•  

Autor Wątek: Jak się uczyć ^^  (Przeczytany 813 razy)

Nico

• Gość
Jak się uczyć ^^
« dnia: 12 Sty 2014, 14:10:24 »
Co zrobić by nauka była bardziej efektywna? Jak się wgl zmotywować do tego, żeby zajrzeć do książek, porozwiązywać zadania?

Czy w skupieniu się pomagają wam takie rzeczy jak porządek na biurku, łagodna muzyka, cisza w domu? Czy może lepiej uczyć się w jakimś bardziej żywym otoczeniu? Co jaki czas najlepiej robić sobie przerwy i co podczas nich robić?

Lubicie się uczyć?

Offline Liranna

• BlueBerry Muffin
  • **
  • yay
Odp: Jak się uczyć ^^
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sty 2014, 16:18:47 »
Teraz, gdy nie mam komputera z nudy rozwiązuje sobie zadania z matematyki xD Ale na przykład nie jestem w stanie usiąść i "zakuwać". Nic nie jestem w stanie wtedy zapamiętać, albo czytam i mysle o całkiem innych rzeczach. Zauważyłam że największe efekty daje mi nauka np na jakieś luźnej lekcji (religii etc) w dniu sprawdzianu bądź na przerwie O.o Ale to też zależy od przedmiotu, chemię mogę czytać 10 minut i wszystko umiem a nad historią siedzieć godzinę i nie zapamiętać nic.
Poison is slowly seeping through my veins
Stealing the only dignity in me

Nico

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Sty 2014, 16:59:24 »
Zauważyłam że największe efekty daje mi nauka np na jakieś luźnej lekcji (religii etc) w dniu sprawdzianu bądź na przerwie O.o

Też tak zawsze miałam ^^

Teraz, niestety, muszę nauczyć się kilku rzeczy, z których nie wystarczy zapamiętać teorii, tylko trzeba mieć wprawę w rozwiązywaniu zadań D= I mi kiepsko idzie. Nagle okazuje się, że mam tyle fajnych rzeczy do roboty.

Nico

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Sty 2014, 08:02:22 »
Nie ma to jak zacząć dzień od fizyki ^^ Ale nawet jakoś w miarę dobrze mi się nad tym siedzi teraz. Penie dlatego, ze się jeszcze nie obudziłam.

Offline Biedronka

• English Breakfast Tea
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sie 2014, 21:59:28 »
^ Po roku studiów mogę potwierdzić, że trudne rzeczy typu fizyka lub matma najlepiej wchodzą do głowy rano, gdy się za bardzo nie analizuje materiału bo mózg nie jest do końca rozbudzony.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Sie 2014, 12:16:37 »
Zaczac w komunikacji miejskiej przed egzaminem, dostać 4-5. Polecam, 10/10 ^^
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Okura

• Tea Spoon
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Cze 2017, 20:55:25 »
Ja mam taki sposób, że czytam na głos i gestykuluje. To mi bardzo pomaga i szybciej wchodzi do głowy, czasem też robię notatki i podkreślam na kolorowo, ale zwykle szkoda mi na to czasu :D

Offline zenba

• Tea Spoon
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Cze 2017, 12:11:23 »
Dla mnie najważniejsze jest, żeby była całkowita cisza i wtedy mogę się dopiero skupić i nauka jest efektywna.