•  

Autor Wątek: Taniec Brzucha  (Przeczytany 851 razy)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
Taniec Brzucha
« dnia: 28 Sty 2014, 19:19:27 »
Ło, nie wierzę, że jeszcze nie było tego tematu :D
Od września planuję iść na taniec brzucha, ponieważ ~mam znajomości~ xD Zaciekawiło mnie jak moja przyjaciółka powiedziała, że wybrała sobie taniec brzucha jako WF na uczelni i poinformowała mnie, że zajęcia prowadzi jej koleżanka z wydziału fizyki (którą już zdążyłam poznać i dobrze się dogadywałyśmy i w ogóle :3). Dodatkowo zajęcia są bardzo tanie (80zł za miesiąc, raz w tygodniu) a owa koleżanka z opowieści okazuje się być świetną instruktorką (bardzo pilnuje techniki, jest wymagająca, jedyną "wymówką" przez nią akceptowalną są problemy zdrowotne (ale takie srsly, a nie "głowa mnie boli i mam katarek"), a nawet wtedy po prostu przydziela inne ćwiczenia, które nie pogłębiają problemów i poświęca im dużą uwagę). Słyszałam o niej jedynie, że na poziomie zaawansowanym tańczy dopiero niecałe 2 lata, a parę tygodni później dowiedziałam się, że jest mistrzynią Polski i wicemistrzynią Europy ^ ^" *derp*.
Tu można obejrzeć jej występ:
https://www.youtube.com/watch?v=Y1JVPAaZIuc
Podobno choreografię ułożyła na godzinę przed wyjazdem i cieszyła się, że nie było bisów bo improwizowała i nie umiałaby sobie przypomnieć od początku co robiła :D Bardzo fajna dziewczyna, sympatyczna i inteligentna.

No i do niej właśnie chcę chodzić na zajęcia.
Zakochałam się m.in. w tym występie (to już nie ona ale jest OSOM i TEŻ CHCĘ TAK UMIEĆ I MIEĆ TAKIE ŁADNE STROJE *_*)
https://www.youtube.com/watch?v=IJ9MKmsngmQ

Tu występ z kobietą o tak nienagannej urodzie, że wygląda jakby jej twarz została doklejona na drodze montażu xD
https://www.youtube.com/watch?v=eFyzSA6h2Z0

Ktoś może uczył się tańca brzucha? Albo planuje się uczyć i jest z Warszawy i chciałby iść ze mną? *_*

I w ogóle strasznie mi się podoba, że tancerki mają różne budowy ciała i jedyne kryterium to mieć długie włosy (jak ktoś ma krótkie albo rzadkie to lecą na doczepach) a wszystkie wyglądają w tych strojach jak boginie kiedy tańczą ^_^
« Ostatnia zmiana: 28 Sty 2014, 19:27:45 wysłana przez Alice Liddell »
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Nico

• Gość
Odp: Taniec Brzucha
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Sty 2014, 19:27:35 »
Mnie wgl taniec nie kręci, ale zawsze fascynowało mnie jak można tak poruszać biodrami/cyckami/innymi częściami ciała  :D

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Sty 2014, 19:30:57 »
Wygląda fajnie *.* plus 80 zł na miesiąc, to nie tak strasznie dużo...ale kurde, jakoś trochę się boję (aerial mimo wszystko bardziej mi się kojarzy z gimnastyką + przed występami panikuję)...

Powiem tak: chętnie poszłabym na próbne zajęcia :D
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Sty 2014, 19:43:06 »
Zapytam jutro tej koleżanki czy można tak zrobić że przyjść na próbne :D

Z tego co wiem poziom początkujący to jednak poziom początkujący, więc nie każdy od razu wymachuje tyłkiem/klatką piersiową, ale jest to wymagający trening jednak, bo np. ręce ma się cały czas w górze, głównie dopracowuje się technikę no i każdy mięsień jest napięty.

Nico, to bardzo proste, ja np. umiem robić falę brzuszkiem + machać klatką w dowolną stronę a nigdy nie ćwiczyłam tego jakoś specjalnie xD

Generalnie to polega na tym, że wbrew pozorom nie macha się biodrami/tyłkiem tylko umiejętnie ugina się i prostuje nogi ^_^

Nico

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Sty 2014, 19:48:25 »

Nico, to bardzo proste, ja np. umiem robić falę brzuszkiem + machać klatką w dowolną stronę a nigdy nie ćwiczyłam tego jakoś specjalnie xD

Falę brzuszkiem umiem zrobić, ale machać klatką nie potrafię zupełnie T__T

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Sty 2014, 19:50:07 »
No widzisz to już masz potencjał :D

Generalnie takich rzeczy też się uczy od podstaw ^^

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sty 2014, 12:31:32 »
w ogóle mnie nie kręci xD kiedyś na wakacjach brałam codziennie udział w takich zajęciach 'animacjach' w ramach hotelu w ktorym byłam, i jakoś tak meh :) w ogóle jak chodzi o taniec tego typu z machaniem to już ostatnio bardziej do mnie TWERK pasuje xD http://www.youtube.com/watch?v=IihpQCF-zj8
Being insane is part of my charm :)