•  

Autor Wątek: Sherlock  (Przeczytany 2618 razy)

Dżibril

• Gość
Sherlock
« dnia: 06 Sty 2014, 15:24:18 »
Właśnie oglądam sobie nowy odcinek i mnie jakoś tak natchnęło, że Sherlock nie ma swojego wątku tu na forum D= Okropne niedopatrzenie...

Więc teraz już ma ^^

Jak tam wrażenia? Ja jestem w trakcie oglądania 2 odcinka i jest dosyć śmiesznie jak na razie  :D

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
Odp: Sherlock
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Sty 2014, 15:27:01 »
Nie oglądałam jeszcze nowego sezonu ;(
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline nyu

• Anti-American Dream
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Sty 2014, 15:34:16 »
Ja też nie widziałam nowego sezonu ale poprzednie bardzo mi się podobały.

Offline Gen.Erator

• The Bloody Crumpet
  • Wayward Victorian Girl
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Sty 2014, 16:50:25 »
Jak na razie Sherlock był rewelacyjny. W weekend już przygotowałem sobie czas na 3 sezon i mam nadzieję, że się nie zawiodę.

Offline Tarkiina

• (Not) A Faerie
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Sty 2014, 12:12:21 »
Jestem po dwóch odcinkach trzeciego sezonu i nie mówię że są złe, ale moim zdaniem wypadają gorzej niż te z pierwszego i drugiego. Tym bardziej, że mieli kupę czasu żeby dopracować historie, a dla mnie są dosyć słabe. Chyba wolałam jak się skupiali przede wszystkim na zagadkach, a nie ich życiu prywatnym.

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Sty 2014, 19:09:19 »
Przecież te nowe odcinki powstały na bazie fanfików XD

Obejrzałam dopiero 1. odcinek 3. serii i bardzo mi się podobał no ale właśnie, FANFIKAMI AŻ RZYGA, ale to nawet słodkie <3

Dżibril

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Sty 2014, 19:15:35 »
Przecież te nowe odcinki powstały na bazie fanfików XD

No dokładnie XD

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Sty 2014, 22:46:52 »
Omgggg kocham scenę z operami z Sydney z serweteek ;__________; <33333

Offline Ophelia

• TeaCup
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Sty 2014, 23:09:04 »
Omgggg kocham scenę z operami z Sydney z serweteek ;__________; <33333

TAK BARDZO. OGÓLNIE LUV SHERLOCK.

aaaa reżyser Sherlyego (whateva) napisał na twitterze o 3 odcinku Szerloka ,że "Czasami ktoś musi umrzeć" i dodał zwiastun 3 odcinka..............zaczynam się bać.
"My only love sprung from my only hate!"

Offline Adiee

• The Bloody Crumpet
    • Tumblr
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Sty 2014, 10:01:23 »
Trzeci sezon jest trochę mniej Sherlockowy.

Nico

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Sty 2014, 12:36:05 »
No =( Ale czy to dobrze, czy źle ocenie dopiero po powtórnym obejrzeniu wszystkich 3 nowych odcinków.

Offline Tarkiina

• (Not) A Faerie
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Sty 2014, 10:33:26 »
MNÓSTWO SPOILERÓW Z 3 SEZONU

SPOILERS SPOILERS SPOILERSSS

Wiem, że wielu osobom ten sezon się podobał. Że ponoć trzeba było uporządkować pewne sprawy. Może i tak. Ale pytanie ode mnie: gdzie są %$#11&^ moje zagadki???! Gdzie jest dedukujący consulting detective? Wydawało mi się, że to był jeden z głównych elementów, dla którego ludzie polubili ten serial (między innymi ja), a w tym sezonie z tajemnicami do rozwiązania było tak strasznie biednie. W pierwszym odcinku bomba (tak na marginesie: wyłącznik? srsly?), w drugim bloody guardsman, potem reszta z tym fotografem. Ale obie historie wydały mi się robione "na doczepkę", żeby po prostu coś tam było. W trzecim odcinku nie było nawet żadnej zagadki, którą by Sherlock rozwiązał. Zorientowanie się, że coś jest nie tak z żoną twojego kumpla, skoro do ciebie strzela, nie wymaga chyba jakiś umiejętności dedukowania. Liczyłam chociaż na jakąś epicką potyczkę z Magnussenem, a tu hytysz, kulka w łeb i koniec. No wtf, rozumiem że his last vow, bla bla bla, ale to takie nieszerlokowe ;_;

No i końcówka. Moriarty we wszystkich telewizorach w kraju (pierwsze skojarzenie - tak bardzo Doctor Who), więc Sherlock jest natychmiast potrzebny (yyy, serio? niby czemu?), więc oczywiście morderstwo z zimną krwią mu się upiecze. Ok. Zawracamy samolot.

