•  

Autor Wątek: Sherlock  (Przeczytany 2567 razy)

Offline SillyWyrm

• Hibiscus Tea
  • Generalnie
Odp: Sherlock
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Cze 2014, 01:22:03 »
Cieszmy się btw, że w ogóle są mocne damskie postacie :P Niektóre seriale do tej pory pokazują jedynie facetów kipiących testosteronem i doczepione do nich breloczki w postaci kobiet.

Szczęśliwie wydaje mi się, że pod tym względem jest tendencja wzrostowa. Chociaż nie oglądam wielu seriali :D ale cóż... Arrow pod tym względem całkiem fajnie się wybił. Agents of S.H.I.E.L.D. też. Oł gad, zaczyna wychodzić na świat, że jestem strasznym nerdem. Nie oglądam seriali poza GoT, AoS i Arrowem xDDDD

Och, no Doktor. I Sherlock. Uch. Uch. Ja już może będę cicho.

A, czekałem na okazję, żeby to napisać, ale lady.controversy za tego avka masz u mnie +100000000. Dodatkowe +10 za to, że nie dość, że postać to jeszcze sam konkretny avek xD
I co ja robię tu?

Ostatni Smok Rzeczpospolitej Polskiej

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Cze 2014, 01:55:31 »
Oglądanie kilku seriali zdecydowanie nie czyni Cię nerdem, są tu osoby które oglądają ich 2764537473767446 (TO JA). xD

Offline SillyWyrm

• Hibiscus Tea
  • Generalnie
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Cze 2014, 01:59:47 »
Oglądanie kilku seriali zdecydowanie nie czyni Cię nerdem, są tu osoby które oglądają ich 2764537473767446 (TO JA). xD

Bardziej miałem na myśli tematykę xD oglądam malutko seriali xD

Besides...

I co ja robię tu?

Offline lady.controversy

• BlueBerry Muffin
  • **
  • Rise like a Phoenix
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Cze 2014, 08:25:52 »

A, czekałem na okazję, żeby to napisać, ale lady.controversy za tego avka masz u mnie +100000000. Dodatkowe +10 za to, że nie dość, że postać to jeszcze sam konkretny avek xD

Offline SillyWyrm

• Hibiscus Tea
  • Generalnie
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Cze 2014, 12:51:38 »
I co ja robię tu?

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #35 dnia: 08 Sty 2016, 09:37:02 »
I jak tam wrażenia po najnowszym specialu? :)
Ja się całkiem jaram!
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #36 dnia: 08 Sty 2016, 11:04:55 »
*insert pusheen bouncing in a box*

<3
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
« Odpowiedź #37 dnia: 08 Sty 2016, 11:31:55 »
Jak dla mnie to było strasznie chaotyczne, byłabym dużo bardziej "za" gdyby nie twist w postaci *omgah to mind palace* (czy tam co to było), bo jak dla mnie to zupełnie tak tani chwyt, jak bohater budzący się na końcu historii i zdający sobie sprawę z tego, że wszystko było snem. Chociaż sama historyjka z sufrażystko-terrorystkami też była dość słaba imo, bo wyglądały jak jakiś odpowiednik KKK. A ta scena, w której Holmes stoi przed nimi i robi kazanie o uciśnionych kobietach... *eyeroll* . No i, jak sobie zdałyśmy sprawę ze znajomą tuż po seansie, nawet historia z pseudofeministycznymi akcentami nie potrafiła przejść testu Bechdel. XD Było ofc trochę fajnych akcentów, jak Mary z "What do you think of MI5 security?" "I think it would be a good idea", ale ogólnie to spodziewałam się czegoś lepszego.
« Ostatnia zmiana: 08 Sty 2016, 12:14:28 wysłana przez whatewa »

Offline Chocoleech

• ChocoLeech
  • Queen Leech
  • The New Alive
  • CHOCOLEECH
« Odpowiedź #38 dnia: 08 Sty 2016, 15:21:05 »
Nom też mi się nie podobało.
Being insane is part of my charm :)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #39 dnia: 08 Sty 2016, 16:33:36 »
Mi jedyne co sie nie podoba to kontynuowanie nazywania Sherlocka "high functioning sociopath" :P Czy w ogole "sociopath".

