•  

Autor Wątek: Zdrowe odżywianie  (Przeczytany 5162 razy)

Dżibril

• Gość
Zdrowe odżywianie
« dnia: 05 Sty 2014, 14:53:15 »
Staracie odżywiać się zdrowo?

Ja nie przykładam do tego większej wagi, ale odżywiam się dosyć zdrowo. Lubię domowe jedzenie, fast foody znacznie mniej mi smakują. I też zupełnie inaczej smakuje mi jedzenie jeśli wiem, że ktoś włożył trochę pracy (i serca) żeby to przygotować. Nie przepadam za tłustymi potrawami oraz tym, w czym czuć chemię.
Moja jedyną słabością jest czekolada. Kocham czekoladę i jem jej naprawdę duże ilości i nie widzę żadnych skutków ubocznych, co wcale nie sprzyja ograniczaniu ilości  ;)

Jakie macie zdanie na temat diet? Stosowaliście jakieś? Czy uważacie, że są one zdrowe?

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • insta :P
Odp: Zdrowe odżywianie
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Sty 2014, 16:54:24 »
Jako hardkorowy alergik zywieniowy nie mam innego wyjscia, musze sie "odzywiac zdrowo". Wiekszosc tzw jedzenia smieciowego po prostu mnie uczula i odrzuca ;)
ale to, co moge, zjadam w ilosciach hurtowych gdy tylko jest okazja xD
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Dżibril

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Sty 2014, 17:07:55 »
Czy taka alergia bardzo utrudnia życie?

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Sty 2014, 22:06:20 »
ja mam skazę białkową ale mleko spożywam;] pewnie się kiedyś to na mnie odbije ale co tam:]

jako małolata byłam latami na diecie lekkostrawnej bo miałam problemy z trzustką.
później po porodzie byłam na Dukanie - zakwasił mi się organizm, nie schudłam praktycznie nic...
byłam też na diecie 1200 taż nic nie dało:/
na mój przypadek najlepsze jest regularne jedzenie czyli 5 posiłków. wtedy procesy sie regulują i wszystko w miarę ok chodzi. U mnie chudniecie itp to ciężka sprawa bo mam niedoczynność tarczycy, straszne nadmiary wody w organizmie.

jesli chodzi o zdrowe odżywianie. zawsze staram sie jeść w miarę zdrowo- choć w dzisiejszych czasach wątpię w "zdrowość" produktów które kupujemy. Czasami zgrzeszę dla shitowego jedzenia ale to z powodów emocjonalnego dołka;)

ostatnio słodycze zastąpiłam korniszonami które zjadam w ilościach skandalicznych :D
Only a few find the way; some don't recognize it when they do; some don't ever want to.

Offline Angelene

• Battered Rose
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Sty 2014, 16:08:46 »
nie mam czasu na zdrowe odżywianie, chociaż chciałabym :P

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Sty 2014, 16:35:41 »
Frea, nie dziwie sie, ze dieta 1200 nic nie dała a białkowa zakwasila organizm bo zasadniczo to wlasnie ona zawsze robi xD

Jako niedoszły dietetyk powiem tak.

Potrzebni sa jedynie dietetycy-lekarze. Dietetyk-nie-lekarz jest jedynie od zarządzania dietetykami-lekarzami. Jeśli ktoś jest chory, ma problemy ze zdrowiem, otyłością, wychudzeniem, niedokrwistoscia, nawet rakiem - generalnie ludzie, którzy maja problemy zdrowotne powinni konsultować sie z lekarzem dietetykiem.
Zdrowi ludzie nie potrzebują dietetyka, nawet ci, którzy sa chudzi/maja nadwagę.
Cała reszta poza tymi chorymi powinna przestrzegać jedynie paru zasad:
- pic duzo wody
- ruszać sie troche
- jeść 4-5 małe posiłki dziennie, w tym duże śniadanie
- jeść jak najmniej przetworzona żywność
- jeść różnorodnie, tj. "Wszyskiego po trochu".

Do tego nie trzeba dietetyka geniusza.
Do czego zamierzam: to sa "jedyne słuszne" zasady dobrego odzywiania, diety nalezy pozostawić specjalistom dla ludzi, którzy tego potrzebuja.

Dietetyk-nie-lekarz co najwyżej moze zarabiać dzięki koncernom farmaceutycznym podpisując sie pod ich shitowymi suplementami diety i ew wymyślić cos tak durnego jak dieta białkowa czy kapuściana - zarabiają na "ciemnocie", czyli przeciętnym kowalskim, który nie ma podstawowej wiedzy z chemii czy biologii i jak usłyszy kilka słów-kluczy uwierzy w obietnice "szybko schudne bez efektu jojo".

No. Tak chciałam uscislic.

Ja ułożylam sobie niegdyś dietę na przytycie co w połączeniu z hormonami dało spodziewany efekt. Przez ostatnie 2 lata (albo rok, nie pamietam kiedy zaczęłam) przytyłam 14kg.
Obecnie stosuje "dietę 500" czyli wspomniany przeze mnie w innym wątku (postanowienia noworoczne) zakład :P póki co ja i wszyscy uczestniczący cisniemy, pierwszy tydzien za nami ^^

Da sie zdrowo i tanio jeść w Polsce. Jak ktoś chce niech sobie znajdzie "jak przeżyć za 5zl dziennie" filmik na YouTube, mozna zaczerpnąć inspiracji (no i zawsze miło popatrzeć na fajnych chłopaków w kuchni ^^)

A brak czasu to moim zdaniem wymówką xD

Warto sobie wyrobić zdrowe nawyki, sporo sie zaoszczędzi na prywatnym leczeniu za te pare lat :P
Sorry ale jak niektórzy wola karmić raka i kupić zupke chińska za 1.80zl a za tyle samo by kupił cebule, ziemniaki, marchewkę i jeszcze cos no to cóż...

