•  

Autor Wątek: Sherlock  (Przeczytany 2566 razy)

Offline Tarkiina

• (Not) A Faerie
Odp: Sherlock
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Sty 2014, 00:39:17 »
To był bardziej kolec niż ostrze przecież!

OMG, NO NIE WIEM, JAK DLA MNIE TRZECI SEZON JEST CUDOWNYY. RACJA, INNY OD POPRZEDNICH, ALE W MOJEJ OPINII NICZEGO MU NIE BRAKOWAŁO <3

+ nie uważam, żeby to Moriarty we własnej osobie powrócił, wydaje mi się raczej, że ktoś się pod niego podszywa

+ Kto zauważył w 45:45 jak Mycroft patrzy na mapę Polski? : D

No tak, kolec. Ale kolec czy ostrze, jeden grzyb, to nie tłumaczy jak to możliwe, że nie ogarnął że ma ranę w brzuchu pomiędzy odpięciem pasa a wejściem pod prysznic, przecież to kupa czasu.

Zgadzam się co do Moriarty'ego, nie sądzę żeby wrócił. Chociaż go uwielbiam ;p

A mapę też zauważyłam. Aż musiałam cofnąć żeby się upewnić :D

I jeszcze jedna dziwna sprawa z His Last Vow, ZNOWU SPOILERY. Kiedy Magnussen przyszedł w odwiedziny do Sherlocka, jego ludzie dokładnie przeszukali Sherlocka i Johna. A kiedy przylecieli zabrać ich do jego chaty, to już tego nie zrobili, pomimo że wcześniej John miał przy sobie broń, więc chyba powinni być na to wyczuleni. A teraz nie miał najmniejszego problemu z posiadaniem pistoletu w kieszeni w obecności Magnussena. No wtf
« Ostatnia zmiana: 15 Sty 2014, 00:44:52 wysłana przez Tarkiina »

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Sty 2014, 00:43:44 »
Na świeżo mówię, że właśne obejrzałam The Empty Hearse i moim zdaniem to, co Sherlock mówił o materacu nei było prawdą...come on. Anderson miał rację. Za dużo mogło nie wyjść. Wciąż stawiam na śmieciarkę.

A poza tym Mary jest urocza :D
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Sty 2014, 00:53:27 »
^ Ankh, wut, godzinę temu czytałam na Tumblrze, że widziałaś PIERWSZY ODCINEK. *timelord alert*

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Sty 2014, 00:56:18 »
...nowego sezonu :P I thought it was obvious :P
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Sty 2014, 01:13:09 »
...skleroza. Ale to wiele wyjaśnia. XD

Offline lady.controversy

• BlueBerry Muffin
  • **
  • Rise like a Phoenix
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Mar 2014, 12:41:15 »
[UWAGA SPOILERY DO 3 SEZONU]

Pomijając już powrót Moriarty'ego ja chcę żeby to był on
Czy tylko ja jestem totalnie rozbrojona historią z Redbeard'em?
I czy tylko ja byłam zupełnie WŚCIEKŁA że Sherlock całuje się z tą jak jej tam druchną???
Mnie to aż fizycznie bolało chociaż wiedziałam, że najprawdopodobniej udaje bo on kocha tylko JOHNA i nikt mnie nie przekona że tak nie jest

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Mar 2014, 14:50:33 »
Jak myślicie, czy gdyby nie państwo Holmes, czy Mycroft już dawno pozbyłby się brata?

