•  

Autor Wątek: Sen ;_;  (Przeczytany 5718 razy)

Nico

• Gość
Odp: Sen ;_;
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Sty 2014, 21:02:22 »
A ja dzisiaj obudziłam się o 8 nie wiedzieć czemu Ó_o Zwykle jak już zasnę to śpię do późna.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Sty 2014, 09:31:48 »
Ale dla organizmu nie ma czegoś takiego jak odsypianie :P
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline _Katie_

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Sty 2014, 14:13:24 »
Może i nie ma ale jak się śpi po kilka godzin w ciągu tygodnia to nic dziwnego że potem w weekend po 12h (gdyby nie to że mama zadzwoniła to spałabym dłużej...) No i zaczyna mnie przerażać fakt że żeby dostać się na 8 do pracy muszę wstać o 6...
A co do snu to rok temu z nerwów(studia + egzamin na instruktora tańca) miałam tak straszną bezsenność że przez ponad 3 miesiące spałam po 3-4 godziny... czasem udało mi się jeszcze popołudniu zasnąć ale tylko czasem, więc chodziłam jak zombie. W rezultacie święta przechorowałam razem z siostrą. Potem jakoś wszystko wróciło do normy. Raz też dermatolog dał mi leki przeciwhistaminowe po których też byłam jak zombie tym razem z tego powodu że zasnęłabym w każdych warunkach. Niewygodna ławka w sali wykładowej? Fuck it! Impreza nad uchem? Who cares! Po dwóch tygodniach (a sesja się zbliżała a chyba nawet już była) stwierdziłam że odstawiam leki bo nie da rady.
Ja ogólnie jestem śpiochem ale jak mam wstać to wstanę i funkcjonuję. Co prawda tylko w momencie kiedy śpię ok. 7-8 godzin ale zawsze. Tylko teraz ta 6 rano mnie przeraża... coś czuję że kawa/yerba staną się moimi najlepszymi przyjaciółmi

Nico

• Gość
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Sty 2014, 14:23:14 »
Mnie już tak bardzo wstawanie wcześnie rano nie przeraża. Odkryłam, ze jeśli prześpię co najmniej 8 godzin to jestem wyspana niezależnie od tego o której wstaję. Tylko najgorzej jest z tym, żeby faktycznie zasnąć w miarę od razu jak się położy o wyliczonej porze.

Offline _Katie_

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Sty 2014, 14:32:43 »
To jest właśnie problem, zasnąć od razu... Szczególnie że mój chłopak ma czasem fazy wydzwaniania do mnie o różnych dziwnych porach (najczęściej jak już jestem w takim półśnie) i gada gada gada... człowiek się rozbudza i wszystko szlag trafił.

Nico

• Gość
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Sty 2014, 11:51:47 »
Wyspałam się dzisiaj  :D Położyłam się jakoś koło 22 i wcale nie chciało mi się spać, ale od razu zasnęłam i wstałam o 6 wypoczęta.

Offline Scav

• Paranoid Angel
  • Unicorn
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Sty 2014, 13:40:26 »
Ja wczoraj jakoś tak zasnąłem o 18.00, obudziłem się o 1.00, znowu zasnąłem i znowu się obudziłem o 3.22, wstałem, posprzątałem, zjadłem coś i przejrzałem Internety, a o 4.00 znowu poszedłem spać i spałem do 10.00 xd Czyli łącznie prawie 16 godzin snu. :P
« Ostatnia zmiana: 25 Sty 2014, 14:35:40 wysłana przez Scav »
"Maybe it is all a test
Cause I feel like I'm the worst
So I always act like I'm the best"

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Mar 2014, 10:06:14 »
O meh, a ja po epizodach bezsenności popadłam w drugą skrajność - teraz mam jakąś istną hipersomnię, najchętniej spałabym przez pół dnia, jestem koszmarnie śpiąca cały dzień, do tego stopnia, że nie mogę się skoncentrować na niczym, zasypiam na wykładach i muszę się całą siłą woli zmuszać, żeby nie pozwolić powiekom opaść x(

tim_shagg

• Gość
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Kwi 2014, 14:01:05 »
ja śpię od 7-10 godzin, sny są ciekawe, nie wiedziałem że sny trwają cyklicznie ( podczas fazy R.E.M) i trwają od 5-30 minut ;)

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Kwi 2014, 17:46:04 »
dodatkowo, cykl snu trwa około 90-100 minut, więc jeśli chcemy się obudzić w miarę wypoczątymi, najlepiej budzić się w I fazie snu, bo jest najpłytsza. Czyli tak co 90-100 minut ^__^ Tak samo drzemki powinny trwać ok. 20 minut albo półtorej godziny NO IN BETWEEN, bo ciężko się wyrwać z głębokich faz snu.
To się dzieje teraz. Armageddon.

tim_shagg

• Gość
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Kwi 2014, 18:29:24 »
a wyjaśnij dlaczego mam wrażenie, że mam sny nad ranem?

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #41 dnia: 05 Kwi 2014, 18:53:59 »
to zależy. nastawiasz budzik? moze cię budzić w trakcie fazy REM - wtedy najłatwiej zapamietać sny. Mozesz też sam z jakiegoś powodu wybudzać się ze snów, dlatego je pamiętasz.

Nico

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: 05 Kwi 2014, 19:00:56 »
Masz wrażenie, że masz sny nad ranem bo tych wcześniejszych po prostu nie pamiętasz.

Offline Kojot

• Ophelia Gallery
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Kwi 2014, 20:01:59 »
A, to o to chodziło w pytaniu :D
Tzn, to, ze śnimy podczas każdej fazy REM i każdej nocy to tak na dobrą sprawę tylko bardzo prawdopodobne teorie, ze względu na aktywność mózgu. Do głowy każdemu się nie wejdzie xD

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Kwi 2014, 23:26:00 »
Ja pamiętam z każdej nocy po ok 5-6 snów i potwornie mnie to męczy, prawie nigdy nie jestem wyspana, niezależnie od tego, ile śpię danej nocy, bo zawsze budzę się z głową pełną pamięci o tym, co mi się śniło, mam przez to wrażenie że w ogóle nie odpoczywam. o.o

Ja ogólnie jestem śpiochem ale jak mam wstać to wstanę i funkcjonuję.

Ja też, niezależnie od tego czy śpię godzinę czy 10.
« Ostatnia zmiana: 05 Kwi 2014, 23:28:10 wysłana przez rainbow »