•  

Autor Wątek: Zdrowe odżywianie  (Przeczytany 4994 razy)

Offline Scav

• Paranoid Angel
  • Unicorn
Odp: Zdrowe odżywianie
« Odpowiedź #15 dnia: 07 Sty 2014, 23:03:20 »
Ja ostatnio w ogóle nie mam ochoty na słodkie rzeczy. ;_; To chyba przez to, że jakoś tak o wiele więcej herbaty piję i się przyzwyczajam do łagodnego/słodkiego/ostrego jedzenia. Już nawet coli nie piję, bo wydaje mi się za słodka. ;_; Ale mam postanowienie: jeść więcej ryżu. <3 I warzyw, szczególnie tych na parze. Co prawda, gotować nie umiem, ale postaram się nauczyć na tyle, żeby kuchni nie spalić i lepiej kontrolować moją dietę.
"Maybe it is all a test
Cause I feel like I'm the worst
So I always act like I'm the best"

Dżibril

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Sty 2014, 08:44:52 »
Kocham warzywa i ryby gotowane na parze <3

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Sty 2014, 12:55:36 »
Ale warzywa gotowane na parze to gowno :O tak samo jak mięso, same trociny dosłownie.
Pieczone = najzdrowsze

Smażonego bym nie demonizowala, sama smażę 90% swojego jedzenia.

Ludziom sie wydaje, ze jedzenie zdrowo to jakieś nie wiadomo co skomplikowanego, przeciez chodzi głownie tylko o wyrzucenie z jadłospisu obvious śmieci i o jedzenie wszystkiego po trochu, tzn różnorodnie :O

To nawet nie kwestia priorytetów (nie w 100%) bo jeśli ktoś ma czas i pieniądze kupować tonę słodyczy/fastfoodów to ma i czas i pieniądze zeby zjeść cos normalnego, np juz nawet taki subway jest spoko fastfoodem i jak ktoś sie odchudza wystarczy, ze weźmie kurczaka i zrezygnuje z sosu i trylionów dodatkowych serów, PROSTE. Ludzie uwielbiają szukać wymówek :P wg mnie jedyna to "mam słaba wole i nie umiem/nie chce przestać wpierdzielac słodyczy a ruszać mi sie juz w ogole nie chce". Jak dla mnie spoko o ile taki ktoś w płaczu nad tym ze ma zła figurę nie obraza mnie i innych osob, które nad sobą pracują ze "oni maja ciężej", "ale wy Lubinie zdrowe jedzenie i katowanie sie z chodakowska", "maja wolniejszy metabolizm", "genetycznie im sie nie pofarcilo", "wam to tak łatwo przychodzi", etc.
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Angelene

• Battered Rose
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Sty 2014, 16:29:21 »
tylko, że niezdrowe odżywianie nie zawsze sprowadza się przecież do jedzenia jakichś świństw.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Sty 2014, 18:51:09 »
No nie zawsze, ale zdrowe odżywianie to nie jest restrykcyjna dieta odmierzona co do grama kazdego składnika, ani życie na salacie czy głodzenie sie  :P

Offline Angelene

• Battered Rose
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Sty 2014, 19:46:58 »
to dość oczywiste, chociaż... pewnie nie dla wszystkich :P

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Sty 2014, 20:15:15 »
W Polsce, w Polsce :P moja matka też dawała spokojnie rade, kwestia przyzwyczajeń. Jak nie miała czasu gotowac to kupowała gotowe kotlety w sklepie, surówki gotowe i gotowała np kuskus, i jeb - obiad dla całej rodziny. Albo za 10zl obiad ze stołówki zamiast iść na fastfoody

ale miała tate Twojego?
Only a few find the way; some don't recognize it when they do; some don't ever want to.

Offline Serafina

• The Inmate
  • Meow or Never
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Sty 2014, 21:07:23 »
Co do Dukana... moja mama stosowała i skończyła z IDEALNYMI wynikami zdrowotnymi i wymarzoną wagą, ponieważ stosowała dietę odpowiednio.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #23 dnia: 09 Sty 2014, 08:04:53 »
Tzn? Bo dieta dukana jest groźna przez to ze większość ludzi je na niej głownie mięso, które nie zawiera wszystkich potrzebnych aminokwasow, co daje nam brak niektórych co prowadzi prosto do raka :P i upośledzenia syntezy niektórych związków bioaktywnych.