Offline lady.controversy

• BlueBerry Muffin
  • **
  • Rise like a Phoenix
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Mar 2014, 17:35:06 »
Nie, czemu? :OO

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Mar 2014, 18:27:37 »
Mycroft przecież kocha swego kłopotliwego braciszka ;__;

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Mar 2014, 22:37:08 »
Tak mi to wtedy po głowie chodziło i musiałam się spytać :P

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Mar 2014, 17:03:07 »
Wg mnie Mycroft serio kocha brata, ale jego aspołeczność i pogarda dla Sherlocka są tak "pół żartem pół serio" - bo może go chronić przez to, że ludzie myślą, że go nie obchodzi :P

Nie sądzę, żeby wrócił Moriarty (chociaż bywały przypadki, że ktoś został postrzelony w głowę i przeżył, dałoby się to logicznie wyjaśnić, ale obstawiałabym, że ktoś się pod niego podszywa albo The Woman chce ocalić Sherlocka dając u zajęcie w Anglii :D)

Nie wymawiajcie przy mnie Redbeard ani o nim nie wspominajcie, bo to jedyny wątek w całym Sherlocku (poza końcówką z The Woman), na którym beczałam jak bóbr, ale to tak że po prostu nie mogłam się uspokoić XD ŻADNYCH ROZCZULAJĄCYCH USYPIANYCH ZWIERZĄT.

Ojciec Holmes'ów jest epicki. Zdaje sobie sprawę z tego, że jest idiotą ale nadal - wyrwał geniusza matematycznego xD I APPROVE

Wątek z druhną był dla mnie zbyt obvious. No i w ogóle cały ten sezon był zbyt obvious, jedyne czego się nie spodziewałam to o co chodzi z Redbeard, kiedy Magnussen wypowiedział to jako słaby punkt Sherlocka. Myślałam, że to kryptonim jakiejś akcji czy coś. Ale nie ucierpiał serial na tym, że mój mózg postanowił spojlować każdą następną scenę (co do Mary byłam mniej pewna, raczej to było przypuszczenie a nie "oooo, za chwilę na bank się okaże, że X"). Przynajmniej się nie rozczarowałam :D

I sam koniec "I am sure you learned your lesson" był MEGA EPICKI z tym samolotem, uwielbiam ten tekst i uwielbiam Mycrofta xD
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline IbnIblis

• (Not) A Faerie
  • Zuo
    • Moj profil na fb.
« Odpowiedź #26 dnia: 27 Mar 2014, 21:37:28 »
To... teraz kiedy nastepny sezon? ;)
Czlowiek czlowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #27 dnia: 27 Mar 2014, 22:55:32 »
^ No właśnie, kiedy? :D

Jeszcze a propos wcześniej poruszanych wątków - to nie jest tak, że po zdjęciu pasa miał ranę. To jest tak, że ta rana już była, ale krwotok był zatrzymany przez ściśnięty pas, który dociskał kolec. I dało się tego nie zauważyć, zdziwilibyście się jakby Wam ktoś coś takiego wbił :P Niektórzy zostają pchnięci nożem i nie zauważają, a to było przecież ostrze, które było pokazane jak działa - wchodzi w mięso gładko jak w masło.

Ucięcie przeszłości Mary akurat mi się podobało, bo mimo, że szaleję z ciekawości co konkretnie ona odwalała to jednak podali wystarczające informacje (CIA, MI6) żeby było to wiarygodne, plus - przynajmniej jest owiana jakąś nutką tajemnicy. Cieszmy się btw, że w ogóle są mocne damskie postacie :P Niektóre seriale do tej pory pokazują jedynie facetów kipiących testosteronem i doczepione do nich breloczki w postaci kobiet.

("Hannibal" tak bardzo podniósł moje oczekiwania wobec postaci kobiecych w serialach, że wolę nawet nie zwracać na to uwagi żeby nie być rozczarowaną gdy oglądam cokolwiek innego :P)

Mapka Polski była zabójcza xD "O, mapka Polski. ... Wait a second..."

A zmiana schematu mi się akurat podoba, mam wrażenie, że ten "klasyk" pełen zagadek był na powitanie, a teraz Moffat funduje po prostu frajdę wiernym fanom :D
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline lady.controversy

• BlueBerry Muffin
  • **
  • Rise like a Phoenix
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Mar 2014, 17:55:15 »
To... teraz kiedy nastepny sezon? ;)

To nie jest miłe pytanie xD

słyszałam że nie szybciej niż w 2016... -.-

Offline lady.controversy

• BlueBerry Muffin