•  

Autor Wątek: Fight Like A Girl  (Przeczytany 32972 razy)

Offline Danriz

• RaspBerry Muffin
  • **
  • What's That? You think I'm Mad?!
Odp: Fight Like A Girl
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Maj 2011, 22:51:12 »
Powtórzę się może... ale naprawdę mam ogromną nadzieję, że Emilie nie uderzy tym razem w "Metalowe" klimaty. Owszem bardzo lubię muzykę rockową/metalową - jednak własnie fakt, że jej poprzednie albumy były pozbawione tego metalowego grania sprawił, że pokochałem jej muzykę. Po tylu latach słuchania głównie cięższych gitarowych brzmień, muzyka Emilie była dla mnie tak długo wyczekiwanym powiewem świeżości. Jej dzieła są zbyt genialne by zagłuszać je ciężkimi riffami. I boję się, że straciłaby nieco na oryginalności.
Mimo wszystko o jakość albumu jestem spokojny. ;)
I oczekiwanie coraz mocniej męczy...
Buduj swoją podstawę systemu wierzeń z bogactwa własnych życiowych doświadczeń.

? Robert Bruce

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Cze 2011, 09:57:11 »
Trochę newsów z nagrywania (nie, żeby były jakieś mega znaczące, ale widać, że EA pracuje nad płytą...)

Cytat: Twitter EA 11.06.2011
Of to go program some killer beats for F.L.A.G., thank you PRs 4 everything today, you have inspired me & made me VERY proud to know U:)...
Cytat: Twitter EA 27.06.2011
Syringe!! Planning on bringing that into the new show for the F.L.A.G. tour...

I jeszcze tutaj strój, nad którym pracuje Emilka (czyżby na nową trasę?)

Coś się dziej, ale nikt nie wie, co dokładnie...oprócz samej EA ;)
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Cze 2011, 10:15:22 »
Widać, że Emilie nie przyjedzie w tym roku do Polski.
Pewnie przyjedzie za rok z nową płytą! Cholernie nie mogę się doczekać ^^

Offline mar

• BlackBerry Muffin
  • **
  • lunatic.
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Cze 2011, 22:44:19 »
uch, mam cholerną nadzieję, że Emilie przyjedzie do Polski promować nową płytę. jeżeli przyjedzie w przyszłym roku... cóż, dla mnie to nawet dobrze - będę miała większe szanse, by się na jej koncercie zjawić.

gwoli "Fight Like a Girl" - mam nadzieję, że, zgodnie z zapowiedzią, będzie ostrzejsza i bardziej metalowa. od kiedy tylko zauważyłam na angielskiej wikipedii wzmiankę o F.L.A.G., średnio raz w tygodniu sprawdzam czy "TBA" zmienia się w jakąś konkretną datę.
jeżeli czegoś nie rozumiesz, możesz rozumieć to jak chcesz.

Offline curt

• Anti-American Dream
  • .
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Cze 2011, 10:39:49 »
Ja osobiście wolałbym ten rok :<, a najlepiej wakacje, no ale widać, że z ws. ostatniego się nie uda...

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Lip 2011, 00:48:41 »
Update'y z pola walki

Jeden duży:
Cytat: Twitter EA
Getting loads of messages from lovely PRs as well as from lovely media about why sequel to "Opheliac" has been so long in coming to you, so brief explanation (and we're so going over 140 characters right now, but my blog isn't quite online yet;): Little known fact (and I'm not being sarcastic here, honestly, just some aren't aware of anything but the big "O"), since the release of "O", I've put out a three album-length EPs, a classical violin album, and a metal violin album, and a re-release of the double-disc "O" featuring new and very important material (all available on iiTunes - physical copies sold out ages ago). Oh, and a book. A really, really BIG book, which, in truth, hasn't even been publicized yet, it's still completely underground (the big push is yet to occur, and, yes, this is a book the world needs to know about). Point to all of this being that, if you haven't listened closely to the EPs, if you haven't studied the fuck out of ALL of "Opheliac," and if you haven't read the "Asylum..." book at least three times, then you will have NO IDEA what is going on in "Fight Like A Girl." I haven't wanted to release an album that many won't yet understand (I know this all sounds a bit pompy, but it isn't meant to - I simply mean that "F.L.A.G." is the very dramatic continuation of a pretty hardcore story, and it helps to have read the first chapters). So, there you have it. These aren't just silly children's pop songs, this is a symphony, a movie, a rock opera, and a war all in one (there, have I hyped it enough yet;), and I'm giving everybody time to get caught up, to read the book, to prepare for...TEA TIME!!!

I dwa mniejsze (fragmenty tekstów?)
From FLAG: The fate of us both is in this bottle, such a little thing, but will I swallow? U know I will, but someday I just might "forget."

