nie podoba mi się ten fragment, bo brzmi jakby bycie fanem Emilie Autumn zobowiązywało do czegoś (kupna książki za 200 zł kiedy mnie nie stać, albo np mieszkam na Filipinach).
Jak chciała żeby książka była mniej undegroundowa trza ją było wydać w normalnej wersji to by wyszło taniej i może nawet dostało się do księgarni, a nie się pluć, że świat nie pozna historii...  ; |

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #34 dnia: 07 Lip 2011, 23:24:25 »
A co, ludzie z Filipin nie mogą zakupić tej książki? :P

Hmmm...No ja sama nie wiem. Fakt, ze nie jest to najlepiej sformułowane (co chyba sama Emilka zauważyła, sądząc po końcówce cytowanego fragmentu) ale z drugiej strony...ja rozumiem o co jej chodzi. Ludzie plują się, że od wydania Opheliac EA nie zrobiła niczego nowego...ekhm. Właśnie, że zrobiła. Tylko jakoś ludzie lubią to pomijać :<

Co nie zmienia faktu, że cena TAFWVG jest wzięta z kosmosu. Ale i tak ją kupię kiedyś.
I wtedy na zlotach będę robić lektury książki. Szatański plan :D

EDIT: Pewnie wygląda to trochę jakbym jej broniła na siłę ale tu raczej chodzi o widzenie dwóch stron medalu. Tak na wszelki wypadek dodaję ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Lip 2011, 23:32:45 wysłana przez Ankh »
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Fiolnir

• BlackBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Lip 2011, 01:54:44 »
Cena wzięta z kosmosu? LOL Cena jest zajebiście przystępna jak na klasę papieru, format, sposób wydania, oprawę graficzną, ilość stron i twardą oprawę. Cieszcie się, że Emilka wydała to w USA a nie w Polsce bo wydanie takiej książki w Polsce by wywindowało cenę w okolice 300 zł :P

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Lip 2011, 11:06:00 »
bloom To samo zauważyłam.
Fiolnir może i cena super jak na książkę tego typu, ale Emilie powinna też wziąć pod uwagę to, że ma też fanów, którzy kasą nie szastają

Offline Fiolnir

• BlackBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Lip 2011, 15:05:30 »
Zawsze gdy przychodzi do wydawania czegokolwiek staje się przed dylematem cena vs jakość. Na serio byście woleli aby Emilka odwaliła kaszanę i wydała taką ksiązkę na ubogo? To z założenia miało być małe dzieło sztuki dopracowane w najdrobniejszych niuansach. Czegoś takiego zwyczajnie nie można wydać po taniości. Moim zdaniem gdyby wydała to w innej formie całość by straciła ogromną cześć ze swojego niepowtarzalnego klimatu bo tam nie tylko treść się liczy ale też i forma przekazu. Odarcie ksiązki z tego wszystkiego by przypominało koncert Emilie zagrany z playbacku na pustej scenie w wyciągniętej bluzie od dresu i bez udziału crumpetsów. Emilie nie jest minimalistką formy - ma to dobre i złe strony. Złą jest cena ale to nie jest do uniknięcia. Zresztą inna sprawa - to 200 zł, nie 1000 ani 100000 tylko 200. Każdy palacz tyle miesięcznie na fajki, człowiek imprezowy na browar w barze a dzięki ukochanej Hannie Gronkiewicz (niech w męczarniach za to zdechnie) niedługo za bilet trzymiesięczny w wawie będę bulił 300 zyla. Na serio można tyle zaoszczędzić jak komuś zależy w góra 2 miesiące nawet przy bardzo niewielkich oszczędnościach rzędu 3 zł dziennie albo roznosząc przez tydzień ulotki. I pamiętajcie - nasze 200 zł to w USA ok 50 dolców. Kelnerka zarabia więcej na jednej zmianie. To nie Emilka jest droga, to Polska jest biedna :'(