Panna młoda mocno kojarzy mi sie z the woman in black i mega mi sie to podobało <3

A to z sufrazystkami mam wrazenie, ze to był celowy zabieg, ktory miał na celu zasiania zwątpienia wlasnie, czy to wszystko sie dzieje na prawde bo zaczęło sie robic zbyt abstrakcyjnie xD

Ogólnie film jako film faktycznie nienajlepszy, ale jako pożywka dla fandomu był osom xD

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #40 dnia: 08 Sty 2016, 18:35:26 »
Sufrażystki to mikrozemsta Moffata za ataki pseudofeministek rodem z tumblra i nikt mnie nie przekona, że jest inaczej :p

A mi się odcinek bardzo podobał i odnowił moje zainteresowanie serialem (bo trzeci sezon je mocno stłumił).
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #41 dnia: 09 Sty 2016, 00:29:49 »
A mi to, o czym pisze Ewa, właśnie się podobało. Byłoby dziwacznie, gdyby przeniesienie wszystkiego do wiktoriańskich czasów było zupełnie niewyjaśnione i niezwiązane z rzeczywistością. Podobał mi się motyw projekcji tego, co wydarzyło się wtedy, na obecną sytuację, i to, że stało się to zalążkiem do rozwinięcia w kolejnych odcinkach ^^

Poza tym, mam wrażenie, że to mimo wszystko był zupełnie inny motyw, niż budzenie się a'la Alicja - raz, że ten motyw zaczynał być wprowadzany dużo wcześniej, fragmentami, a dwa, że elementem wspólnym było właśnie odniesienie tej zagadki do rzeczywistości.

Za to, jako że Sherlocka zaczęłam oglądać tydzień temu (xD), irytowało mnie, że to było tak bardzo zrobione pod fandom - za każdym razem, kiedy pojawiała się postać z serialu, mówiła któryś ze swoich flagowych tekstów, co było bardzo "pod publiczkę" i trochę nachalne, a słyszane zewsząd fandomowe westchnienia sprawiały, że czułam się trochę nie na miejscu xD. Prawdopodobnie robiłam identycznie na Star Warsach, co utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że ciężko być osobą spoza fandomu wśród ludzi z fandomu xD

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #42 dnia: 09 Sty 2016, 02:11:19 »
^ xD

W ogóle śmiesznie, bo on mindpalacował w swoim mind palace, we have to go deeper :D
No i to, że powiązali to z "rzeczywistością" sporo wyjaśnia też, bo wszystko co się działo w wersji wiktoriańskiej było w głowie Sherlocka, więc wszystko było zinterpretowane tak jak on to widzi, przez co np. mieliśmy zupełnie inny odbiór Molly, bo nie tylko udawała faceta, ale też miała charakter i w taki sposób rozmawiała z Sherlockiem jakby on szanował ją jako kogoś godnego/równego sobie. Tylko ten Moriarty wyskakujący z lodówki mnie irytował xD

I Mary była wspaniała <3

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Sty 2016, 18:51:00 »
Cudowny odcinek.
Po jego obejrzeniu nie byłam w stanie zabrać się za cokolwiek innego, bo ciągle tylko o nim myślałam :D Mam straszny zastój serialowy, a nowy Sherlock mnie rozbudził. Gdyby inne rozpoczęte przeze mnie seriale byłyby tak dobre to już dawno bym miała je za sobą.

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Sty 2016, 20:30:34 »
Wyjdę na ignorantkę, ale ostatnio w ogóle nie jestem w temacie Sherlocka. O co chodzi z tym najnowszym odcinkiem? Dlaczego puszczono go w kinie, to jest jakiś special nie powiązany ze rdzeniem serialu? I czy oprócz niego pojawią się zwykłe odcinki kolejnego sezonu w najbliższym czasie? XD