Ten sezon wydaje mi się robiony na siłę pod fandom. Jakby chcieli wrzucić tu wszystko, byleby zadowolić fanów i wiem, że w wielu przypadkach im się to udało. Ale chyba przez to zapomnieli o tym, dzięki czemu ludzie głównie polubili ten serial i o tym, że to w końcu serial o Sherlocku, genialnym detektywie. Może mylne wrażenie, ale tak bardzo tęsknię za zagadkami i dedukcją ;_; Na 3 odcinki mogli chociaż dać jedną porządną.

Btw, ktoś ogarnia motyw z tym ostrzem i pasem? Jak to możliwe, że Dean z Harry'ego Pottera odpiął pas, zdjął ciuchy i wszedł pod prysznic nie zauważając nic podejrzanego? A potem co, nagle zaczyna krwawić i już traci przytomność? Czy jest na sali lekarz, który mógłby to wyjaśnić? ;p

+ zapomniałam zhejtować jeszcze dwie rzeczy ;p Wszyscy już wiedzą, że Sherlock to high-functioning sociopath, serio nie musi tego podkreślać w każdym odcinku. I mogliby sobie dać spokój z Watsonem i tym, że powinien dać jakiś tekst na koszulkę. Irytuje mnie powtarzanie takich schematów. Raz - ok, dwa, trzy, milion - nie ok
« Ostatnia zmiana: 14 Sty 2014, 10:39:05 wysłana przez Tarkiina »

Nico

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Sty 2014, 17:18:42 »
Btw, ktoś ogarnia motyw z tym ostrzem i pasem? Jak to możliwe, że Dean z Harry'ego Pottera odpiął pas, zdjął ciuchy i wszedł pod prysznic nie zauważając nic podejrzanego? A potem co, nagle zaczyna krwawić i już traci przytomność? Czy jest na sali lekarz, który mógłby to wyjaśnić? ;p

Też tego za bardzo nie ogarniam. Wgl żeby tak im wbić to i oni tego nie zauważyli? Musieliby być naprawdę ciasno tymi pasami ściśnięci, że te pasy same w sobie musiałyby im sprawiać taką niewygodę/ból, że dodatkowe ostrze byłoby niezauważalne... Ó_o

A 3 odcinka jeszcze nie widziałam, trochę chyba nie mam czasu żeby obejrzeć na razie D=

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Sty 2014, 22:08:30 »
To był bardziej kolec niż ostrze przecież!

OMG, NO NIE WIEM, JAK DLA MNIE TRZECI SEZON JEST CUDOWNYY. RACJA, INNY OD POPRZEDNICH, ALE W MOJEJ OPINII NICZEGO MU NIE BRAKOWAŁO <3

+ nie uważam, żeby to Moriarty we własnej osobie powrócił, wydaje mi się raczej, że ktoś się pod niego podszywa

+ Kto zauważył w 45:45 jak Mycroft patrzy na mapę Polski? : D

Offline whatewa

• Mad Girl
  • The Striped Stocking Society
  • i am a leaf on the wind, watch how i soar
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Sty 2014, 22:26:31 »
SPOILER ALERT
(też nie uważam, żeby to był Jim sam w sobie. to by było przegięcie.)

Jak dla mnie trzeci sezon ma coś w sobie - też brakowało mi trochę więcej zagadek, ale właśnie dlatego uważam, że tradycyjny format serialu działałby tutaj dużo lepiej, wtedy byłby czas i na jedno i drugie. Nie da się zrobić wszystkiego w 3 odcinki, nawet 90-minutowe.

Btw, kto poza mną jest absolutnym fanem Mary, nawet po całej aferze? Strasznie lubię jej postać, uwielbiam jej relacje ze WSZYSTKIMI, a Amanda Abbington imo świeeetnie tutaj gra. Mam nadzieję, że jej przeszłość jednak będzie trochę bardziej rozwinięta w dalszych sezonach, bo chciałabym zobaczyć więcej badass!Mary. Trochę męczy mnie ten schemat u Moffata, że za każdym razem jak pojawia się tutaj, albo w DW, mocna kobieca postać, większość jej historii jest zwykle tylko wspomniana (tak samo było z River). To jest takie "oh, no wiesz, ona była assasinem". No i? Spoko, że John wyrzucił tego pendrive'a, mógł nie chcieć wiedzieć co i jak, ale JA TAK. Straszne pójście na łatwiznę imo.
« Ostatnia zmiana: 14 Sty 2014, 22:29:50 wysłana przez whatewa »