•  

Autor Wątek: Hannibal  (Przeczytany 1190 razy)

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
Hannibal
« dnia: 28 Mar 2014, 18:57:44 »

Alice wspomniała o tym serialu, a jako, że ostatnio bardzo ten serial przypadł mi do gustu (Mads  ;D) to zakładam nowy temat, bo nie ma jeszcze takiego (o ile wzrok mnie nie myli...).
Pamiętam, jak właśnie na tym forum dowiedziałam się, że ta produkcja ma wkrótce wyjść ;D
Jak wrażenia? Czy waszym zdaniem jest to "profanacja" klasyki?

Suchy opis z filmweb:
"Konsultant FBI zmaga się z umiejętnością analizy umysłów seryjnych morderców. Trafia pod opiekę dr. Hannibala Lectera, który pomaga mu poradzić sobie z przekleństwem, a także doradza w niektórych śledztwach."

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
Odp: Hannibal
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Mar 2014, 22:41:44 »
Jak dla mnie absolutnie jest to majstersztyk, postaci kobiece są mega, sam Hannibal jest inny niż Hopkinsowy Hannibal SPOJLER ale mimo to jest po prostu uroczym derpem, który tak popłynął w ostatnich odcinkach i jest tak brawurowo bezczelny, że aż śmieję się za każdym razem kiedy słyszę "BUT HE'S INNOCENT, WILL, STOP BITCHING ABOUT IT" XD
Mimo, że "Czerwonego smoka" znam na pamięć to serial potrafi zaskoczyć i ciekawie rozwinąć napięcie :D

Sceny "brutalne" wcale nie są brutalne, są przedstawione pięknie i jak prawdziwa sztuka, nie ma "bezpośrednich" krwawych scen SPOJLER ALERT jak kobitka przeprowadzała unieruchomionemu pacjentowi przymusową lobotomię to nie pokazali tego bezpośrednio tylko pod innym kątem.
Ja generalnie się jaram i żyję od odcinka do odcinka, cały rok czekałam po prostu w mega podekscytowaniu na kolejny sezon <3

Wątki poboczne też super SPOJLER na przykład mega wzruszyła mnie historia Belli i Jacka,

Kolory są przepiękne, sceny zwyczajnie ładne, nawet trupy wyglądają atrakcyjnie i gustownie.
Nie wspominając o zarąbistym humorze :D
20/10.
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Mar 2014, 13:21:03 »
Na początku ten serial mnie strasznie nudził, bo nie mogłam się wczuć w klimat (który jest świetny, tylko że do tego rodzaju 'artystycznych' filmów/seriali muszę po prostu być w odpowiednim nastroju ;P), natomiast od samego początku niesamowicie podobał mi się wizualnie. Zdjęcia, ruch kamery, światło, kolory, sceny - to jest absolutny majstersztyk i polecałabym ten serial choćby wyłącznie z tego powodu. Ale jakoś od 4. odcinka udało mi się poczuć też klimat i wczuć w całą historię, i od tego czasu uwielbiam ten serial w całości, chociaż uważam, że w obecnym momencie już trochę za bardzo przedłużyli SPOJLER tą całą historię z Hannibalem który zwala winę za swoje morderstwa na Willa. Ogólnie podoba mi się to, CO zrobili, ale nie do końca to jak, bo jak dla mnie trwało to trochę za długo.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Mar 2014, 00:55:23 »
^ *SPOJLER*
Ale generalnie wiesz, jakby spojrzeć na 1 sezon serialu to w zasadzie przedłużyli na tyle odcinków zaledwie pierwsze 5 minut "Czerwonego smoka" XD A jak się oglądało Czerwonego smoka albo czytało książkę to już i tak wiadomo jak to się skończy, jakoś trzeba przedłużyć a jednocześnie nie kopiować już poprzedniego filmu :D Cieszy mnie, że nie ma tytułowego czerwonego smoka, np. Moim zdaniem to byłoby nudne i dziwne, a tak to dzięki temu, że przeciągają ten wątek cały czas to jednak mają szansę zaprezentować mega ciekawe (moim zdaniem) wątki poboczne :D