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Lip 2011, 22:08:15 »
Zgadzan się z Fiolnirem. Emilie faktycznie użyła trochę niefortunnych sformułowań, ale moim zdaniem wybija się przez nie perfekcjonizm: Historia ma byc przekazana w jak najlepszy, najdokładniej oddający prawdę sposób. Efektowność, wygląd jest w dużą częścią Emilie: jej płyt, koncertów - i za to ogromnej mierze wiele osób ją podziwia. Dlaczego w przypadku książki miałaby z tego zrezygnować? 75$ dla Amerykanina to kieszonkowe z miesiąca na przykład. To, że Polaków kosztuje taka przyjemność 200-250zł nie jest jej winą i nie jest od niej zależne.
To się dzieje teraz. Armageddon.

bloom

• Gość
« Odpowiedź #39 dnia: 08 Lip 2011, 22:13:24 »
Może i tak, ale chodzi o to, że Emilka mówi, że nie wyda płyty dopóki książka nie pojawi się na Colbert Report czyli stanie się nie wiadomo jak słynna (mamy nadzieję, że to żart) a z taką ceną idzie w parze niewielka dostępność więc nie może liczyć na to, że stanie się jakimś sukcesem komercyjnym a na to jak dla mnie wynika z tego co mówi.

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Sie 2011, 07:51:02 »
Update'y z nagrywania FLAG:
Cytat: EA's Twitter
Shhh. Just escaped onto the roof to whisper this into my phone for my PRs. It's time. http://bit.ly/oojb7i From end of FLAG, Asylum musical.
Posłuchajcie i powiedzcie co o tym myślicie ^^
Poza tym wcześniej na Twitterze padł tytuł jednej z piosenek "One Foot In The Grave". Nie chce mi sie teraz szukać cytatu :)

Dodaję również tekst spisany przez jednego z użytkowników oficjalnego forum Emilki. Możliwe, ze wkradły się jakies błędy ale ja i tak go podziwiam ;)
Start at the beggining,
finish at the end,
everything you'll (you'd?) tell them, it's true,
nothing is pretend.
But when you long to come running back(??),
remember, this is now,
not was then (?).
Yesterday will find you,
where you've been before,
let the past remind you what's done,
look for something more.
There's a place I can almost see
before those never ifs...
only when.
Start another story,
tell it as you go,
make a happy ending, or sad,
tell it as you know,
just remember the day goes by,
it's never really gone
if your tale goes on...
if your tale...
« Ostatnia zmiana: 05 Sie 2011, 19:12:53 wysłana przez Ankh »
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Remedy

• RaspBerry Muffin
  • **
« Odpowiedź #41 dnia: 07 Sie 2011, 20:28:18 »
Po przesłuchaniu stwierdzam, że słyszę coś odrobinę innego, pozwolę więc sobie na pewne zastrzeżenia. Upewniałam się kilka razy i jestem prawie pewna swoich poprawek.

Usłyszałam:
everything you'll tell them is true
that was then
before those never if
just remember a day gone by

Co do samej piosenki, ciekawa jestem, czy śpiewana będzie właśnie w ten sposób, czy zgodnie z zapowiedzią klimatu płyty, będzie ostrzejsza. Emilka może to jeszcze rozegrać na wiele różnych sposobów.
poprzedni nick: BatBite

Offline Krab

• TeaCup
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: 08 Sie 2011, 17:17:04 »
Mi się to nagranie podoba. Klimatyczne, jeszcze z tą syreną w tle pod koniec :)

Wydaje mi się, że jeżeli to znajdzie się na albumie to w tej formie jak jest. Taka wyciszona końcówka, po całym szaleństwie.

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #43 dnia: 08 Sie 2011, 17:29:36 »
Ładna piosenka, ale sądzę, że będzie o wiele lepiej brzmiała już nagrana w studiu :D

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #44 dnia: 16 Sie 2011, 22:13:48 »
Nowe fragmenty tekstów z płyty:
Cytat: Twitter EA
"FLAG: I used to have a home, now I don't even have a name...I'm nothing but a number, here we are all the same..."
"FLAG: If I burn, you will see the fire in your mind when you sleep, and if I rise up in smoke around your eyes, you'll know it's me..."
"The rain won't wash away the ashes underneath your nails this day, doesn't matter where you go or what you do, cause if I burn, so will you."

Na dodatek, Emilie stwierdziła, że będziemy mogli posłuchać niektórych piosenek "very,very soon"... Ja tam chętnie bym sobie posłuchała tych nowych piosenek. A wy? :)
Terry Pratchett