•  

Autor Wątek: Aparat ortodontyczny  (Przeczytany 2360 razy)

Nico

• Gość
Aparat ortodontyczny
« dnia: 12 Sty 2014, 14:29:00 »
Że też nie założyłam takiego wątku wcześniej  :D (wgl sorry za spamowanie nowymi tematami, jakoś tak wyszło XD)

Nosiliście aparat? Albo dopiero zastanawiacie się nad wyprostowaniem zębów?

Ja przez jakieś 2 lata nosiłam stały aparat i jestem bardzo zadowolona z efektów, mimo że do aparatu zostałam zmuszona przez rodziców. Samo noszenie aparatu nie było może zbyt przyjemne, ale mam teraz proste zęby + zostały mi z tego czasu nawyki dotyczące dbania o higienę jamy ustnej (dzięki temu już od kilku lat nie leczyłam zębów bo są zdrowe). No i przestałam się tak bardzo bać dentysty ^^

Offline Liranna

• BlueBerry Muffin
  • **
  • yay
Odp: Aparat ortodontyczny
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sty 2014, 16:10:25 »
Nosiłam prawie 3 lata dół i przez 2 górę. Było to męczące, ale jestem bardzo zadowolona z efektów, naprawdę lubię swoje zęby <3 Po zdjęciu ciągle się uśmiechałam tak aby je pokazać XD
Poison is slowly seeping through my veins
Stealing the only dignity in me

Nico

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sty 2014, 16:12:11 »
Po zdjęciu ciągle się uśmiechałam tak aby je pokazać XD

Ja też  :D

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Sty 2014, 20:58:36 »
Będę miała na dolną szczękę, ale kiedy to nie mam pojęcia.

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Sty 2014, 22:29:49 »
Mi się zawsze podobało, jak aparaty na zęby wyglądają. Te kolorowe gumki i w ogóle :D Ale (raczej stety, przyjemne noszenie tego, z tego, co mi wiadomo, przyjemne nie jest) nigdy nie miałam i mieć nie będę. Zęby mam równe i białe, chociaż łatwo łapię wszelkie dziury i muszę bardzo o nie dbać. Trochę krzywe są na dole, ale w zasadzie tego nie widać i nawet mi to nie przeszkadza... Może się wyrównają po usunięciu ósemek :D
To się dzieje teraz. Armageddon.

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Sty 2014, 23:48:17 »
Ja nosiłam przez ponad 10 lat zdejmowany aparat, bo moja mama jest protetykiem i przeciwnikiem wszystkich form niszczenia szkliwa :(

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Sty 2014, 07:28:34 »
Nosiłam zdejmowany aparat i stwierdzam, że jest do kitu >.<

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Sty 2014, 10:31:35 »
Bardzo chce mieć aparat.

Ale to za drogie, szczególnie, ze jak normalne osoby noszą go 2-3 lata ja musiałabym go nosić 2 razy dłużej, bo mam specyficzne skrzywienie.

Dolne zeby mam w każda stronę, im by wystarczyły 2 lata. Natomiast moje górne zeby sa skrzywione do wewnątrz jamy ustnej i do tego sa względem siebie idealnie proste (cześć osób nie zauważa ze mam Krzywe zeby). Powoduje to to, ze nie mogę normalnie zamknąć szczęk, tylko ta dolna jest zawsze cofnieta, przez co mam czasem problemy z zawiasami zuchwy i mam bóle głowy/szczęki z tej okazji.

Prostowanie jest o tyle problematyczne, ze najpierw musiałabym je wygiac do przodu, co bardzo możliwe ze zaskutkuje szparami miedzy zębami, które trzeba by wyprostować w następnej kolejności. Straty pieniężne i czasowe: ogromne.
Nie stac mnie na taka fanaberie :( chociaż bardzo bym chciała. I jest ta nadzieja, ze moze jednak by sie udało za jednym razem np po 3-4 latach juz mieć proste całkiem.
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Sty 2014, 10:46:21 »
miałam przez 2 lata - od 1 klasy liceum do 3. Ale jeździłam do Ostravy bo tam koszt dwóch aparatów i to tych mało widocznych a nie metalowych równał się kosztowi jednego metalowego w polsce. Do tego wizyty na podkręcanie były tanie. Po ściągnięciu jeszcze rok miałam drucik na dolnych zębach. Teraz już nie mam nic i spoko, ale nie wiem czy bym chciałą przez to przechodzic raz jeszcze :P Ból po podkręcaniu, cztery wyrwane czwórki, ruszające się zęby, obdarte do krwi policzki i wargi ;/ a w sumie moja wada nie była jakaś duża, więc w sumie hm, spoko ze mam teraz w miare proste ale troche szkoda jednak kasy i czasu i bólu :|
Being insane is part of my charm :)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Sty 2014, 10:50:27 »
Ja na zdjęciach wychodzę jakbym miała ciemne zęby bo są cofnięte i cień na nie zawsze pada :( I w ogóle nie lubię tego, że zawsze mam cofniętą szczękę. No i chciałabym mieć taki hollywoodzki uśmiech :(

