•  

Autor Wątek: Najgorsze piosenki EA?  (Przeczytany 2204 razy)

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
Najgorsze piosenki EA?
« dnia: 15 Mar 2014, 14:36:10 »
Ukradłam temat Jazzmin z oficjalnego forum ;) Nie przypominam sobie, zeby takitu był, poprawcie mnie, jeśli się mylę.

No to jakie piosenki Emilie wam się najmniej podobaja i dlaczego? :)

Moja niechlubna "top trójka" to:

• Star Spangled Banner - ja wiem, ze ona tam fałszuje celowo. Wiem. Ale i tak krwawią mi uszy.
  • Gaslight - rzygam cukrem. Nie mogę znieść tej piosenki, po prostu nie.
  • I Don't Understand - tu nie podoba mi sie głównie wykonanie. Emilie serio nie powinna śpiewać dwóch głosów sama. Plus ten słodki flecik :P. Ale musze przyznać, że część "I'm like Ophelia once again..." w moich oczach sporo nadrabia i uwielbiam ją sobie nucić pod nosem.
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
Odp: Najgorsze piosenki EA?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Mar 2014, 16:55:28 »
^Omg, totalnie popieram! Star Spangled Banner jest mega przekombinowane i brzmi trochę jak nasz hymn w wersji Górniakowej, od Gaslight bolą zęby, a I Don't Understand w ogóle nie cierpię i najchętniej przewijam, jak się włączy :P To śpiewanie na role jest koszmarne.

Do listy dodałabym jeszcze covery Bohemian Rhapsody (covery takich legend jak Queen powinny być naprawdę epickie, żeby brzmiały na poziomie, imho Emilie to nie wyszło :P) i Girls Just Wanna Have Fun (again, zęby bolą od słodyczy).

No i mam kilka piosenek, które są dla mnie kompletnie neutralne, ani ich nie lubię, ani lubię :P Start Another Story, What Will I Remember czy The Key (tak, wiem, że dużo osób lubi WWIR i SAS, przepraszam za bluźnierstwo xD).

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Mar 2014, 21:25:09 »
^Do Bohemian Rhapsody się przyzwyczaiłam. poza tym jakoś stwierdziłam "hmpf, chyba nawet ja mogę to zaśpiewać lepiej od Emilki" i dzięki temu mam mega radochę z podśpiewywania, której bym nie miała, gdyby nie ten cover.

A Girls Just Wanna Have Fun po prostu lubię ^_^

Wybaczam ci obojętność, chociaż What Will I Remember? wielbię totalnie ^^

Wypowiadac się, ludzie! Za opinie nikogo tu nie zabijemy ^^ co najwyżej się nie zgodzimy ^^
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

tim_shagg

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Mar 2014, 21:29:12 »
Gaslight jest fajne, a Bohemian Rhapsody no trochę wydaje  się na siłę, ale daje radę.

Mi cała płyta Enchant w ogóle nie leży. Jakoś nie pasuje do innych płyt jest taka popowa itp.
« Ostatnia zmiana: 16 Mar 2014, 13:03:55 wysłana przez tim_shagg »

Offline Athoualia

• Opheliac In Me
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Mar 2014, 22:31:39 »
Star Spangled Banner - za fałsz
All My Loving - nie podoba mi się - za całokształt
Second Hand Faith - za melodię
Wake up... TIME TO DIE!

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Mar 2014, 14:57:50 »
Dużo bym mogła wymieniać z FLAG, bo te wszystkie piosenki jakoś mi zbrzydły i omijam je, gdy słucham muzyki na telefonie.

Star Spangled Banner - zawsze byłam przekonana, że to jakiś głupi żart.

tim_shagg

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Mar 2014, 15:48:19 »
The Star Spangled Banner  to jakieś jaja są. Nie dość że aca pella to jeszcze podchodzi pod paskudny hymn U.S.A

Offline Scav

• Paranoid Angel
  • Unicorn
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Mar 2014, 16:42:45 »
Ja tam to lubię. xD
"Maybe it is all a test
Cause I feel like I'm the worst
So I always act like I'm the best"

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Mar 2014, 16:58:33 »
The Star Spangled Banner  to jakieś jaja są. Nie dość że aca pella to jeszcze podchodzi pod paskudny hymn U.S.A
No shit Sherlock, to JEST hymn USA xD