From FLAG: We want them young. We want them fresh. WE. WANT. THEM. NOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

...dlaczego "The Asylum" jest takie drogie? ja chcę wiedzieć, o co będzie chodziło w FLAG, nooo...
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline curt

• Anti-American Dream
  • .
« Odpowiedź #21 dnia: 06 Lip 2011, 00:59:51 »
Ktoś mi streści o co chodzi w długim ?XD

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #22 dnia: 06 Lip 2011, 11:29:03 »
Albo ktoś w ogóle przetłumaczy ? :D

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
« Odpowiedź #23 dnia: 06 Lip 2011, 14:45:50 »
Uczcie się dzieciaczki angielskiego. :)

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Lip 2011, 14:53:03 »
Angielski umiem, ale na poziomie szóstoklasisty, a że nauczycielka tępa strzała. No to wiele się nie nauczyłam. :<

Offline curt

• Anti-American Dream
  • .
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Lip 2011, 15:13:37 »
A ja nie umiem... :< znaczy coś tam umiem, ale tak do dogadania się xd

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Lip 2011, 16:00:16 »
Już tłumaczę.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Lip 2011, 16:02:32 »
Kojot nasza wybawczyni :D
« Ostatnia zmiana: 15 Lis 2011, 16:04:44 wysłana przez Adiee »

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Lip 2011, 16:13:07 »
Getting loads of messages from lovely PRs as well as from lovely media about why sequel to "Opheliac" has been so long in coming to you, so brief explanation (and we're so going over 140 characters right now, but my blog isn't quite online yet;): Little known fact (and I'm not being sarcastic here, honestly, just some aren't aware of anything but the big "O"), since the release of "O", I've put out a three album-length EPs, a classical violin album, and a metal violin album, and a re-release of the double-disc "O" featuring new and very important material (all available on iiTunes - physical copies sold out ages ago). Oh, and a book. A really, really BIG book, which, in truth, hasn't even been publicized yet, it's still completely underground (the big push is yet to occur, and, yes, this is a book the world needs to know about). Point to all of this being that, if you haven't listened closely to the EPs, if you haven't studied the fuck out of ALL of "Opheliac," and if you haven't read the "Asylum..." book at least three times, then you will have NO IDEA what is going on in "Fight Like A Girl." I haven't wanted to release an album that many won't yet understand (I know this all sounds a bit pompy, but it isn't meant to - I simply mean that "F.L.A.G." is the very dramatic continuation of a pretty hardcore story, and it helps to have read the first chapters). So, there you have it. These aren't just silly children's pop songs, this is a symphony, a movie, a rock opera, and a war all in one (there, have I hyped it enough yet;), and I'm giving everybody time to get caught up, to read the book, to prepare for...TEA TIME!!!

Dostaję mnóstwo wiadomości od kochanych PR i medów z pytaniami dlaczego musicie tak długo czekać na sequel "Opheliac", stąd też szybkie wyjaśnienie (przekraczamy 140 znaków, ale mój blog nie jest jeszcze całkiem online[?]): Mało znanym faktem jest (nie jestem tutaj sarkastyczna, po prostu niektórzy nie są świadomi niczego więcej poza dużym "O"), ze od wypuszczenia [hehe, słownictwo moje] "O" stworzyłam trzy albumy długości EPków - klasyczny skrzypcowy album, metalowo skrzypcowy album [lol again] i dwupłytowa reedycję "O" z nowym, bardzo ważnym materiałem (wszystkie dostępne na iTunes, fizyczne kopie wyprzedały się wieki temu). Och, no i książkę. Bardzo, bardzo DUŻĄ książkę, która w zasadzie nie została jeszcze wydana, wciąż jest kompletnie undergroundowa (jest na nią wciąż kładziony duży nacisk, gdyż świat musi o niej wiedzieć). Sedno jest takie, że jeśli nie przesłuchaliście dokładnie wszystkich EPków, nie przestudiowaliście kur** dokładnie CAŁOŚCI "Opheliac" i nie przeczytaliście "Asylum..." choć trzy razy, to nie będziecie mieli NAJMNIEJSZEGO pojęcia o co chodzi w "Fight Like A Girl". Nie chciałam wypuszczać albumu, którego wielu jeszcze nie zrozumie (wiem, że to wszystko przmi trochę pompatycznie, ale nie o to chodzi - po prostu "F.L.A.G" jest bardzo dramatyczną kontunuacją całkiem hardcore'owej historii, więc lepiej przeczytać pierwsze rozdziały). Więc o to chodzi. To nie tylko głupiutkie dziecięce piosenki pop, to symfonia, film, rockowa opera i wojna - wszystko w jednym (proszę, jeszcze to zamotałam [?????]) i daję wszystkim czas do załapania wszystkiego, przeczytania książki, przygotowań na... TEA TIME!!!

nie jets to szczególnie dokładne i piękne. raz, ze robię to na szybko, dwa, ze nie jestem tak dobra jak Ankh ^^ Ale może wystarczy.
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Lip 2011, 16:45:28 »
Czyli po prostu Emilie zwleka z wydaniem płyty, ponieważ daje nam czas do zapoznania się z jej twórczością (trochę głębiej), ponieważ jeśli tego nie zrobimy to F.L.A.G będzie dla nas tylko kolejną płytą, ale w niej jest pewien przekaz. Dobrze zrozumiałam? :D