Polskie forum fanow Emilie Autumn

Polskie Forum Emilie Autumn: Informacje o EA => Emilkowe różności => Wątek zaczęty przez: Adiee w 07 Maj 2011, 21:46:31

Tytuł: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Adiee w 07 Maj 2011, 21:46:31
Opowiadajcie!
Pierwsza piosenka jaką usłyszeliście?
Co myśleliście o EA na początku?
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Laiquendi w 07 Maj 2011, 22:27:55
Ja może trochę śmiesznie, moje zainteresowanie skrzypcami przywiodło mnie na stronę wikipedii o skrzypcach elektrycznych, a ze było to pare lat temu, to jedyną wpisaną tam aktywną skrzypaczką była akurat Emilie ;D
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Ankh w 08 Maj 2011, 00:28:47
[przenoszę temat do bardziej odpowiedniego działu, nie gniewaj się Adiee :)]

Hm. U mnie wszystko zaczęło się do przeczytania w "Co Jest Grane" zapowiedzi koncertu Emilie. O ile dobrze pamiętam, porównywali ją tam do NIN, a na dodatek dali ładne zdjęcie. Pomyślałam, że skrzypce + industrial to fajne połączenie i że warto będzie sprawdzić. W jakiś czas potem, poganiana przez znajomego sprawdziłam. Na początku był ciężki szok a potem już tylko miłość...chociaż nie bezwarunkowa :P
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Orihime w 08 Maj 2011, 08:03:23
Znudzona przeglądałam pewną stronę i trafiłam na link do Opheliaca :). A później to już klikanie w pokrewne i wasze forum ^^.
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Adiee w 08 Maj 2011, 09:23:54
Ankh nie szkodzi :D Miałam problem gdzie zacząć wątek :)

U mnie to było tak.
Spotkałam ją na zacnej stronie lastfm.pl lecz nie zainteresowała mnie zbytnio.
Pobrałam tylko kilka jej piosenek, których nie słuchałam.
Następnie znalazłam piosenkę Opheliac w czyimś profilu na zapytaj.com.pl
więc przesłuchałam i to była miłość od pierwszego... usłyszenia (?) xD
Wiedziałam, że Emilie będzie moim nr. 2 (zaraz po Michaelu Jacksonie. Przepraszam :P)
Pobrałam szybko jej płytę i jednego dnia miałam z ok. 100 odtworzeń EA w bibliotece.
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Danriz w 08 Maj 2011, 10:22:17
Pierwszy raz usłyszałem o niej gdy wymyślałem ze znajomą działania wizerunkowe dla pewnej kapeli metalowej. Wokalistka strasznie zachwalała Emilie i jej image sceniczny. Usłyszałem najpierw 'Dead is the New Alive' i... nie porwało mnie. Jakoś nie chwyciłem klimatu.

Minęło kilka miesięcy. Tym razem jeszcze inna znajoma zaczęła mi zachwalać Emilkę i polecać niemal non stop. Tym razem dałem jej muzyce drugą szansę.
Początkowo znowu - średnio mi się podobało. Jednak z czasem coraz mocniej zaczynałem wsiąkać... i stało się. Emilie nosi miano mojej ulubionej artystki. :)