Nie sprawdzisz aminokwasow prostymi badaniami, czas pokaże czy raka z tego nie bedzie :P

Ograniczanie węglowodanów i tłuszczów na rzecz białka nigdy nie jest zdrowe i moze skopac przede wszystkim gospodarkę hormonalna, osłabić mięśnie (np. Sercowy...), etc. Jest W **UJ negatywnych skutków tej diety, rownież widocznych dopiero "po czasie", nawet na stare lata.

Frea, nie, moj tata zarabia jedynie na fanaberie typu tenis, prywatna szkoła/opieka zdrowotna i duży dom. W domu nic nie robi :P

Kwestia przyzwyczajeń, moja mama nie wiedząc o zakładzie przywiozła mi wode, syrop malinowy i z czarnego bzu, mieszankę studencka, banany, winogrona i mandarynki.
Nie było jak przytyć mieszkając z ta kobieta przez 19 lat życia :P

Btw tu w szpitalu kasa na jedzenie dla jednego pacjenta na dzien to 5,50zl. I mamy zróżnicowana zdrowa dietę (śniadanie, zupa, 2 danie, kolacja). Mozna? Mozna.

Nieważne jak ktoś sie zasłania piątka czy dziesiątka dzieci czy 3 etatami, stac go na to zeby nie kupować śmieci, czipsow, batoników, słodkich napojów, czekolady, nutelli, soków i innych.
« Ostatnia zmiana: 09 Sty 2014, 13:19:13 wysłana przez Alice Liddell »

Dżibril

• Gość
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Sty 2014, 18:57:53 »
Zdrowe jedzenie wbrew pozorom jest tańsze od żywienia się fast foodami i chemią. (To tak z własnych obserwacji.)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Sty 2014, 20:24:52 »
To prawda. ^

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Lip 2014, 22:53:24 »
Nowy post piszę, ponieważ chcę wznowić dyskusję tutaj.

http://www.akademiawitalnosci.pl/wszystko-byle-z-umiarem-dlaczego-to-nie-dziala/

Dla osób, które chcą schudnąć.
Tak, są tu informacje, które przeczą temu co ja Wam mówiłam.
Tak, przepraszam za szerzenie informacji, które mogą wprowadzić w błąd :D

Ja sama z radością odkrywam, że "nagle wszystko ma sens".

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • blog
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Lip 2014, 23:02:08 »
A możesz wyjaśnić dokładniej dla tych, którym się nie chce wchodzić w link? :D
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Lip 2014, 23:44:18 »
^ Ja przeczytałam gdzieś połowę i w sumie ciekawi mnie, skąd ta zmiana podejścia. Dlaczego nagle "tylko nieprzetworzone warzywa i owoce" są "tym dobrym" rozwiązaniem, a nie "kolejną teorią"? Wydaje mi się, że dietetyka jest jednym z tych działów, w którym każdy "obóz" ("nie jedzmy mięsa!" / "jedzmy tylko białe mięso!" / "jedzmy tylko węglowodany!") ma swoje własne teorie i swoje własne badania na ich udowodnienie. Dlaczego uważasz, że akurat na tej stronie mówią prawdę, a nie na studiach czy gdziekolwiek indziej? :) (nie twierdzę, że tak jest czy nie jest - ja osobiście zwyczajnie nie mogłabym jeść samych nieprzetworzonych warzyw i owoców, bo chyba przestałabym jeść w ogóle :P Wystarczą mi babystepsy w zmienianiu moich obecnych nawyków żywieniowych :))

Offline rainbow

• Pink & Covered in Glitter
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Lip 2014, 23:57:41 »
Dlaczego uważasz, że akurat na tej stronie mówią prawdę, a nie na studiach czy gdziekolwiek indziej?

Też właśnie to mnie ciekawi.