Offline rainbow

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Mar 2014, 01:21:39 »
Masz rację z tymi wątkami pobocznymi, w sumie najbardziej znudziły mnie (w związku z tą sprawą) 2 pierwsze odcinki drugiego sezonu, potem już mniej ;)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Mar 2014, 21:21:40 »
Spoko :D

Ja w 1 sezonie chłonęłam wątki poboczne jak gąbka i się jarałam, bo wątek główny z Abigail niemal zanudził mnie na śmierć, nie znosiłam tej dziewczyny i cieszyłam się jak umarła xD

tim_shagg

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Kwi 2014, 00:37:11 »
mnie ten serial wkręcił :P czekam na nowy odcinek.

Offline Rain

• SnowStorm Burning
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Maj 2014, 15:32:46 »
Jak wam się podobało zakończenie sezonu? Bo ja mam jakoś mieszane uczucia ;d

https://www.youtube.com/watch?v=mQQjMzPdKeo

Offline rainbow

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Maj 2014, 15:33:37 »
Mi się bardzo podobało, chociaż... było mi przykro. Ale chyba z bardzo złych powodów :P

Offline Rain

• SnowStorm Burning
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Maj 2014, 15:34:42 »
A scenę po napisach, widzieliście? :D

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Maj 2014, 15:46:53 »
Nie płakałam. Taki plus bycia w Hannibal Team.
   Moja pierwsza myśl przy scenie po napisach: "Czo ta Bedelia?" i nadal się zastanawiam, czo ta Bedelia? Ktoś czytał książkę? Zaspoilerujcie mi.
   Niewyjaśniona kwestia paszportu, którą w sumie sama rozwiązałam, ale mimo wszystko w serialu jest niewyjaśniona XD
   Podobno w 3. sezonie ma być ta jego ciotka Murasaki i ktoś wyskoczył z pomysłem na tumblr, że może ona pomóc w zatrzymaniu Hannibala (*wewnętrzny szloch*)

tim_shagg

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Maj 2014, 16:07:59 »
Serial całkowicie przekręcił fabułę Thomasa Harrisa

Mam wszystkie 3 książki, wszystkie czytałem : Czerwony Smok, Milczenie Owiec i Hannibal

Edit; na AXN kończy się sezon 2 ? bo na ipli oglądałem 12 odcinek a jutro będzie 13
« Ostatnia zmiana: 31 Maj 2014, 16:10:16 wysłana przez tim_shagg »

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Maj 2014, 20:08:20 »
^ nawet ekranizacje z Hopkinsem były przekrecone :P chociażby zakończenie "Hannibala".

Mi sie mega podobało i kibicuje Margot :D

No i serial jest inspirowany jedynie książkami... Oni wstawiają elementy, na które "tró" fan zareaguje "OOOOOOO I SEE WHAT YOU DID THERE", a tak to popuszczaja wodze fantazji :P co jest super chociażby biorąc pod uwagę jakie super zrobili postaci kobiece. Prawdziwie feministyczny serial :D

Tim, nie chce Cie załamywać ale sa 4, jeszcze Hannibal po drugiej stronie maski xD nawet w serialu (początek 2 sezonu) wspomnieli o pani Murasaki :P

Offline rainbow

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #13 dnia: 31 Maj 2014, 20:12:21 »
To jeden z niewielu przypadków, kiedy oglądam jakiś serial/film mający pierwowzór książkowy bez czytania pierwowzoru... i bardzo się cieszę, bo skupiam się na estetyce i ogólnej zajebistości serialu bez ciągłego "ALE CZEMU TO JEST INACZEJ NIŻ W KSIĄŻCE" którego nie umiem się pozbyć w innych sytuacjach :(

tim_shagg

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 31 Maj 2014, 20:13:22 »
wiem, ja nie mówię że serial mi się podoba, no nawet filmy nie są zgodne z książkami nie tylko Hannibalem ale i Milczeniem Owiec i Czerwonym Smokiem :P

Edit: i książki mi się bardziej podobały niż filmy :P