Faktem jest, że aby ją pokochać - warto poświęcić dłuższą sesję na zapoznanie się z jej muzyką. Przez to, że tworzy 'inaczej', niełatwo się do niej na początku przekonać. Widzę to po sobie i znajomych których namówiłem słuchania. :)
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Gen.Erator w 08 Maj 2011, 20:54:10
Ciekawe co on tam takiego słucha... - pomyślałem i wszedłem na profil znajomego na lastFM. Na pierwszej stronie sam rock i metal to pomyślałem, że dalej nie będę przeglądał, bo pewnie same takie zespoły będą. No ale postanowiłem, że jednak jeszcze 2 stronę w jego bibliotece przejrzę. Patrzę, a tam jakaś genialne wystylizowana kobieta. Emilie Autumn? A cóż to za ustrojstwo? No, ale przyciągnięty wizerunkiem wszedłem na jej stronę na lastFM i puściłem sobie Opheliaca. Przez tydzień nie słuchałem nic innego tylko tej jednej piosenki. Nawet nie patrzałem na inne jej utwory, bo bałem się że zepsuje sobie o niej opinię. Po tygodniu pochonałem wszystkie płyty i Emilie stała sie moją ulubioną artystką.
Jaki jest z tego morał? Wygląd ma znaczenie! ( jakby mnie Emilie nie przyciągneła wyglądalem, to bym jej nigdy nie usłyszał )
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Adiee w 08 Maj 2011, 21:54:46
Też mnie przyciągnął jej wygląd. Gdy tak przeglądasz czyjąś bibliotekę, a tu tylko czarno-białe zdjęcia rockowych artystów, a gdzieś tam ukazuje nam się kolorowa Emilie to aż cieplej na sercu :D Wizerunek jak i nazwisko EA są nie do pominięcia.
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Kojot w 08 Maj 2011, 22:16:10
Kolega mi podrzucił i pokochałam od pierwszej sekundy. Dokładniej - Misery Loves Company. Wizerunek, muzyka... wszystko.
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Remedy w 10 Maj 2011, 19:36:49
Znalazłam jakiś obrazek na deviantarcie, do którego był link do Castle Down. Tak się złożyło, że w niego kliknełam. Piosenka bardzo mi się spodobała, przez stosunkowo długi okres słuchałam jej na zmianę z Rose Red, innych utworów emilkowych nie znałam. A potem odkryłam Laced/Unlaced i pokochałam całą resztę twórczości. Dopiero wtedy zapoznałam się z profilem samej Emilki, jednocześnie trafiłam na oficjalne forum.
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Sigyn_The_Rat w 18 Maj 2011, 21:54:32
Kiedy tylko nauczyłam się sięgać moich rodzinnych półek wypełnionych kompaktami, a także całkiem skutecznie kraść. Pierwszym świadomie wybranym łupem, aby zagłuszyć niekończący się potok muzyki The Cure i soundtracku z Arizony Dream (Chciałabym tu podziękować rodzicom), były koncerty Vivaldiego. W podstawówce męczyłam nauczycielkę z muzyki o Paganiniego, później przyszedł czas na Apocalyptice, Haggard, Cradle of Filth..aż w końcu w polecanych na last.fm trafiłam na Emilie Autumn. Opheliac był wtedy nowością. I tak naprawdę, podobał mi się tylko początkowy fragment tytułowego utworu (klawesyn), gdyż stwierdziłam,że kiedy Emilie zaczyna krzyczeć to po prostu nie można tego słuchać. Ba! Nawet ja potrafiłabym to lepiej zaśpiewać!
Minął jakiś czas i przy okazji Jelonka wróciłam do Emilie, to była dłuuuga droga, ale w końcu poczułam tą muzykę. Zmieniłam też oczekiwania co do jej utworów. Nie chciałam żeby była grzeczna,liryczna i harmonijna. Skrzypce doprowadziły mnie do Emilie, więc może i Emilie zaprowadzi mnie do skrzypiec..who knows.
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Delasecente w 18 Cze 2011, 22:10:04
A ja łaziłam po YouTube i trafiłam na takiego chłopaka co nagrywa covery róznych piosenek i właśnie uslyszałam jedną z piosenek EA w jego wykonaniu. Piosenka mi sie spodobala... no i zaczęłam słuchac Emilki <3
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: LadyPantera w 19 Cze 2011, 20:55:03
jak to było...
jestem dość "świeżą" fanką, ponieważ zgłębiam twórczość Emilie dopiero jakieś pół roku. Udało mi sie już zgromadzić wszystkie płyty i EPki a także trafiłam na to zacne forum.

