Polskie forum fanow Emilie Autumn

Polskie Forum Emilie Autumn: Informacje o EA => Emilkowe różności => Wątek zaczęty przez: Ankh w 27 Gru 2011, 22:32:56

Tytuł: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Ankh w 27 Gru 2011, 22:32:56
Tak mi przyszło do głowy, że chciałabym się dowiedzieć, dlaczego właśnie Emilie jest wasza ulubienicą? Co was skłoniło do jej słuchania?

Jeśli o mnie chodzi, na początku jej muzyka zrobiła mi sieczkę z mózgu...Mój przyzwyczajony do rocka umysł zwyczajnie nie mógł przetrawić jej twórczości. potem zwróciłam uwagę na teksty, z którymi (niestety) w większości się utożsamiałam oraz na niesamowite harmonie wokalne. Uwielbiam też niektóre dźwięki, jakich Emilka używa (np. klawesyn i taki dźwięk w The Art Of Suicide, który przypomina cykanie świerszczy).
Potem się zaczęłam też innymi rzeczami zachwycać ale to mnie uderzyło na początku :)

A jak było w waszym przypadku?
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Miss_Take w 27 Gru 2011, 22:48:56
Cóż, to dosyć proste, po prostu podpadła mi jej twórczość muzyczna ;D Jest oryginalna, a ja bardzo cenię oryginalność. Potem się dowiedziałam trochę o niej jako osobie, i stwierdziłam ze jest po prostu świetna  ;D
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Kojot w 27 Gru 2011, 23:01:52
Ma trochę dżapońską stylówę i szczerze mówiąc, to rzuciło mi się w oczy najpierw. No i, w przeciwieństwie do muzyki z kraju kwitnącej wiśni, ma na prawdę świetne teksty - a dla mnie muzyka ze słowami zyskuje n prawdę milion punktów, jeżeli te słowa są dobre.
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Adiee w 27 Gru 2011, 23:18:25
Dlaczego Emilie? No to tak... Kiedy ją poznałam nie byłam zbyt obeznana w gotyckich i industrialowych klimatach. Ona wprowadziła u mnie coś nowego.
I w ogóle czerwonowłose dziewczę grające na skrzypcach w gorsecie to było dla mnie wielkie łał :D
Mieszanie muzyki klasycznej z industrialową moim zdaniem to strzał w dziesiątkę.
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Rain w 28 Gru 2011, 00:05:43
W moim przypadku to jest dość skomplikowane.  Od zawsze miałem słabość do wszystkiego co, szlachetne, elitarne, dostojne itp. W głębi duszy czuję się takim arystokratą ? staram się zachowywać honorowo, przestrzegać savoir vivre?u. Mam też słabość do magazynowania w głowie informacji, które są dla innych bezwartościowe szczególnie z dziedzin takich jak historia, geografia ? no bo fakt, można żyć szczęśliwie nie wiedząc gdzie leży Burkina Faso, albo kiedy było powstanie tkaczy śląskich. Do tego jestem studentem, czyli ubiegam się o tytuł człowieka z wyższym wykształceniem , co w pewnym sensie zobowiązuje mnie do znajomości literatury i sztuki, o czym niestety większość społeczeństwa zapomniała i zamiast inteligencji mamy w kraju ?wykształciuchów? , no ale teraz nie o nich. W każdym razie bardzo upodobałem sobie tą arystokrację z epoki wiktoriańskiej, ponieważ byli już na tyle cywilizowani, że nawet prowadzenie wojny było swego rodzaju sztuką, a nie bezmyślnym okładaniem się mieczami po łbach. Literatura i sztuka miały już spory dorobek i było wystarczająco dużo tematów do dyskusji na te tematy. Dodatkowo stroje z tamtego okresu są wg mnie najwspanialsze jakie kiedykolwiek były. A nie nastąpił jeszcze ten bum technologiczny, który tak bardzo zmienił świat w tak krótkim czasie, no i nie ma co ukrywać, że nie wszystkie zmiany okazały się być lepsze. Dopiero po tym wywodzie, który starałem się skrócić do minimum, jestem w stanie powiedzieć dlaczego akurat Emilie. Otóż EA nie jest dla mnie tylko artystką. Ona jest takim moim symbolem, bo przede wszystkim wyróżnia się od tej plastikowej sieczki, którą karmi mnie mtv i inne muzyczne bożyszcza ale wyróżnia się w nie byle jaki sposób. Pokazała mi cos, dla mnie zupełnie nowego. Połączyła to co stare z tym, co nowoczesne.  Rzygać  mi się już chce jak to każda kolejna gwiazda opowiada jaki to wpływ na niej wywarł Freddie Mercury albo Kurt Cobain, Emilie swoje dzieła muzyczne inspiruje dziełami literackimi z przed kilkuset lat, a to kolejna cecha, która mnie u niej fascynuje. Ogólnie słucham też dużo innej muzyki, niemal wszystkiego choć ze szczególnym naciskiem na rock i metal. Nie toleruje jedynie kiczu i tandety, poza tym przekonałem się, że w każdym gatunku można znaleźć cos dla siebie i zamykanie się tylko na jeden jest skrają głupotą.
Tak więc słucham sobie tej mojej zróżnicowanej muzyki no i raz na jakiś czas padnie akurat na Emilie Autumn, co sprawia, że Adrian B. odchodzi z tego  świata, a do życia budzi się Alan Oliver Rose ? moje alter ego.  Młody , wiktoriański arystokrata. Jego ojciec jest właścicielem dużej firmy i chce, żeby syn kontynuował to przedsięwzięcie, wiec zmusza go do studiowania ekonomii i zarządzania firmą, a temu jakoś nie wchodzi do głowy to tak dobrze jak muzyka i literatura, przez co są problemy i?. a z resztą?
No nie ważne, w każdym razie dobrze mi z tym xD

