•  

Autor Wątek: Makijażowy kącik porad  (Przeczytany 4562 razy)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
Odp: Makijażowy kącik porad
« Odpowiedź #75 dnia: 27 Lip 2015, 02:50:42 »
Ja jak miałam 14 lat narysowałam sobie czarna kredka do oczu brwi aż mi sie spodobały a potem wyskubalam wszystko co było naokoło D:
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #76 dnia: 27 Lip 2015, 13:55:46 »
Oriana wstaw jakieś zdjęcie tak na łyso tych brwi, w sensie bez makijażu w miarę możliwości. Spróbuję coś pokombinować w photoshopie, żeby wyszedł tutorial czy coś :D Na insta możesz zobaczyć, czy ci się podoba to, jak robię swoje i ocenić, czy chce ci się ode mnie porad xD

Edit: zaczęłam aktywne poszukiwania podkładu. Przyjrzałam sie sobie i stwierdziłam, że mam mega żółtą skórę, przez większość czasu aż zielonkawą, tyle, że bardzo jasną. Mam problem ze znalezieniem jasnego żółtego podkładu w jakiejś w miarę ludzkiej cenie. Alice, wiem, że ty szukałaś takiego. Ktoś coś słyszał? Ktoś wie, gdzie taki kupić? Teraz używam Maybelline affini mat w kolorze 02 light porcelain, ale jeszcze jest dla mnie zbyt beżowy.
« Ostatnia zmiana: 27 Lip 2015, 14:03:41 wysłana przez Kojot »
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #77 dnia: 27 Lip 2015, 16:23:57 »
^ ostatecznie sie poddałam ze swoimi poszukiwaniami, bo wyszło na to ze musiałabym kupic podkład z azjatyckiego bazaru. ALE, Pharmaceris ma podkłady fajne z filtrami i nawilżający pasował mi do skory na wewnętrznej stronie przedramienia (gdzie jestem najbardziej żółta poza szyja) i wyglądało to tak jakby go tam nie było ^_^ Zastanawiam sie nad kupieniem go na spróbowanie kiedy skończę juz ten krem BB garniera (ktory jest nawet niezły swoją droga).

A w ogole to nawet cera mi sie poprawiła, ostatecznie zrezygnowałam z sody oczyszczonej bo jednak za bardzo wysuszala i zaraz po użyciu faktycznie miałam skore jak niemowlę ale potem problem zaskórników ze zdwojona siła wracał, teraz używam na noc średnio co 1-2 dzien kremu Pharmaceris z 5% kwasem migdałowym, co 2-3 dni maseczkę z błota z morza martwego (20zl za spore opakowanie w rossmanie mnie skusiło) i zrobiłam sobie "wodny krem" z wit. C, tzn rozpuscilam łyżeczkę lewoskrętnej wit C w małej zlewce wody destylowanej i wklepuje to sobie w twarz przynajmniej raz dziennie (pod kremy głownie).
Jeszcze przyleciał mi w końcu glutation z Azjatyckiego Bazaru i faktycznie poprawę cery zauważyłam głownie po nieco ponad tygodniu stosowania go (1 saszetka dziennie przez tydzien, a teraz co 2 dni aż skończę opakowanie). Poza glutationem tam sa jeszcze inne składniki mające poprawić nawilżenie skory i faktycznie nie kremuje sie a na całym ciele jestem gładziutka, milusia i mięciutka :3
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #78 dnia: 27 Lip 2015, 17:00:06 »
A propos podkładu - jeszcze tego nie próbowałam, ale ostatnio widziałam, że w Sephorze mają fajny wynalazek - coś w rodzaju mikro-skanera, którym "próbkują" kolor skóry i na tej podstawie dobierają kolor podkładu :D Jeśli macie problem z doborem, to może warto spróbować (..i napisać potem na forum, czy to jest coś warte xD)

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #79 dnia: 27 Lip 2015, 18:11:40 »
EJ DOBRA WBIJAM DO SEPHORY :D
Alice dzięki, obadam :D

Edit: Ej dobrałam podkład w Sephorze WIN dzięki laski <3 Co prawda trochę droższy, niż to, co zazwyczaj kupuję, ale i tak nieźle.
« Ostatnia zmiana: 28 Lip 2015, 18:41:00 wysłana przez Kojot »
To się dzieje teraz. Armageddon.