A to było tak. Pewnego dnia siedziałyśmy z kumpelą i przeglądałyśmy foty na jej komórce. Wśród nich znalazło się boskie zdjęcie Emilie z muffinkami. Najpierw doznałam szoku i stwierdziłam, że tutaj cytat, "ta pani jest trochę Gagowata" (bo warto nadmienić, że jestem także Małym Potworkiem praktycznie od pierwszego singla Gagi). Nie zainteresowała mnie wtedy ani jej image, nawet nie pofatygowałam się aby przesłuchać choćby jedną piosenkę.
Za jakiś czas gadałyśmy, miałam doła... Puściła mi Opcheliac'a i... teraz jestem tutaj i próbuję być przykładnym Szczurem!
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Ankh w 19 Cze 2011, 20:57:50
Skoro masz wszystkie płyty, to jesteś bardzo przykładnym Szczurem
(bardziej niż większość z nas chyba...xD)
Witaj na forum tak w ogóle. ^^
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Gen.Erator w 21 Cze 2011, 10:47:44
Ale ona nie napisała, że zgromadziła ORYGINALNE płyty i EPki :>
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: LadyPantera w 21 Cze 2011, 15:34:08
Ankh, dzięki za uznanie i powitanie :D
To prawda, mam wszystkie, ale niestety nie wszystkie w postaci fizycznej. Ale w tym roku wybieram się do Londynu i jest szansa, że coś upoluję :)
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Kojot w 21 Cze 2011, 19:41:36
Najłatwiej na pewno dostać ofeliaka, największy problem jets chyba z enchant? Poluję na to X czasu TAT
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Ankh w 21 Cze 2011, 20:54:15
Najtrudniej to jest dostać Laced/Unlaced. Enchant można kupić nawet na ebayu (inna rzecz, że to taka szemrana wersja). Ni chyba, że jesteś wybredna i chcesz pierwsze wydanie, to trochę gorzej ;) Polecam swój poradnik, staram się go aktualizować na bieżąco :D
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Fiolnir w 22 Cze 2011, 18:59:23
Słucham tak różnej i dziwnej muzyki, że to chyba było przeznaczenie ;) W pewnym momencie mi Emilkę podrzuciła kumpela stwierdzając, że pewnie mi się spodoba :) No i trafiła.
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Krab w 03 Sie 2011, 12:44:10
Znalazłem ją przypadkiem na YT. Pierwsza pieśń: Opheliac. Mało oryginalnie ale tak to poszło. Reszta to historia :)
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: mdln w 10 Sie 2011, 12:26:29
Hmmm, najpierw skądś wyczarowałam piosenkę "What if" :D Nawet nie pamiętam kiedy dokładnie, trochę chyba poleżała w moich plikach, zanim ją włączyłam. Spodobała mi się.
Poszukałam informacji na temat panny Autumn i bum, zakochałam się :)
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Nethrelize w 25 Sie 2011, 22:42:45
Brat kiedyś przeglądał YT i znalazł "emilie autumn manic depression" od tego czasu zaczą jej słuchac.Mnie do niej "przyzwyczajano"jakieś 2-3 lata(od pierwszej nuty ją polubiłam).Tak samo było z Evanescence i Within Temptation.Mój brat jest,no nie wiem jak to opisac dzięki niemu teraz słucham te dwa zespoły co wcześniej o nich wspomniałam,Emilie Autumn i Apokaliptyke.
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Rain w 10 Lis 2011, 17:51:02
W moim przypadku to będzie chyba najdurniej ^^
 
Ogólnie  pałam sympatią do steampunku. Kilka miesięcy temu trafiłem na ten obrazek:
http://kwejk.pl/obrazek/284780/goth,%28stereo%29type.html
 Większość minąłem bez zbytniego zainteresowania, dokładnie przestudiowałem tylko modele 'victorian' no i właśnie 'steampunk', po chwili już słuchałem  'shalott' na YT, a potem inne wybierając z działu 'podobne'. Jeszcze tego samego dnia maiłem 'Opheliac' na dysku, a przez następne 3 dni słuchałem w kółko 'misery loves company', 'swallow' i 'art of suicide'. ;)
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Patyczek w 11 Lis 2011, 11:40:30
Ja się na początku nie poznałam na Emilce. Żadnej miłości od pierwszego wejrzenia (a szkoda, bo było to kilka miesięcy przed Independent Festival, więc ominął mnie jej jeden występ w Polsce). Zobaczyłam jej zdjęcie - spodobało mi się, weszłam na MySpace - i byłam, szczerze mówiąc, trochę rozczarowana ;) Byłam wtedy małym true metalem (zresztą metalu nadal słucham, ale mój gust jest dużo bardziej eklektyczny niż kiedyś) - i Misery Loves Company wydało mi się takie mdłe i bez poweru.