Przepraszam za tak długi post.
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Miss_Take w 28 Gru 2011, 00:15:12

Przepraszam za tak długi post.

Nigdy Ci tego nie wybaczymy, dla nas jesteś już martwy  ;D
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Kojot w 28 Gru 2011, 01:18:24

Przepraszam za tak długi post.

Nigdy Ci tego nie wybaczymy, dla nas jesteś już martwy  ;D

Haa, lofciam <3
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Adiee w 28 Gru 2011, 10:51:23
@SickSpider, super to ująłeś.
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: triple6 w 28 Gru 2011, 10:57:40
a ja zakochałem się pierw w strojach dziewczyn. <:
potem przerzuciło się na poemy, następnie na muzykę i teksty. Zawsze kochałem skrzypce, a to co Ona z nimi robi jest po prostu niepojęte dla mnie. Mistrzyni.
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Rain w 28 Gru 2011, 12:04:12
Cytuj
Nigdy Ci tego nie wybaczymy, dla nas jesteś już martwy ;D

Paradny dowcip ;p

@Adiee, No czasem mi się uda... ;)
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Nethrelize w 28 Gru 2011, 21:50:29
Nooo...Kiedy miałam 7 lat papugowałam z Brata wszystko...styl muzyczny, upodobania smakowe, styl ubioru i tekstu.Brat już nie słucha Emilie, ale zawsze można powspominać.W roku 2007(miałam 7 lat) puścił mi "Manic Depression".Przypomniało nam się o Emilce w 2010(10 lat) i słucham ją ciągle1a bratu już zbrzydła.To podsumowując, brat "pokazał" mi piękno jej tekstów,utworów,stylu.W końcu się usamodzielniłam i zobaczyłam piękno jej ubierania się.Lubie taki nadzwyczajny styl...magiczny świat. Mam zamiar nie zamykać się na piękno innych styli,ale tak jak powiedział SickSpider lubię wyobrażać sobie siebie w gorsecie, długiej sukni przy boku hrabiny...
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Rain w 28 Gru 2011, 22:06:59
Cytuj
,ale tak jak powiedział SickSpider lubię wyobrażać sobie siebie w gorsecie, długiej sukni przy boku chrabiny...