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Sty 2014, 11:20:36 »
ja chciałam mieć ładny promienny uśmiech, ale nie wziełam pod uwagę jednej rzeczy :) ze jak uśmiech nie jest ładny przed to na pewno nie poprawi się po ;p tak samo krzywy i mały uśmiech jak był taki został, tylko zęby ciut lepsze xD
Being insane is part of my charm :)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Sty 2014, 11:46:08 »
No mi tylko te zęby przeszkadzają xD Usta mam nawet ładne, nic specjalnego ale też nie są szpetne, tylko cholera chciałabym mieć te zęby proste xD
W ogóle już mi się udało je wybielić. Miałam kiedyś tak chamsko żółte, bo mam żółtą kość. Ale w wieku 12 lat już zaczęłam stosować pasty wybielające, co nowsza i reklamująca się to od razu taką kupowałam i po tylu latach już nie mam żółtego pigmentu i jak pójdę na piaskowanie to mam pięknie szaro-białe ząbki :P Chociaż mogło być lepiej (zawsze może, lol) i byłam wielokrotnie na konsultacjach żeby spytać o wybielanie ale zawsze mnie odsyłali z kwitkiem "proszę pani ludzie przychodzą żeby mieć zęby takie jak pani więc proszę odpuścić", więc myślę czy by nie zastosować jakiejś internetowej metody (na ebayu można kupić zestaw do wybielania w domu)

przykłady:
https://www.youtube.com/watch?v=yd40HBTA4Rw
(mam zęby jak ona "przed" :()

https://www.youtube.com/watch?v=2pFAr6hgIEM

https://www.youtube.com/watch?v=sEV2_8PcChU
Tu jakaś domowa metoda, ciekawa jestem czy to działa. Nawet jeśli to pewnie tymczasowo skoro tak szybki efekt i nie jest to zapewne stricte wybielanie tylko chemiczne usuwanie kamienia. No i nie pokazała przed/po :P

https://www.youtube.com/watch?v=8ud8kCTD8ps
Kolejna z tym wybielaniem z ebaya

(coś jest nie tak i nie mogę wrzucić filmików ze skryptem żeby można było od razu obejrzeć, bo "link niepoprawny", mimo że skopiowany z paska a drugi raz próbowałam ten skrócony link z youtube->udostępnij)

LOLOLOL znalazłam na allegro te sprzęty do wybielania... Za grosze dosłownie.
http://allegro.pl/intensywne-wybielanie-zebow-kompletna-kuracja-i3804528348.html

kafeteria:
Inną sprawą jest nie wspominana tutaj dieta jaką należy utrzymać przez prawie 2 tygodnie po zabiegu... ponieważ jestem wegetarianinem okazało się że będę mógł spożywać tylko kilka białych warzyw i produkty mleczne! Warto się zastanowić przed czy te kilka odcieni jest tego wartych... wymaga dużo poświęcenia...
(jeżeli to jest wielkie wyrzeczenie to ja wysiadam o_o)

Witam. Przeszedłem dziś zabieg wybielania zębów laserem - to nie do końca prawda że jest bezbolesny Po rozpoczęciu zabiegu zasugerowano mi żebym dał znać jeśli poczuje tępy ból nie do wytrzymania oczko.gif Daje do myślenia prawda (szczególnie jeśli powie się to już w trakcie zabiegu i nie bardzo możesz już porozmawiać jezyk.gif ) Sam osobiście tak wielkiego nie doświadczyłem ale w trakcie i po zabiegu odczuwałem/am ukłucia bólu takie jak np po wypiciu gorącego napoju u osób z wrażliwymi zębami (ja do takich nie należę)

Ja robiłam wybielanie metoda nakładkowa,robiłam ja w gabinecie w Nowej Hucie u dr Anny Król i jestem naprawde strasznie zadowolona bo efekt jest widoczny.Zapłaciłam 450zł i wreszcie nie wstydze sie uśmiechac

po aparacie co najmniej pół roku trzeba odczekać, wzmocnić dziąsła i w ogóle - dać zębom odpocząć

Co o tym myślicie? Ktoś tutaj może się już interesował albo zna się na zębach? Warto spróbować tego żelu? Ja bym chciała z dentystą się umówić jakoś żeby to ogarnąć.
« Ostatnia zmiana: 13 Sty 2014, 12:09:29 wysłana przez Alice Liddell »

Nico

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Sty 2014, 16:25:20 »
Alice a czy zębów nie dałoby się troszkę wypchnąć zdejmowanym aparatem?
A wybielanie bardzo osłabia szkliwo =(

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Sty 2014, 16:31:09 »
No właśnie z tego co czytam wynika, że laser bardzo osłabia szkliwo, bo działa na całe zęby (dlatego wybiela zęby też tym co mają żółtą kość), a żel działa tylko powierzchniowo dzięki czemu efekt u żółtokostnych nie jest tak spektakularny, ale za to nie osłabiają zębów tak bardzo i nie ma strachu, że za którymś powtórzeniem będzie się miało już przezroczyste zęby :P (no i zawsze można przestać, prawda?)

Nie wiem czy zdejmowany aparat coś by dał biorąc pod uwagę, że jeden z efektów osiągnęłabym dopiero po kilku latach :( Będę się jeszcze umawiać do ortodonty z zapytaniami, teraz w ogóle jakieś nowe "aparaty" są, że tylko się zakłada taką wkładkę na kilka godzin dziennie i w 2 lata prostuje zęby zupełnie, jest podobno droższe ale skuteczniejsze niż klasyczne aparaty.

Azjatycki Cukier o tym filmik zrobiła, ale aktualnie mam za wolny internet żeby próbować odpalać youtube'a :P

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Sty 2014, 19:03:55 »
Ja poza szparą z boku dolnych zębów raczej nie miałabym powodu na noszenie aparatu : < Kiedyś chciałam, ale w końcu pomysł zanikł. Ogółem mam zdrowe zęby, ale, niestety, genetycznie żółte i jak już się uśmiecham ukazując zęby, to robię to na własne ryzyko, bo czasem naprawdę nieładnie się prezentują : <