Dopiero jakieś pół roku później dałam jej drugą szansę. Też nie zakochałam się od razu - dopiero po kilkukrotnym przesłuchaniu dyskografii zaczęłam się coraz bardziej i bardziej do niej przekonywać. Na koncert w 2009 roku poszłam bardziej z ciekawości, nie byłam nastawiona na nic specjalnego, spodziewałam się raczej lekkiej nudy (nie wyobrażałam sobie wtedy, jak koncert bez pogo może być ciekawy ;) ). I dopiero na tym koncercie doznałam Wielkiego Olśnienia i zakochałam się w Emilie - co pogłębiła jeszcze możliwość rozmowy z nią i Bloody Crumpets po koncercie :)
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Pytalska w 19 Lis 2011, 15:16:35
Poznałam Emilie przez koleżankę. Na początku nie darzyłam jej sympatią, aczkolwiek, z czasem, jak codziennie słuchałam jej piosenek, polubiłam ją.
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Oleczek w 29 Lis 2011, 21:27:41
Napisałem w google skrzypce i wyskoczyło mi zdjęcie Emilie zobaczyłem i się zaciekawiłem się.
Po kilku dniach jak mi się nudziło, napisałem w google Emilie Autumn  i w tedy wyskoczyła piosenka Liar i mi się spodobało. I tak zacząłe m słuchać Emilie aż do teraz w 21 stycznia minie 1 rok.Bardzo mi się podoba twórczość Emilie
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Miya w 12 Gru 2011, 17:35:44
Znajoma puściła mi "Juliet", potem posłuchałam "Rapunzel" i już żyć bez tego nie mogę :)
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Serafina w 26 Sty 2012, 20:02:41
A ja w inny sposób poznałam Emilie : D