Eeee.... A w którym miejscu tak powiedziałem, bo mnie coś ominęło chyba?
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Nethrelize w 28 Gru 2011, 22:09:27
Cytuj
a do życia budzi się Alan Oliver Rose ? moje alter ego.  Młody , wiktoriański arystokrata. Jego ojciec jest właścicielem dużej firmy i chce, żeby syn kontynuował to przedsięwzięcie, wiec zmusza go do studiowania ekonomii i zarządzania firmą, a temu jakoś nie wchodzi do głowy to tak dobrze jak muzyka i literatura, przez co są problemy i?. a z resztą?

Taka wersja ze mną...  :-[
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Rain w 28 Gru 2011, 22:14:05
No dobra, niech będzie. Zapomnijmy o tym.
Ale na przyszłość zwracaj więcej uwagi na ortografię, bo Cie zjedzą za to ;p
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Chocoleech w 28 Gru 2011, 22:19:42
Ja w podstawówce gorzej niż ona pisałam ;)

Ale do rzeczy:
Emilie kiedys pokazała mi koleżanka. Posłuchałam chyba Opheliaca i wyłączyłam. Trwało to jakoś rok. Wróciłam jakoś przez last.fm i dałam szansę bo chyba byłam już znudzona kapelami gotyckimi i black metalowymi rodem z norwegii. I tym razem zakochałam się w Misery Loves Company a zaraz po tym w I Know Where You Sleeep. I tak mnie chwyciło. I trzyma już w zasadzie... Piaty rok!
W sumie tylko Emilie dla mnie istnieje, ale przez te 5 lat przejadły mi się jej śpiewane utwory i w zasadzie wielbię ciągle tylko teksty. O wiele większą wagę przywiązuje do płyty Unlaced -> jest dla mnie całym światem a moim celem jest nauczenie się wszystkich z niej utworów :) No i tak mnie trzyma i motywuje i wzbogaca i w sumie dzięki niej z czarnego ponurego mrocznego black metala stałam się dosyć powabnie ubierającą kobietką, pewną siebie i swoich wartości, nieco wulgarną, upartą i lubiącą seksownie i wyglądać i się zachowywać xP Ale czasem też lubię się powygłupiać i nici wtedy z całego seksapilu :) However, Emilie mnie zmieniła całkiem mocno za co jestem jej bardzo wdzięczna :)
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Nethrelize w 28 Gru 2011, 22:24:41
Cytuj
bo Cie zjedzą za to
Prędzej zrobią to moje pupilki ,Marggot Szarlotta i Agresor,zgadniesz co to za stworzonka?Mają 8 nóg ,są wielkości talerzyka i mają włochate nóżki...
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Rain w 28 Gru 2011, 22:32:25
Wow, to podziwiam, bo ja bym w życiu takiego czegoś w domu nie trzymał. Brzydzę się pająków i wszelkiego robactwa jak ch.olera.
Wiem, że to absurd. Sam sobie tej ksywy nie nadałem. xD
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Nethrelize w 28 Gru 2011, 22:50:43
To kto...? Ja mam od 2 miesięcy mam "nawiedzona muffinka" i sama się na to pisałam.
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Closterte w 29 Gru 2011, 12:10:14
Ja w podstawówce gorzej niż ona pisałam ;)
Wkurza mnie takie gadanie. Ja nie mówię, że trzeba na nią naskakiwać wielce, a najlepiej to zbanować, bo robi błędy, ale naprawdę DA SIĘ. Sama pisałam w jej wieku lepiej, a to było głównie za sprawą tego, że już w wieku 10 lat udzielałam się na forach itd. i ludzie zwracali mi uwagę na błędy, a ja brałam to na klatę i starałam się zapamiętać. I nigdy mi nie przyszło do głowy bronienie się wiekiem, czy zarzucanie im, że się czepiają i takie tam. Jak teraz wszyscy będą jej mówić, że "spoko, nie przejmuj się, masz lat ile masz, ja pisałam gorzej" to za 5 lat będzie pisała niewiele lepiej. ;)
A tak w ogóle, Nethrelize, twoja "historia" niesamowicie przypomina mi moją sytuację jeżeli chodzi o muzykę (ale już nie o Emilkę). Tzn. też mam starszego brata i też kilka lat temu był dla mnie niejako wzorem, bramą do świata muzycznego. I właśnie dlatego jestem tu gdzie jestem (lol). :D