Wybaczcie, ze post pod postem ale telefon swiruje (posty połączone) - nie trzeba być tez geniuszem zeby zauważyć, ze nie da sie skutecznie schudnąć nie spalajac wiecej niż sie przyjmuje xD i ze organizm potrzebuje zarówno węglowodanów jak i białek i tłuszczów. (Wlasnie przeczytałam na pudełku ze Kim Kardashian schudła bo "żadnych węglowodanów" i wyrylam sobie dziurę w czole)
« Ostatnia zmiana: 06 Sty 2014, 16:47:45 wysłana przez Ankh »
What she wants is unknown, but she always comes back...
The spectrum of darknes - the woman in black

Offline Ankh

• Forumowa Mama
  • Mad Girl
  • The Bloody Crumpet
  • Type B Negative
    • insta :P
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Sty 2014, 16:47:12 »
Czy taka alergia bardzo utrudnia życie?
Zależy...generalnie cała rzecz polega na tym, by eliminować alergiczne składniki z diety. Ja nie mam tak najgorzej, bo mogę jeść gluten i większość produktów codziennego spożycia ale słodycze np. już stanowią problem. Poza tym niezręcznie jest się zawsze dopytywać o składniki potraw...
Wrogami nie są mężczyźni ani kobiety, ani starcy, ani nawet umarli. Są nimi potwornie głupi ludzie, którzy trafiają się we wszystkich odmianach. A nikt nie ma prawa być głupim.
Terry Pratchett

Offline Angelene

• Battered Rose
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Sty 2014, 17:10:18 »
A brak czasu to moim zdaniem wymówką xD

po części może i tak, ale nie zawsze ;)

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Sty 2014, 18:11:48 »
Kwestia organizacji czasu i motywacji, reszta to juz wolna wola :D sa i matki z 2 dzieci i etatem na plecach i dają radę. Kwestia tylko indywidualna czy sie komuś chce czy "no chciałbym ale mi sie nie chce" :P

Offline Angelene

• Battered Rose
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Sty 2014, 18:22:18 »
trudno mówić o organizacji czasu, kiedy się spędza 9-12 godzin dziennie poza domem i ma się do tego fobię przed jedzeniem publicznie... także to niekoniecznie kwestia "chcenia", ale ok, pewnie wszystko da się jakoś rozwiązać.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Sty 2014, 18:26:04 »
Sniadaniowki i robienie jedzenia w domu :) tez mam problem z jedzeniem publicznie, w tej chwili lagodze to lekami uspokajajacymi, ale zasadniczo przygotowanie jedzenia na 3 dni moze zając nawet 40min. Wystarczy potem sobie popakowac, zamiast niezdrowych przekąsek kupować owoce i da radę :)

Offline Liranna

• BlueBerry Muffin
  • **
  • yay
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Sty 2014, 18:36:53 »
Może nie tyle postanowienie noworoczne, co po prostu staram się ostatnio jeść zdrowiej. Przestałam pić chemiczne soki, zastapiłam je wodą; ograniczam słodycze, więcej ciemnego pieczywa etc. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)
Poison is slowly seeping through my veins
Stealing the only dignity in me

Offline frea

• The New Alive
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Sty 2014, 20:45:15 »
sa i matki z 2 dzieci i etatem na plecach i dają radę. K

te matki to chyba nie w polsce..
Only a few find the way; some don't recognize it when they do; some don't ever want to.

Offline Alice Liddell

• The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Sty 2014, 10:28:45 »
W Polsce, w Polsce :P moja matka też dawała spokojnie rade, kwestia przyzwyczajeń. Jak nie miała czasu gotowac to kupowała gotowe kotlety w sklepie, surówki gotowe i gotowała np kuskus, i jeb - obiad dla całej rodziny. Albo za 10zl obiad ze stołówki zamiast iść na fastfoody

Offline Patyczek

• Queen Leech
  • The Bloody Crumpet
« Odpowiedź #14 dnia: 07 Sty 2014, 22:55:44 »
Wydaje mi się, że to kwestia priorytetów. Jeśli dla kogoś zdrowe odżywianie jest bardzo ważne, to pewnie znajdzie czas na przygotowywanie jedzenia, ale nie da się wcisnąć na pierwsze miejsce listy priorytetów wszystkiego, co by się chciało :)

Ja ze zdrowym odżywianiem mam ten problem, że domowe jedzenie zwyczajnie mi nie smakuje, a moją ulubioną grupą potraw są rzeczy smażone :D Wiem, że mogłabym zastąpić je, powiedzmy, gotowanymi, ale wtedy jedzenie straciłoby dla mnie resztki przyjemności. Staram się wprowadzać do diety te zmiany, które nie zrobią mi dużej różnicy na minus - nie jem słodyczy, bo nie przepadam za nimi jakoś szczególnie, przestałam słodzić herbatę, podjadać między posiłkami i jeść, kiedy nie jestem głodna - ale nie byłabym w stanie odmówić sobie całkowicie rzeczy smażonych albo pieczonych, bo najprawdopodobniej w ogóle przestałabym jeść xD