Ponad dwa lata temu zobaczyłam gdzieś w internecie charakterystyczną kreację EA - sukienkę z czerwonym serduszkiem i w parze z tą sukienką idące nazwisko: Emilie Autumn. Zaintrygowało mnie (nie każdy przecież nazywa się "Jesień"). Odstawiłam jednak na bok ten temat i jakoś tak po dłuższym czasie dopiero znów zainteresowałam się tym nazwiskiem. Przejrzałam sobie jej zdjęcia na google, stwierdziłam, że Emilie ciekawie się prezentuje, potem nieco o niej poczytałam i przesłuchałam "Opheliac". Tak się zaczęło : )
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: _Katie_ w 26 Sty 2012, 20:11:55
Ja gdzieś kiedyś na jakimś innym forum (już nie pamiętam nawet jakim) zobaczyłam że ktoś wrzucił dead is a new alive... no i się zaczęło.
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Huldra w 26 Sty 2012, 20:26:24
Przez przypadek ściągnęłam "The art of suicide". Potem "Castle down"... To jakieś 4 lata temu było.
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Sendrew w 02 Lut 2012, 12:48:29
Dawno, dawno temu bardzo bliska mi osoba wysłała mi link do "Art of Suicide". Reakcja? "Boże, to jest wspaniałe!". Byłam jak naćpana. xD Głos, melodia, klimat, tekst... Wszystko mi się w niej podobało. Potem trafiłam na "Marry Me". Słuchałam tych dwóch utworów w kółko. I słuchałam, i słuchałam i słuchałam... W końcu zaczęłam słuchać innych. Wszystkie jej piosenki mi się podobały, co jest u mnie rzadkie. Na dodatek jej styl, jej sposób bycia... A jak dowiedziałam się, że cierpi na depresję dwubiegunową, to zaciekawiła mnie jeszcze bardziej.
I oto jestem.  C:
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: inhophetaminex w 07 Lut 2012, 17:10:53
z kolei znajoma kiedyś zobaczyła jedno moje zdjęcie i stwierdziła, że jestem na nim podobna do Emilie (prawdopodobnie chodziło o stylizację). myślę sobie-kim ona jest? zaczęłam szukać w necie, słuchać, sprawdzać, oglądać...i się zakochałam. :D
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Czarnooczna w 17 Mar 2012, 20:39:07
Byłam u kuzyna na urodzinach i przy okazji podrzucił mi on kilka piosenek różnych artystów. Wśród nich była właśnie Emilka, chociaż wtedy jakoś specjalnie nie przypadła mi do gustu. Owszem pierwsza piosenka jaką usłyszałam czyli "Misery Loves Company" spodobała mi się bardzo, ale nie była to jakaś miłość od pierwszego usłyszenia.
Jestem strrrasznie wdzięczna swojemu kuzynowi, bo teraz już nie wyobrażam sobie swojej biblioteki bez Emilie.
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: rainbow w 31 Mar 2012, 16:59:12
Ja poznałam Emilkę tak, że kiedyś przypadkiem zobaczyłam jakieś jej zdjęcia w necie, i że strasznie spodobał mi się jej wygląd (włosy, makijaż, ciuchy, w ogóle styl) to zainteresowałam się, któż to taki jest. Potem poszukałam jej piosenek, i pierwszą którą usłyszałam było 'Misery loves company', ale nie spodobało mi się to jakoś szczególnie, ogólnie Opheliac mi nie podszedł. Potem jednak poznałam Enchanta i to spodobało mi się bardzo, no i jakoś tak się zaczęło, w późniejszym czasie przekonałam się do Opheliaca i teraz to moja ulubiona płyta ^^
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Arebell w 05 Kwi 2012, 22:12:00
Mnie próbowała kiedyś zarazić koleżanka - przesłała mi ze cztery piosenki, bodajże "Shalott", "Gothic Lolita", "Rapunzel" i "Juliet". Podobało mi się, "Shalott" nawet bardzo, ale jakoś nie przesłuchałam niczego więcej. Dłuuugo później inna koleżanka zaczęła mnie namawiać, żebym pojechała z nią na koncert Emilie, przesłuchałam całego Opheliaca i zakochałam się na śmierć. Koleżanka w końcu mnie wystawiła, ale ja i tak pojechałam na koncert XD
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: DeadlyCrow w 21 Lip 2012, 18:07:49
Na forum poświęconym Lady Gadze była pewna użytkowniczka która posiadała w podpisie i awatarze Emilie (Lady Pantera konkretniej XD). Początkowo oczywiście nie miałem zielonego pojęcia kto to, dopiero później natrafiłem na tym samym forum na temat o niej. Zainteresowanie jej postacią skierowało mnie na jej oficjalną stronę.. Gdzie znajdowały się fragmenty piosenek... Od razu w ucho wpadł mi utwór What If.. A reszta sama poszła  :P Dodam też że po przesłuchaniu utworów czytałem na temat Emilki na Wikipedii.
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Jazzmin w 22 Lip 2012, 18:19:48
Szukałam tekstu do "Moi... Lolity" Alizée i na liście wyników oprócz szukanej piosenki były także inne, które miały w tytule "lolita", jak łatwo się domyślić: była tam "Gothic Lolita" Emilki ;) . Z ciekawości postanowiłam sprawdzić tę piosenkę, przeczytałam najpierw tekst, zrobił na mnie wrażenie, a potem przesłuchałam utwór i się przestraszyłam. Nie podobał mi się, ale tak zainteresowałam się Emilką i zaczęłam szperać o niej w Internecie, słuchać innych piosenek itd. :)
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Athoualia w 08 Sie 2012, 11:13:01
Koleżanka mi wysłała utwór "Marry Me" 2 lata temu, gdy byłam smutna. Zaczynałam się poznawać z utworami i oto jestem. Następnie zaraziłam nauczyciela z angielskiego, paroma utworami byłą przyjaciółkę, chłopak stwierdził, że ładnie, ale to nie jego typ muzyki.
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: tim_shagg w 05 Kwi 2014, 13:57:09
ja znałem ją że istnieje taka od dawna, ale nie znałem jej muzyki, myślałem że ona gra.. pop :D

ale potem przełamałem, posłuchałem kilku utworów i kurde totalne zakochanie :D
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: whatewa w 06 Kwi 2014, 14:24:44
^ pop to bardzo szerokie pojęcie, imo sporo piosenek Emilie się do niego spokojnie zalicza. Napisałeś to słowo jak to by była jakaś obelga, co jest dość dziwne. :P'