Jeżeli chodzi o Emilkę, to w pierwszej połowie 2009 roku byłam na forum, na którym sporo osób słuchało EA. Kilka razy miałam próby polubienia jej, bo wydawała mi się bardzo ciekawą osobą, ale do muzyki nie mogłam się przekonać... Aż nagle, jakby bez powodu się przełamałam i zaczęła mi się podobać, ot. ;)
Urzekła mnie swoją oryginalnością i emocjonalnością głównie. I tyle. :P
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Sendrew w 02 Lut 2012, 13:15:15
Odkurzę topic.

Dlaczego Emilie?
Swoją muzyką oczarowała mnie już od początku, jej styl powalał, na dodatek klimat utworów był świetny. Wydawało się jakby wyśmiewały to, co dzieje się wokół (tak przynajmniej jest z "Art of Suicide" czy "Marry Me"), momentami były tak cudownie psychodeliczne ("I Know Where You Sleep", "Misery Loves Company").
Sama Emilie przyciąga osobowością, którą pokazuje na scenie, na swojej stronie, w swojej twórczości... Wydaje się taka "pie*rz się, jestem tym kim jestem i mam gdzieś twoje zdanie", pomimo tej dostojnej otoczki.
I jej problemy z psychiką. Powiedzmy, że... tematyka jest mi bliska. Poza tym, podoba mi się sposób w jaki walczy i pokazuje, że ludzie chorzy psychicznie nie są po prostu wariatami, ale też ludźmi. O czym wiele osób zapomina. Niektórzy nieźle się dziwią, jak mówię im, że EA była w szpitalu psychiatrycznym, choruje na "dwubiegunówkę" (takie pieszczotliwe określenie), itp.


...Plus, inspiruje mnie i daje mi siłę do walki, jakkolwiek by to nie brzmiało.
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: LadyPantera w 02 Lut 2012, 18:14:34
Sendrew, widzę, że cenisz EA dokładnie za to samo co ja, na czele z bipolar disorder :3

Chociaż ja zaczęłam chyba od Gothic Lolity.... Pamiętam ciary na plecach, z resztą ten utwór nadal na mnie bardzo działa
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Jazzmin w 22 Kwi 2012, 22:10:28
Bo jak pierwszy raz usłyszałam "Gothic Lolitę" to, chociaż muzycznie w ogóle mi nie pasowało, w pewien bardzo, bardzo niedosłowny i dziwny sposób się utożsamiałam... a może inaczej, zrozumiałam ten utwór. I nawet jeśli na początku któraś z piosenek Emilki mi się nie podobała, to czułam jakąś taką więź - nawet jeśli tekst w ogóle nie miał nic ze mną wspólnego.
Poza tym to było coś zupełnie nowego. I świetnego, moim zdaniem.
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: ciichosza w 22 Kwi 2012, 22:23:36
W sumie..
Emilie poznałam  podczas szukania z kuzynem na Myspace nowych artystów. Ja, wtedy słuchająca rapu i popu, z różowym króliczkiem Playboy'a na koszulce. Natknęliśmy się właśnie m.in. na pannę Autumn i The Birthday Massacre. Tylko tyle pamiętam, bo to było dobre 3-4 lata temu. W kazdym razie zapisałam sobie owych wykonawców na kartce. Usłyszałam 4 O'Clock i spodobało się, jednak nie na tyle, żeby posłuchać dalej. Po powrocie do Polski przesłuchałam kilka utworów EA. Ale wróciłam do rapu(-,-)
Rok później poznałam triple6 i to własnie on przypomniał mi o Emilie. Wtedy byłam już całkiem inna.  Od tego czasu nie ma dnia bez jej twórczości. Zmieniło się wiele we we mnie. Muzyka EA często potrafi wyciągnąć mnie z dołków. To było to, czego podświadomie szukałam przez wiele lat...
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: martaforte w 24 Kwi 2012, 20:48:49
chociaż muzycznie w ogóle mi nie pasowało, w pewien bardzo, bardzo niedosłowny i dziwny sposób się utożsamiałam... a może inaczej, zrozumiałam ten utwór.