Star Spangled Banner - zawsze byłam przekonana, że to jakiś głupi żart.
Blisko. Oto, co sama Emilie o tym mówi:

"When a televised performance led to my being invited to sing the national anthem, for one of America?s most important baseball games; I went and made a demo recording of it if only to show why that would NOT be a great idea?"
-
"Upon listening back to it after some time, the very odd-ness of the thing compelled me to include it here, in this catalogue of oddities?"
Źródło: książeczka A Bit O'This&That
Terry Pratchett

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Cze 2014, 00:13:32 »
To Star Spangled Banner w wykonaiu EA nieodzownie kojarzy mi się ze słynnym mundialem z Edytą Górniak :P

JA najbardziej nie lubię All my loving - dla mnie jakiś słaby jazzowo/bluesowy twór :/ wa warstwie melodyjnej oczywiście

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Cze 2014, 00:22:04 »
PIOSENKĘ BEATLESÓW NAZYWASZ SŁABĄ????? WYJDŹ XD xD xD
« Ostatnia zmiana: 05 Cze 2014, 00:25:57 wysłana przez Ankh »
Terry Pratchett

tim_shagg

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Cze 2014, 12:26:32 »
Beatlesy przereklamowane ;P

Offline LadyPantera

• Anti-American Dream
  • Lady Pantera spreads the plague!
    • youtube.com
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Cze 2014, 12:29:37 »
Wychodzę i nie wrócę :P

No nie podoba mi się no :< I IMO do Emilie nie pasuje

Offline Lirazel

• RaspBerry Muffin
  • **
  • Heavenly Creature
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Cze 2014, 16:54:23 »
Z Gaslight to ciekawa sprawa w moim przypadku. Kiedy słyszałam ten utwór na koncercie w Wawie 2 lata temu, autentycznie miałam ciarki... jednak na albumie w ogóle nie mam potrzeby słuchania go. Myślę, że bardzo pomaga mu show, bo sam w sobie jest musicalowy w niefajny, sztampowy sposób (G!G!G! uważam za jeden z nielicznych jasnych punktów na FLAG).
No właśnie... mogłabym tu wpisać wszystkie utwory z FLAG oprócz wspomnianego wyżej utworu, Take the Pill (super), If I Burn (obleci, w aranżacji jak z Opheliac to byłoby coś pięknego) i ewentualnie One Foot.
Reszta to albo zapychacz niegodny porównania z kompozycjami z Enchanta albo Opheliac (4'O Clock reprise), albo utwory ze zmarnowanym potencjałem (Start Another Story, WWIR), albo absolutne koszmarki (FLAG, Time for Tea, I Don't Understand, i tak dalej...).
Trudno mi podać inne najgorsze piosenki, bo nie traktuję ich poważnie (jak SSB). Na pozostałych dwóch albumach ciężko mi znaleźć coś bardzo złego, nawet, jeśli nie przepadam za danym utworem. Składanek nie znam w 100%, więc ciężko mi się wypowiedzieć.

Offline Jazzmin

• Matcha Green Tea
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Maj 2016, 14:27:35 »
"When a televised performance led to my being invited to sing the national anthem, for one of America?s most important baseball games; I went and made a demo recording of it if only to show why that would NOT be a great idea?"
No to się jej udało :D . Znaczy, to show why that would not be a great idea.

Hmm, już nie pamiętam, co nawypisywałam na oficjalnym forum. Nie przychodzi mi w tej chwili na myśl żadna piosenka, którą uznałabym za koszmarną. FLAG (płytę) tak ogólnie lubię, choć może nie każdą piosenkę uwielbiam (takie I Don't Understand na przykład). Płyta jako całość jest IMHO ździebko "niekonsekwentna" (nie widzę FLAG i If I Burn na jednym albumie), ale to odnośnie płyty, nie pojedynczych piosenek...

W ogóle jeśli już, to myślę "ta czy tamta piosenka EA byłaby lepsza, gdyby...", co nie przekreśla dla mnie danego utworu. Np. How Strange mogłoby być mniej "słodkie" (OMG, w takich chwilach żałuję, że nie znam się na muzyce i w związku z tym nie potrafię wyrazić precyzyjnie swoich myśli xD ), ale do najgorszych piosenek bym tej nie zaliczyła.