A w temacie, to zauważyłam, że się jeszcze tu nie wypowiadałam, więc: w 2010 poszłam zupełnie przypadkowo na jej koncert (z tego co pamiętam, podobał mi się jej image, więc przesłuchałam jakieś randomowe nagrania na youtube i stwierdziłam "okej, pójdę"). Spodobało mi się, ale aż do 2012 słuchałam jej tylko sporadycznie. No i w 2012 przed kolejną jej wizytą w Polsce stwierdziłam, że tym razem fajnie byłoby pójść na kolejny nie-sama, więc znalazłam to forum i chyba głównie przez aspekt integracyjny bardziej wkręciłam się w EA. ^ ^ Teraz znów słucham jej dość rzadko, ale sentyment został.
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: tim_shagg w 06 Kwi 2014, 16:30:51
takie typowe pop myślałem, żadna obelga po prostu miałem taką opinię, ale ta opinia mi się już zmieniła ;)
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Sangrin w 15 Kwi 2014, 20:58:15
Opheliac.
Bardzo mi się spodobało, zmajstrowałem sobie dyskografię i... nic, "średnie". Odstawiłem.
Jakieś 2-3 miesiące po tym brakowało mi miejsca na dysku i przesłuchiwałem sobie co mam na komputerze i po drugim podejściu stwierdziłem, że bardzo spoko. Postanowiłem pojechać na koncert(akurat wtedy od razu dziewczynę odwiedziłem) no i cóż, wtedy się bardzo spodobało.
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Alice Liddell w 18 Kwi 2014, 13:38:42
Wow, jest jeszcze temat, którego nie przestalkowałam.

Moje 2 przyjaciółki słuchały EA dawno temu (jakoś w 1-2 klasie liceum) i wtedy ja ze swoim hipsterstwem miałam takie "nie, ja nie będę tego słuchać i nie zainteresuję się co to jest", a potem 2 lata później przypomniałam sobie o jej istnieniu i na youtube znalazłam misery loves company. Spodobało mi się mega, potem wygooglałam Shalott (ówczesna ulubiona piosenka jednej z nich) i już mi się mniej podobało, ale potem jak ogarnęłam opheliac i resztę z tej ery to się zupełnie zakochałam i po słuchaniu jej 2 tygodnie non stop z wyjątkiem snu postanowiłam rozpocząć poszukiwania TAFWVG :D I tak w końcu trafiłam na to forum też. Przyszłam po książkę, zostałam na dłużej ^_^
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Ofelia. w 04 Cze 2014, 22:49:44
O EA usłyszałam pierwszy raz w zeszłym roku. Koleżanka miała jej zdjęcia na telefonie. Zaintrygował mnie jej wygląd, więc  postanowiłam przekonać się, kim Emilie jest. Posłuchałam paru utworów i stwierdziłam, że to nie to. Potem, za jakieś ponad pół roku przez przypadek natknęłam się na "Gothic Lolita" i doszłam do wniosku, że to całkiem niezły utwór, ale pamiętając pierwsze spotkanie z panią Autumn, nie zgłębiałam się dalej w jej twórczość. Dopiero po dwóch czy trzech miesiącach postanowiłam postanowiłam dać jej trzecią szansę. Jednak tym razem Emilie zauroczyła mnie sobą do reszty. Wtedy trafiłam też na to forum.
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Elena w 13 Lut 2018, 14:41:42
Mi EA pokazała kumpela... na początku wogole się nie zainteresowałam. Tak mnie tym meczyla i nakrecala temat , ze i ja sie wkrecilam i przekonalam do niej  :-*
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: Mr_K w 23 Mar 2018, 12:29:53
Ja przez moja dziewczyne :D a ona przez kolezanke z licka, ktora ja zarazila tematem :D ona juz jest w temacie od kilku dobrych lat, byla nawet w krakowei na koncercie 6 lat temu :D
Tytuł: Odp: Jak poznaliście Emilie Autumn?
Wiadomość wysłana przez: bluebootle w 26 Mar 2018, 12:22:15
Oczywiście Misery Loves Company :) poznałam w liceum i chciałam sobie wytatuować ten tytuł na nadgarstku :) teraz mam trochę więcej lat i wspominam ten czas z uśmiechem na twarzy.