Jazzmin, nie mogłabym tego ująć lepiej :)
też jak pierwszy raz usłyszałam Emilkę - to chyba było Bohemian Rhapsody - pomyślałam "co za okropność", ale z jakiegoś niezrozumiałego powodu zaczęłam słuchać jej innych utworów i zakochałam się na maxa :D
a BR jest do dzisiaj jak na ironię jedną z moich ulubionych piosenek EA
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Jazzmin w 06 Maj 2012, 16:48:35
Jazzmin, nie mogłabym tego ująć lepiej :)
:) Ja ogólnie wielu rzeczy nie umiem dobrze ująć w słowa i dlatego też właśnie bardzo lubię Emilkę: w jej piosenkach słyszę to, co sama czuję i nie umiałam dotąd tego wyrazić.
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Miya w 01 Cze 2012, 21:11:02
Na mnie Emilie działa bardzo pokrzepiająco, i, jak powiedziała ciichosza, jest czymś, czego podświadomie szukałam.
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Sangrin w 03 Cze 2012, 23:06:34
Jej muzyka do mnie przemawia.
Jest psychiczna, ale wydaje się mieć to gdzieś, pieprzyć zdanie innych... ? Pokochałem ją za kawałek "Art of suicde", potem w jakimś wywiadzie przeczytałem, że to jej ulubiony, zabawne. No cóż, mam z nią parę rzeczy wspólnych min. przekuwanie rzeczy bolesnych, głupich i wszystkiego czego doświadczamy w sztukę (nie da się ukryć, że mogę jej pięty lizać).
A co do reszty, no cóż. Inaczej karmimy naszego dwubiegunowego zwierzaczka i chowamy na różnych smyczach. Jednak wydaje mi się, że ona też ma do niego sentyment :).
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: Alice Liddell w 07 Cze 2012, 16:55:37
Hm... Nie wiem, tak wyszło :P

Na początku znałam tylko "Shalott" i "Misery loves company" i strasznie mi się spodobał jej głos i styl. Skrzypce, klawesyn, etc. Wszystko fajnie. Potem dopiero zaczęłam się interesować jak wyglądało jej życie i zaznajomiłam się z "Enchant" i "Opheliac" (obydwie płyty uznałam za dwubiegunowo pasujące do moich ówczesnych przeżyć - chociażby zestawienie "Save you" i "I know where you sleep") i odkryłam, że jej również nie jest obce środowisko psychiatryczne oraz fascynacja czasami wiktoriańskimi. A potem już nabrałam sympatii i sentymentu, więc emocjonalnie podchodzę do tematu, nie ma w tym jakiejś większej filozofii :P
Tytuł: Odp: Dlaczego EA?
Wiadomość wysłana przez: tim_shagg w 15 Mar 2014, 15:04:22
1.Mam od dłuższego czasu uzależnienie od muzyki
2.Tak jak ona jestem tez "dziwny" xD więc rozumiem
3.Oryginalna twórczość oraz osobowość
4.Coś nowego  do tego skrzypce syntezatory to moje ulubione instrumenty